All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je pitanje kao "Mercedes ili Fiat". :D
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ejs...pitanje postavljeno zbog ličnog iskustva da se hankook bolje pokazao od michelina na BH cestama (zimska guma)....:)

    Tako da ako ko ima licnog iskustva sa obje gume da mi kaze jel velika razlika.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam ovog proljeca stavio Barum Bravuris 3HM i prezadovoljan, bas sam htio kupiti Sportive koje sam imao prije i nisu bile u dimenzijama koje su mi trebale pa sam na preporuku uzeo ove. Barum su bile skuplje nekih 30KM po gumi i opet bih ih kupio. Bolje su mi se pokazale od sportive. Mislim da je to uz sportivu, koja je realno super za ulozeni novac, neki best buy.
    Sto se zimskih guma tice meni je hankok zakon, zimi sam vozio ko u sred ljeta :D

    Da imam neko bijesno auto i dublji dzep ganjao bih nesto trece :) ali za Peugeot 207 1.6HDi (2009.god) ovo je vise nego dovoljno.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa tako i ja kontam.
    Imam skoda fabia 2 1.4 16v
    Evo 5-a sezona ljetnih guma (continental) fino su se pokazale, ali i cijena im je 40km veca.
    Pa kontam uzet barum jer ljudi kazu da za manja auta barum se pravo dobro pokazao plus sto su dobre.

    Znaci plus sto se tebe tice.
    I ja hankook koristim vec ev 3 sezona super su, tako da naredne mozda uzmem 2 nove samo prednje, mada se ni sad nisu skoro pa nista izlizale (slabije vozim samo vikendima)
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja gume zamjenim svake 2 sezone pa se zbog toga ne uvaljujem neke cifre od 300KM za gumu. Kod mene su dimenzije 195/55/16 pa nemam puno ni izbora. Recimo Sportiva Super Z+ je prosle godine bila na akciji 205/55/R16 za 91KM, sto je no brainer po meni. Ovaj gore barum sam ja placao nekih ~150KM po gumi (Maja gume).

    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Barum ... is-3HM.htm
    Sad ako ces voziti 5 sezona continental ce se vjerovatno pokazati kao bolja guma nakon toliko vremena...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hankook je premium brand isto kao i Continental ili Michelin.

    Sportiva ili Barum su budget gume. Naravno ne moraju biti lose, naprotiv, ali just sayin'...

    Cool, meni bas trebaju gume, ali vidim da im stoji "Sve gume u ponudi su unutar starosti 2 godine" na stranici.
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    u makbelu i tsc za kes su nize cijene za gotovinsko plaćanje na gume plus uracunata montaza, izgleda da je makbel pokrenuo nekakvu akciju hankooka, solidna cijena za moju dimenziju, do sad koristio alpin A4(4 zime) imaju preko 6mm sare, ako ne budu valjale vjerovatno uzmem ove hankook, cekam prvi snijeg
     
  9. zhady100

    zhady100 Aktivista

    U Makbelu Continental TS 850 u dimenziji 205/55 R16 je 165KM na snizenju za kes...top ponuda...
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma


    Znaci Hankook il Continental ?

    Uzet Hankook koji j e 14 km jeftiniji po gumi ?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam ti reci jer nisam nijedne koristio. :) Ali znam da Hankook spada medju vece proizvodjace i po pravilu bi trebao biti bolji od Sportive, Baruma ili Save. Ali i tu bude izuzetaka.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Conti je vrhunski, ali ima mekane bocne zidove sto na nasim cestama i nije prednost. Ja ih imam i super su, alibda ponovo uzimam birao bi izmedju dunlop ili gy...
     
  13. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Pa bolja je Conti od GY-a? Ne znam za Dunlop Wintersport....ali na testovima je Conti bolja bila od obe koliko ja znam....ako grijesim neka me neko ispravi?
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Dok sam vozio Golf 2, imao sam set ljetnih i set zimskih pneumatika marke Continental, model TS800. Ne sjecam se da sam imao ikakvih problema sa njima, dosta dobro su me sluzile u svim vremenskim uslovima.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    što se tiče guma ja to gledam ovako, ove top marke bilo koja, samo tražiti najcijenu, do sada sam nalazio continental po bestbuy cijenama i kupovao sam sad nisam uspio naći pa sam kupio bridgeston, sve je to u pet deka i teško da normaln user može primjetiti.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    je li problem sada kod registracije auta ako je skinut katalizator? Konto svoj skinuti pa prodati, samo mi smeta :)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije problem ako ga ima ili nema,problem je ako ne prolazis na testu izduvnih gasova. Kod mene u saobracajnoj nekim cudom pise da nemam katalizator a auto 99' i mora ga imat a i ima ga al niko nista o tom nit govori nit pita. Bas juce na tehnickom bio,mjerili su mi izduvne gasove i sve 5 naravno.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne kontam sto ti smeta? I kad ako bog da pocne tehnicki da se provodi kako treba, ovi sto su pokupovali katalizatore ce se masno obogatiti :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    valjda zacepio, rece jedan majstor :)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako je novije auto, pametnije je da ga probas ocistiti iki da kupis novi. Jer ako ga skines ecu ce imati skroz pogresna ocitavanja i auto bi moglo lose raditi.