All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imao sam auto sa dvoja vrata i mogu preporuciti da zaibidje tu avanturu zbog mnogih razloga, neka ganja samo auto sa 4 vrata izuzev ako nije sportski kupe tipa M6 ili A5 :)
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    nikad mi nisu jasni ljudi bili koji uzmu auto sa 2 vrata, nikad. pa da nemaš robine ni prijatelja, da si vazda sam u njemu pa haj. kažu momak pa uzeo 2 vrata.
    uzmi motor kad si momak, šta će ti auto kad nemaš vrata.
     
  3. efo

    efo Komšija

    Javi cijenu na pp i slike. Nemojte ljudi samo da je bijeli :)
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    joj efo biras auto ko zene lak za nokte :smt003

    sto se tice vrata ne idi na 3 ni za zivu glavu, ja se pokajao dan poslije kupovine i evo kajem se vec skoro 4 godine, a da si se javio prije 7 dana vec bi kupio sebi megana, rodjak svog prodao tako oko 5-5.5k ne znam tacno cijenu, 2004-5 godina, 1.9 naftarica, solidno auto sa malo kilometara na satu al kasnis jbg

    ova 207 sto tale predlaze fina samo joj fali vrata, kako sam citao po forumima podvozje ko da je pravljeno za balkanijadu, jako izdrzljivo sto se svega tice a i hdi motori provjereno dobri
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    207 1.4 HDi jako dobra mašina, lagana za grada, jak ovjes, mali potrošač, pouzdan autić.
     
  6. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Efou uzmi ovog Peugeota ;)
    Kakve veze ima sto je bijeli? Zatamni mu zadnji box blago, ne sad da bude krkanski i u medjuvremenu lijepe 16" felge i auto je boNbonica.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ruzna vala ova nova 5-ica, nikako mi se ne svidja kada su farovi spojeni sa grillom, bas kao sto je i u 3-ici ovoj aktuelnoj

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je ljepsa od F10.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni, mada još uvijek ružno. Jednostavno bmw mi je uvijek imao truba izgled.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I meni je ljepsa od F10 jer ima ostrije linije, mada jos nisam vidio base model, ovo je sve sad sa M paketom

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je F10 ljepsi, jer najvise (poslije 2 serije) podsjeca na E92, koji mi je licno i najljepsi bimmer.

    [​IMG]

    Ova nova 5ica mi se vise fura na luksuz (ala Merc i sl) nego na neki sportski duh i izgled.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je citava ta generacija E60, E90, E87, E65 ruzna. Narocito pre-facelift E65, Boze kako ogavno auto. Zadnjih godina su se jako popravili dizajnom imho.

    Najljepsi BMW mi ostaje E39. Ovi novi su lijepi ali ne toliko.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    meni inace svaki novi model tesko legne na prvu epizodu tek kasnije kako vrijeme prolazi onda dodje ljubav :) inace fino izgleda nova 5 bmw
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo gledam 1.6 HDI motor je dizelski motor koji se trenutno ugrađuje u najveći broj automobila.
    Nova verzija 8v sa proširenim uljim dovodima je trenutno najuglađeniji i najekonomičniji dizel motor na tržištu. Ugrađuje se u PSA, Ford, Volvo, Mazda, Suzuki, Mini Cooper.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda jest ugladjen za cetverocilindrasa, ali sigurno nije najekonomicniji. Ta titula pripada 0.8 CDI motoru u Smartu. A prije toga je pripadala 1.2TDI motoru u VW Lupo 3l/Audi A2.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Mozda, ali je ovaj 1.6 daleko rasprostranjeniji i bice ga sigurno daleko lakse odrzavati u buducnosti. Ta dva motora sto si spomenuo nose samo titulu ekonomicnosti ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad pogledas odnos tezine tih automobila i snage sa ovim koji nose 1.6hdi sigurno nisu u nista boljoj poziciji. Smart i lupo je ko pola auta a i taj audi 2 je minijatura. Auto koje stvarno trosi ko upaljac a nije ni tako malo je clio 2 sa 1.5dci 48kw motorom. Ima jedna gospodja koja kod mene odrzava auto i radi u tz a zivi u gracanici. Znaci svaki radni dan 100km napravi. Svaki put kad dodje na mali servis ja joj resetujem board comp posto ona ne zna ni da to ima. Poslije 10k km kad ponovo dodje ja pogledam prosjecnu potrosnju i nekad bude 3.5l a nekad 3.4l.....pa moj skuter trosi litar vise!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To mogu samo potvrditi za 1.5 dci, kolega u novom Loganu kad ga naspe punog može preći preko 1000km :)
     
  19. efo

    efo Komšija

    Gledao juce Megana, danas Pezoa 307 i Seata, svi imaju neke mane. Ide sa mnom ovaj drugar, lik bas strucan, ja samo stanem sa strane i slusam. Sutra idem pogledati ovu Astru, na prvu mi dobro izgleda :

    OPEL ASTRA 1,7 DTI DIZEL 2001G KLIMA REG 8/2017 ALU,TOP (4.500 KM)
    http://www.olx.ba/r/23224222/10370

    Pa cemo vidjet.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dti su loši motori...

    Poslano sa Lumia 930