Ajnstajnova zagonetka

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Aug 12, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    navodno 98% ljudi ne moze rijesit ovu zagonetku, dosta je popularna.. ali, ja sam je rijesio za jedno nesto vise od pola sata, hocu re, kakvih ima zagonetki ova i nije bas toliko teska mada na samom pocetku ja sam ispunio gotovo dva polja i stao gledat deset minuta, nisam znao maket

    znaci radi se o ovome:

    [​IMG]

    morate ispunit sve podatke o svakom liku a imate ponudjenih 14 informacija o likovima

    imas amo jedan jedini bug a to je da kad namjestite zutu kućicu, ona bude i dalje siva, tako da vas to ne buni da niste pogrjesili

    jedino kad nastimate pravu boju onda kucica tad "svjetli" to malo olaksava zadatak da ne mozete pogrjesit boju kućice

    skinite program tezak je par kb


    LINK
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bilo, vec vise puta.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja ovo ne mogu riješiti, prekomplikovano ! :roll:

    EDIT : Mogao bi varati, jer odmah kuća dobije boju kad kliknem, ali nije to to
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Dog_Father, heboga nisam znao..

    mobster_1930, klikni slobodno po bijama, to nije varanje nego olaksanje ali vjeruj mi zaglavit ces opet
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    A ja sam uvjek mislio da je onih 2% pretjerivanje...

    Ovo je inace zamisljeno da se radi u glavi, znaci bez vizuelnih pomagala
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Koliko znam nigdje nije navedeno da se radi u glavi, pa koce zapamtiti onolike recenice samo. Crtao sam kuce na papiru, uradio sam to prije jedno pola godine, lakse je zamisliti da su kuce poredane u krug onda se poklapaju recenice pa metodom eliminacije moze se doci do rjesenja, trebalo mi je 45 minuta al nisam mogao uraditi onaj drugi zadatak sa trokutima kao navodno nema rjesenja :shock: Sto kaze Nails, ni crtanje niiti kako vizualna pomagala ustvari ne pomazu pa se zagalavi itekako al opet je nemoguce bez njih jedino da se lupa napamet...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    sam oda dodam, sami zadatak je zamisljen bez ovog programa, tacnije, pitanje samog zadatka glasi: ko drzi ribice?

    ja prvi put kad sam cuo, odnma sam rekao: daj ba tu nesto fali, barem da pise onaj koji drzi ribice zivi do onog bla bla bla..

    pa su se nasli onda likovi i napravili program pa onda neki srbi i preveli ga

    medjutim kad sam skinuo program sve je islo kako treba, samo pomocu vam, gledajte na stvari sta ko ima a sta nema pa recimo šljivu pije onaj koji zivi do onog sto drzi macke pa ako s ljkeve stane onaj sto drzzima macke pije pivu onda je onaj desni i tak odalje (ovo nije rjesenje ovo samo lupam) nadam se da ste me skontali

    Nani, na koji misli s trokut
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Meh, ja sam radio onu izvornu (valjda je izvorna) verziju (sa njemcem, englezom itd) nekad davno i uz pomoc notepada mi je trebalo jedno pola sata, ali mi nekako tesko zamisliti da 98% stanovnistva (cirka 6 milijardi ljudi) to ne moze skontati, pa mi je logicno jedino ako treba sve u glavi, valjda ima 2% autista :D
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Ovo je dosadno za rjesavati, odustao sam nakon 3.48sec... mrsko mi :oops: ...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovaj programcic ima gresku. Fali jedan podatak.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    evo s jednog prevoda ali se ne poklapa u ovaj:

    1. Britanac zivi u crvenoj kuci.
    2. Svedjanin drzi psa.
    3. Danac pije caj.
    4. Zelena kuca je levo od bele kuce.
    5. Vlasnik zelene kuce pije kafu.
    6. Persona koja pusi "Pall-Mall" gaji ptice.
    7. Vlasnik zute kuce pusi "Dunhil".
    8. Covek koji zivi u kuci u centru pije mleko.
    9. Norvezanin zivi u prvoj kuci.
    10. Covek koji pusi "Blend" zivi pored onog koji drzi macku.
    11. Onaj koji drzi konje zivi pored onog koji pusi "Dunhil".
    12. Vlasnik koji pusi "Blue Master" pije pivo.
    13. Nemac pusi "Prince".
    14. Norvezanin zivi pored plave kuce.
    15. Covek koji pusi "Blend" ima suseda koji pije vodu.

    a ovaj kao sto sam spomenuo ima 14 pojmova
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Fali taj "Nemac pusi Prince". Btw ja rijesio, odnosno sve zadovoljava, i slaze se s rjesenjima koje sam pronasao na internetu, ali program i dalje prijavljuje greske. Dakle, ne valja.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    da, prijavljuje gresku samo s zutom kucicom sto bas i nije neka ogromna mana za rjesenje.. al eto
     
  15. shock

    shock Aktivista

    Ja sam to sa jednim programom riješio za nekih 20 min, i nije prijavljivao nikakve greške.
     
  16. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ja sam imao priliku da riješavam tekstualnu verziju ovog testa. Papir i olovka, napravi tabelu i popunjavaj :D.

     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam ovo radio prije god. rješio ga za nekih 50min.
    Treba napomenut da dosta ima sreće. Možeš slučajno krenut pravim putem i rješit dosta prije.
     
  18. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja sam sebi napravio tabelu i polako logikom, a posto sam uporan da dokazem da sam u tih 2% pametnih, nisam odustao i nakon 2 sata sam rijesio :)