All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stara Vectra je u pitanju,jedva da ima neku lambda sondu,nece mu faliti...
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni bas te lambda sonde znaju s vremena na vrijeme javit gresku, ali sam naucio da to ignoriram. :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima lambda sondu cak sam je i mijenjao al prije 7-8 godina :)
     
  4. kio

    kio Komšija

    Treba mi provjeren majstor za Forda u Sarajevu, @Qler imas li preporuku? Citao sam i po volimford.ba forumu, po netu, ali nikako da nadjem jednog kojeg svi hvale. Treba mi pregled kocionog sistema, eventualno zamjena kada su u pitanju dobosi i tako. U je li ti provjeren majstor za izradu kljuceva na Dobrinji, sto si spominjao? :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo za kljuceve meni su super sredili kljuc. Od mene preporuke.

    Sto se tice servisa, ja ovaj mehanicki dio najcesce radim kod jarana, mozda znas sa klixa, bitanga_sa_otesa. A npr. Ulje u kocnicama sam mijenjao u fordovom servisu...
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev zavrsio ovaj Porsche road tour. Sta reci. Boxter S smece, zvuk nikakav. Panamera GTS vrh (440 KS),zvuk i ide kao da je V10. Cayman GTS odlican zvuk a i ide malo je reci. Vozah i 911 Turbo S (560 KS, 350 graviran), nemam rjeci, ja bi poginuo da je moj, na ulazu u Sarajevo, 175 km/h dok kazes keks.
     
  7. kio

    kio Komšija

    Znam da je @bitanga glavni na podforumu auto :D Gdje se on tacno nalazi, treba mi neko da vidi sta je dobosima na autu. Auto je proslo regularno tehnicki, ali dobosi skripe i zelim to sto prije da uradim :D

    A za kljuc, kako se tacno zove radnja? :) Hvala 8)
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ocejfila guzica :D
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Bitangu ja znam citav zivot, komsije na malti bili :) a sad je kad krenes prema doglodima, onaj prvi semafor kod one zelenkaste pumpe skrenes lijevo, pa blizu tu. Ali svejedno ga moras kontaktirati prije nego mu dodjes.

    A kljucar, ne znam kako se zove ali je odmah uz salu na dobrinji u onoj maloj zgradi gdje je sendi slasticarna i ona vjecara. Parkiras ispred merkatora i tu je odmah.
     
  10. kio

    kio Komšija

    Vidjeti cu onda da ga kontaktiram putem PM :D

    Brzi si nema sta 8) Hvala, imas fukas... Jesu li aktivni one kafe na @volim.ford.ba :D

    Koliko traje izrada kljuca, hoce li biti problem sto je kodiran, tj nece ga razvaljivati. Posto sam taj imam :smt005 :smt003
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne traje puno, kodiranje mislim da malo potraje, ja sam prenio code sa svog kljuca.

    A kafe su aktivne ali ja kako sam dijete dobio nisam bio, tri i po godine... Nekako sa malom svaku nedjelju provedem zao mi da je zbog kafe ne vidim :)
     
  12. kio

    kio Komšija

    Ma pametno, porodica i vrijeme koji provodis sa porodicom treba da bude no.1

    De mi reci kako si prenio kod sa kljuca?, si vadio ono cudo. tipa kod mene je ovakav kljuc https://www.youtube.com/watch?v=nm9uoK2IHXs
    Je li oni imaju ovaj transpoder? Mislim nisam nikada kopirao pa ne znam proceduru, pretpostavljam da i auto mora biti tu radi prepoznavanja kljuca.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene je sa daljinskim, ali moze ti prebaciti kod sa ovog kljuca na novi ako hoces, a moze i novi programirati... da imas vise kljuceva. Nije to toliko komplikovano kad znas sta radis. Tj. kad znaju sta rade. Meni se cini da je kod ovih komplet ovakav kljuc sa kodiranjem 100KM...
     
  14. kio

    kio Komšija

    Onda odletim ove ili pocetkom sljedece sedmice :) pa vidim. :smt006
     
  15. kio

    kio Komšija

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Ma jasta :D al ne izlazi iz glave ovaj 911, pa to nije normalno kakav ugodjaj, izrada interijera, zvuk, brzina, adrenalin, 2.9 sec 0-100 itd its.

    Al 350K kosta, jbga xD

    [​IMG]
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da bi mene cupali iz auta, otimali :) ne bih pustao volan :)
     
  18. kio

    kio Komšija

    Problem kod novi auta je izolacija koja je vise dovedena do maksimuma, + jaci motor. Bukvalno ako ne gledas speedometar nemas osjecaj za brzinu :)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    A vjeruj da kod ovog imas :) toliko ti je nisko guzica na asfaltu, tako mocan feedback preko alcantara volana (a tvrd je ko kamen, kao da nema postave/spuzve ispod) + zvuk, tako da si svjestan da ides "mnogo", al nemas kad pogledat da provjeris koliko mnogo :)
    Gledam na netu official stats, ipak je 2.5 sec 0-100 km/h, ludost sta izvukose iz 6 cilindara.
     
  20. kio

    kio Komšija