ADSL ili Dial-up?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Thomas Angelo, Feb 20, 2006.

?

Koji pristup internetu koristite?

  1. Dial-up

    27 vote(s)
    100.0%
  2. (A)DSL

    0 vote(s)
    0.0%
  3. ISDN

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Nemam internet, idem u internet club.

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne znam ja sta si ti vidio, ali meni racun bez PDV-a iznosi 28.40, a sa pdv-om 33.23KM. I modem je njihov, nisam ga kupio.

    Odnosno pretplata je oko 23KM a modem oko 6KM.

    Sto se tice frke, uvijek sam vise problema imao sa kablovskim operaterom , nego sa ISP-om.

    I kod prikljucivanja, ove iz kablovske sam cekao skoro mjesec dana, a ljudi za net su dosli isti dan kad sam im javio.
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    @ Qler

    Ma nije losa Cabel Zona.Imas topic o tome,cini mi se da sam ja nesto brbljao kako da se nakacis i prije nego sto je izasla vijest na http://www.epn.ba .

    Raja je napunila server tako da su neki dan stavljali dodatni HDD od 400 GB.

    Samo problem kod mene stvara ono logovanje pod pass-om i username-om sto omogucava da brises ono sto si ti uploado.Ja se fino nakacim preko svog pass-a, upload-am,a kad hocu da pomaknem,preimenujem ili izbrisem ne da mi i kaze permision denied. :?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ma evo meni jos ne radi EPN sex zona.

    Stvarno me tjeraju da opet zovem :evil:
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    sulu pogledaj jel ti aktiviran kakav firewall jer je meni firewall pravio problem sa konektovanjem na cable zonu stalno samo izbacivao poruku Permission Denied , i kad sam firewall iskljucio konektovao sam se iz prve.
    Pokusaj pingat iz cmd-a ftp://cableftp.europronet.ba
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    A sto se tice placanja interneta kod epn-a sam platio 28KM a HS-u za iznajmljivanje modema 7KM , izgleda da sam imao srece sto su mi dosli iz kablovske treci dan pa nisam puno ni cekao :) a vidim Dog_Father se nacekaooo hehe
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Evo i bihnet se nesto zahebava, treba po minutu cekat dok se stranica pocne ucitavat. A jutros je sve bilo u redu. A opet sinoc nije :(
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    zar nije bihnetov news server u epn free zoni? vidio sam da ima mnogo raje na newsima sa epn-a...ma doduse nemam ja pojma :)
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Ma ja zovem ko mahnit pa nista.Ko sto Qler rece,nista dok im ne odes gore u oblakodere.
     
  9. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    adsl

    danas sam išao kaže da mi treba lična karta (bihnet), odnosno lična karta onoga na čije je ime telefon.Da se ja ne zeznem treba li još šta?I da, koliko treba da dođe serviser iz BIHnet-a (otprilike)?

    ( :D Osim para :D )
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Ne treba licna karta na ono ime linije nego na ono ime na koje si prijavio adsl. Ja sam prijavio na starog, a telefon je na staroj i nije bila potrebna licna. Kopirao sa obje strane i stari se potpisao na taj papir i sve bilo u redu. Ovo drugo pitanje ne kontam bas najbolje.
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Heh pa zar nisi procitao na bihnetu da se ljudi izvinjavaju jer su podvrgnuti DDOS napadima vec od sinoc i konstantno traju :D
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Ma kakvi napadi to su oni nesto zeznuli pa se sad izvlace :?
     
  13. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    adsl

    išao sam danas u poštu, i rekli su da treeba lična karta.Treba li još šta?
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Nista vise. Rekli su i meni da mi treba licna (tacnije oceva licna) ali posto je on to vece isao na put a oni bi dosli tek sutra, mi smo se sa kopijom nagodili.
     
  15. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Koliko treba dana da mi dođu iz BIHnet-a da mi uključe modem i ostalo (ako ikako ima ostalog)?
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Zavisi koga imas u posti, ako imas nekog dodju brzo, ako nema malo ces pricekat.
     
  17. 3125

    3125 Komšija

    Upravo tako, meni su isti dan dosli :D

    A ako nemas ond aneces malo nego dobro pricekati :D
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Pa nasteli mu ti kao kolega sa foruma da mu malo brze dodju :mrgreen:
     
  19. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Izgleda da sam jedini sa ISDN 8)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    ISDN je neisplativ sad....