Alice: Madness Returns

Discussion in 'Igre i konzole' started by dmr, Jun 16, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sigurno se sjecate igre American Mcgee's Alice od prije 10-tak godina :D Evo ga nastavak Alice Madness Returns. Po meni vrlo dobra igra bar ovom koliko sam do sada prosao igre. Evo par sshotova, a bitno za pomenuti da je jos jedna igra koja podrzava nvidia physx i to vrlo dobro inplementirano.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Alice madness returns

    Meni su se traileri i gameplay video materijali veoma svidjeli, dok na recenzijama igra nije dobra prosla, uglavnom izmedju 6 i 7 (od 10).
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Alice madness returns

    da vidio sam naveli su uglavnom minus borbe i zagonetke. Meni je skroz dobra igra za sada, odlicna grafika i ludi svijet (kao i u prvom dijelu) su me skroz uvukli u igru. Inace igra sadrzi i prvi nastavak, pa ko nije igrao evo mu prilike da u jednom paketu dobije 2 igre.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: Alice madness returns

    To nisam znao, mislio sam da je rijec o nekom specijalnom bundleu..
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Alice madness returns

    Pa ovo i jeste posebno izdanje "Alice Madness Returns The Complete Collection".
    Evo na gamespotu se zale da nisu dobili prvi dio :) "The other versions include the original Alice; this one doesn't."
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Alice madness returns

    Dobra Alice, gameplay fin a grafika isto OK. Steta sto je fps zakucan na max 31 :/
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Alice madness returns

    kod mene zakucan na 120fps :D

    goto

    C:\users\*your login name*\My Documnets\My Games\Alice Madness Returns\AliceGame\Config
    and open AliceEngine.ini

    find the line "MaxSmoothedFrameRate=31" and simply modify the value to your liking =)
    also usevsync False

    then make AliceEngine.ini as read only
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Alice madness returns

    Fin video, poredjenje sa i bez physx-a. Ipak se isplatila dedicated gt240 :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Re: Alice madness returns

    Po meni jedna najboljih igara ove godine, definitivno.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Alice madness returns

    Jep do sada definitivno najbolja, al ima jos i batman da izadje :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Alice madness returns

    Nije losa igra, uvrnuta, nema takvih puno :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Alice madness returns

    Pa gotovo da se ne sjecam zadnjeg dobrog 3D platformera na PCu. Vjerovatno je rayman 3 bio zadnji, bas je PC vapio za ovakvom igrom. Igra je ogromna, bas da se nadoknadi taj nedostatak u pravoj mjeri :D
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: Alice madness returns

    Evo počeo sam igrati na preporuku cijenjenih kolega. Dosta zabavno. :D

    Na boxu je grafika poprilično tanka.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na PCu je odlicna grafika, doduse ima par levela sa low res. teksturama, ali 90% igre izgleda super. Da ne pricam o physx efektima koji su u ovoj igri, do sada, najbolje inplementirani.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma i nije nesto grafika, izvlaci dobar level design..
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako igras bez physx-a moze se reci da je siromasna grafika, ali practical efekti physx-a koji prste na sve strane prekriju texture pa onda izgleda odlicno. Kada iskljucim physx osjecaj mi je kao da sam i texture stavio na low :) Vidio sam i u par recenzija da se preporucuje PC verzija upravo zbog physx-a.

    EDIT: Bez obzira na physx nekako mi xbox verzija izgleda najlosije.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Na X360 igra ima jedan glupi bug. Iako je igra instalirana na hard disk, sam disk od igre se i dalje vrti, a to ( ko ima X360 zna) užasno iritira..
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Presao igru :). Final boss je tezak pravo, namucih se.