All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao sam priliku ganjati se sa turbom/turbom, ja u Astri 2.0 turbo benzin 170KS vs Golf VI 2.0 TDi 140KS Vozili smo se od Tuzle do Gracanice,Golf ispred mene,zajedno krenemo u preticanje i cak mi malo pobjegne i naravno imam 30ks viska i polako ga stizem ali nedovoljno brzo,nabijali smo i preko 200km/h na mjestima al nisam ga uspio prestić.Jednostavno benzinac nema tu eksplozivnost kao dizel,da smo se ganjali po nekom autoputu razvalio bi ga ko slinu al na ove krace ture nema sanse,cak i sa 30ks vise.O potrsnji goriva u takvoj voznji ne treba ni polemisati.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisi znao vozit :D Benzinci turbo se ne spustaju ispod 5k obrtaja :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :lol:

    Ne brini se za moju voznju :D a i nije ti tvrdnja tacna,atmosferski viseventilski motori se ne smiju spustiti nisko a turbo ja bas tu da popravi taj nedostatak.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa turbina se ono pravo osjeti tek iznad 3,5-4k obrtaja. Vozio sam pasata 1.8t i kako je to lijeno do 4k al poslije zvijer. Kod dizela turbina ima ucinak na nizim obrtajima.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo jedne jeftine limuzine.
    Kakvi ba Audiji i VW
    [​IMG]
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kaze meni jaran, sta ce tvoj benzinac, ja sa Borom 1.9 TDI te derem! Reko nije problem, ja uzmem od drugog jarana, zajednickog, Boru 1.8T pa se poganjamo, pa da vidimo, kaze on, ih nemoze to, kod njega turbo! Reko sta je kod tebe, budalo jedna, daj izvadi turbo iz tog traktora, ja dodjem sa Yugom 60, da te poderem ko' peder erotiku...

    Jaran otisao na more sa Audi A4 2.0 TDI 170KS, i kako se vozao po onim malim gradicima po obali, naleti na onaj betonski cunj i razbije neki hladnjak, sta li, od turba, i naravno ne radi turbo. Auto sa 170KS spalo na 68KS. Prica mi, jedva do 120km/h dodje. Napatio se do Sarajeva samo tako. Sad naravno voza BMW 530xi 2008 godina :D
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To ti je pajdo razbio intercooler i naravno da ne radi turbo poslije toga i naravno da bolje ide obicni SDI nego taj TDI koji nije ispravan.

    Dzaba samo seremo u krug uzmi isti kubike iste konje i sve sa je isto i opet ce dizel bolje startat jer mu je obrtni mont niže a benzinac ce ici brze jer se da razvrtavat/razvlacit A ima i ona stara da se na dizel ore na plin kuha na benzin vozi :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato se benzinac starta sa 4k obrtaja a dizel sa 2k :D A nije ni svaki benzinac isti, kod mene na vectri 2.0i max momenat na 2,6k :D
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    JTD je savršenstvo od dizela, to ide i ide, u kojem god rasponu da ga poklopiš, on grabi naprijed...No zna svako da su usavršili današnje dizele, ludnicu napravili :D, no opet volim benzin, aBd jednog dana da svakodnevno šaltam na 9,500rpm, ne treba mi ništa više :mrgreen:
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad ves spomenuste automagazin Grip, skoro sam gledao jednu od njihovih "Vukovi u ovcjem krznu" epizoda, auta koja se spolja ne razlikuju od serijskih modela ali ispod haube su monstrumi :mrgreen:

    BMW M5 Hurricane RS (karavan) sa 750hp vs Dodge Viper


    Audi RS6 O.CT Tuning (karavan) sa 685hp vs BMW M3
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q_Gu2ZxdvKM&feature=related[/youtube]
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh lijepog li mu posla... bem mu IT i sve što ide uz to pored ovoga :mrgreen:

    Odlično ova auta idu, mogu držati velike brzine, komforna, luksuzna... ali ja sam opet pristalica nečega što je "home made", što izgleda kao da je za prese, a ustvari će ostaviti iza ova auta koja su kupoljena kao brza :mrgreen:

    Ne znam jesam li postavljao, auto od našeg čovjeka, mislim da vozi 9 sekundi :)



    Uživajte :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jao kako lupa blokade strasno! A lampica za esp = disko :D
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    LoL na turbinu (1200 HP) ... :smt005


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Strašna auta!

    Zipa ovo, zvuk, remekdjelo od auta turbo+supercharger, ako ikad postanem milioner ovo je moje!
    Independent figures show the S4 could accelerate from 0 to 100 km/h (62 mph) on gravel in under 2.3 seconds :shock:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma nista to slab je to rally, pogotovo danas uz ABS, EPS i 1000 i jedan, gldeaj sta je krivina sa cistom mehanikom:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U5dJ0OzkD08&feature=related[/youtube]
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovu Dijanu mi je stari prije vozio, kad bi ovo vidio pozlilo bi mu :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlican je ovaj video climb dance sa Ari Vatanenom. Koliko sam ovo puta prije gledao, originalno je dolazio uz igru v-rally2 :D

    Vectra from hell :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nGQ0Z-Xp2mQ&feature=player_embedded#at=50[/youtube]

    Kako lik prica. :smt005
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    malo promuko :D
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kažu koliko se Spaček naginjao u krivinama, mogao si cvijet ubrati :lol:, ali nikada nije izbacivao ili se prevrtao :)

    Rally više nije ono što je bio prije par godina, kada je bilo više timova i svega, sada je sve nekako zamrlo. Čekam ovaj Polo WRC da uđe pa da im se smijem malo :mrgreen:

    Džaba, opet se ne mogu nagledati Nissana :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017