ADSL ili Dial-up?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Thomas Angelo, Feb 20, 2006.

?

Koji pristup internetu koristite?

  1. Dial-up

    27 vote(s)
    100.0%
  2. (A)DSL

    0 vote(s)
    0.0%
  3. ISDN

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Nemam internet, idem u internet club.

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Da li mi se više isplati ostati na Dial-up-u ili da pređem na ADSL?
    Da li se brzina konekcija kod ADSL-a smanjuje kada je kuća/stan dalje od pošte?Nadam se da ste me razumili.Potreban mi je hitan odgovor.I da, pravo da vidim koliko korisnika koristi dialup ili DSL.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima nas puno na cable, a nisi to stavio.
     
  3. Tony Montana

    Tony Montana Novi član

    pitanje ti je za cenera tita mi!
     
  4. GV

    GV Komšija

    Izgleda da je glede novčano kabel bolji, barem lol za manje para dobiješ više giga na istoj down brzini i malo brži up (ako uzmeš onaj paket gdje je ukupni limit 7Gb=40-45 KM) Ne znam kako je sa skidanjem sa free zone i šta ima tamo za skinuti, to neka nam objasne oni koji koriste adsl
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    LOL :D
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    ''Prednost ADSL-a je sto koristi telefonsku infrastrukturu,pa nema dodatnih ulaganja.Svaki korisnik ima zagarantovanu propusnost pa veci broj njih ne utice na brzinu.Ali propusnost ADSL konekcije osjetljiva je na razdaljinu izmedju provajdera i korisnika,Ako je ona veca od 5,5 km veza postaje neupotrebljiva.Iako se to nama cini nedostiznim jedna od mana je ogranicenje downlink-a na 8 Mbps i uplink-a na 1 Mbps.

    Kablovska infrastruktura(posebno na dijelovima koji su zasnovani na koaksijalnom kablu)podlozna je smetnjama i sumovima,koji destruktivno djeluju na kvalitete servisa.Mreza kablovskih operatera je na izuzetno losem tehnoloskom nivou,ali su se ISP-ovi potrudili da postave kvalitetnu opremu,tako da su smetnje podnosljivo ceste.''



    Fazon je u tome sto se brzina kod cabela dijeli medju korisnicima.Sto ima vise korisnika na jednoj koaksijalnoj grani to je brzina manja.Ali kada je korisnika malo mogu se postici mnogo vece brzine nego na ADSL-u.Problem zatrpanosti trebala bi rijesiti opticka kabla koja su u planu,koja je LOL cini mi se uveo,nesto su rovili po gradu.Valjda ce i ostali krenuti s tim.

    Ja sam na cabelu i kontam da predjem na ADSL.Cabel dva dana radi extra,pa onda 15 sporo skroz.

    Pogledaj ovo:

    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=2788

    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=2886
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam na cabel-u i zadovoljan sam. Imam onaj najjeftiniji paket (da ne reklamiram, firma nije bitna), brizna 256/128, i limit transfer je fair use, sto podrazumjeva nekih 47.4 GB. sto se otprilike ne moze ni ispuniti.

    Prosjecna brzina je oko 26-27 kB/s, a nekad i predje 30. Svakako da je prije nove godine bilo dosta losije, ali sad je ok. Veza mi nije pukla vec sedam dana, a non-stop sam online.

    U prosjeku za 24 sata napravim transfer od oko 1.2GB sto i nije malo. A sve to za 33 marke mjesecno.

    Za ili protiv ostalih ne mogu govoriti jer osim dial-up nisam nista ni probao. A sto se tice dial-up-a, drago mi je da sam se rjesio problema. :mrgreen:
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Ja ti ne bih preporucio logosoft, bio sam ja korisnik njihovih "usluga" i upravo sam taj paket koristio i placao 44KM al za sta???? Nista nisam skoro mogao downloadovat ,upload naplacuju, free zonu nemaju , bilo kakvo online igranje naplacuju tacnije receno oderu te,a o konekciji da ne pricam jer bih mogao do jutra da pisem - ukratko konekcija sa njima puca svako jutro u 7h navodno resetuju server... Ovaj net koji koristi Dog_Father koristim i ja cak i isti paket i stvarno sam prezadovoljan, free zona skidas koliko hoces, upload ne naplacuju, online igranje je free, konekcija odlicna...ljudima svaka cast!!
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    nisam jos prokuzio tu free zonu kod "ovog naseg" providera? :D


    moze li mi neko to malo objasniti...
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Opet pool :?
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    free zona je super ako hoces da skidas svasta sa newsa...ja sam skinuo nekih 40tak+ DVD-ova podataka na free zoni...necu sad da govorim cega iako su to sve legalne stvari naravno :)

    i ako hoces da igras na bihnetovim serverima, recimo cod2 ili bf2, tu ti free zona isto dodje super jer te igre jedu megabajte...

    inace veza kao veza...neznam sad ce mi puna godina da imam ADSL i stvarno nista lose nemogu reci, mada sam ja blizu centrali i tako ali eto opet, ako nesto mogu pohvaliti onda da je konstantno stabilno...
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako vec biras samo izmedju ADSL i DialUp...idi na ADSL.
     
  13. wacko

    wacko Aktivista

    Ja sam u Tuzli i na kablovskoj sam. Meni je extra ni jednom nije prekinuta veza ni na sekundu, odlicna je stvarno dolicna ni ne pomisljam na adsl
     
  14. GV

    GV Komšija

    Dog jel ime' te firme počinje sa E.....net?
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    vnm nisam na adsl-u.... a epn nema tako jaku ja mislim freezonu
     
  16. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    uh,da...

    uh, da, zaboravio sam kablovski internet.Pošto se ne razumijem u kablovski internet, mora li se imati (da se ne provalim... :oops: )kablovska tv?Nemam je.
     
  17. GV

    GV Komšija

    mislim da mora
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Re: uh,da...


    Naravo da moras imati cable jer istom linijom dolazi signal.
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Mogu ti i ja to rec -pocinje sa E ;)

    Pa jarane oni su tek odnedavno poceli sa free zonom al raja polako pune server ;)
     
  20. GV

    GV Komšija

    Koliko sam ja vidio to baš i nije 33 KM nego malo više, osim ako nisi kupio modem sam, pa kada podjeliš cijenu modema doći ćete 40 i kusur mjesečno