All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh, eh, to su te zgodne stvari koje nemam u Astri. Bas to sto si nabrojao. :)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

  3. efo

    efo Komšija

    Ovi guzati mi se ne svidjaju, mada recice te i da je Megane guzat, ali njemu je lijepa guza :D Ove ogromne pozadine mi nisu zanimljive :D

    @Tale: Ima tu finih auta, Clio mi se na primjer svidja. Samo bi bilo dobro kad bi iz Sarajeva nesto ganjao, ima i ovdje dovoljno izbora? Pegla je ako je lik iz Prnjavora, Brckog ili slicno
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam se prvo raspitao koje je otprilike pouzdano auto, koje mi par poznanika ima, pa onda za majstore da znaju raditi oko tih auta, a da su mi blizu, i dobavljivost djelova, i nešto što se ne krade vele, da se nemoram misliti.
    I onda sam sam po piku gledao u mojoj okolini ta auta, i gledao ih.
    Sjeo u njih vidio jeli to to, svidja mi se to ili ne, tek kad sam našao jedan koji mi se svidio, fino kod 2 majstora otišao, da ga i oni pregledaju, dao im po 20km, i kad su mi oni rekli da je ok to što uzimam za te pare, i da vrijedi tih para uzeo ga.
    Nisu to neke ogromne pare da imaš nekog pretjeranog izbora, ali sam tražio nešto za moj džep i da liči na nešto, i da ja to auto mogu redovno održavati.

    Sretno ti u svakom slučaju.

    OP3 Tapatalked
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moje je geslo uvijek sto novije auto i u boljem stanju, pa makar imalo slabiji motor ili opremu.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  6. efo

    efo Komšija

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam ti linkao Clio 1.5dCi iz 2009. za 5200, 8 godina mladje auto.
     
  8. efo

    efo Komšija

    Vidio sam ga. Bijela boja mi isto nije draga za auto, takodjer lik je iz Mostara. Ovaj iako dosta stariji, izgleda mi bolje i nije puno vise presao. Samo sto je benzin
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze se naci jos takvih auta, nije to jedini...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo da znas, u Sarajevu su ti obično skuplja auta... meni se isplatilo u Ljubuški po mog Mondea ici kod covjeka, pa u Mostar u servis na pregled...
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nego mali update na mog Focusa pa mozda nekom jos bude korisno. Uzrok ovog verglanja je anlaser. Auto je 2 dana ostao kod nekog bosiste koji se samo diznama bavi. Uglavnom sve su dizne bile remontovane vec, samo ih neko nije dobro sklopio. Kaze da je bilo zraka u sistemu pa je zamjenio crijevo i da nije nabijao dovoljan pritisak pa je zamjenio i regulator pritiska. Sto se vuce tice auto vise nije lijen, ali i dalje vergla sto je posljedica anlasera sto je i on sam priznao, ali veli dok je ispravan ne treba ga dirati. Ja sam nasao da treba te cetkice u anlaseru ili zamjeniti ili ispraviti, jer se desava da se zaglave pa ne vrti kako treba i izlazi dim. Sve u svemu vrlo problematicno auto, pa ako iko naleti na 1.8TDCI bez obzira na stanje, kilometrazu i porijeklo nek ga izbjegava.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znači do majstora je bilo, nije "auto" krivo...

    a anlaser radi ili mijenjaj sto prije... vjeruj mi, jeftinije je...
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, nikad nije do majstora. Znaci platis, objasnis, lik te odere i nista ne napravi. Zar je toliko tesko uzeti dio i zamijeniti ili jednostavno reci ne znam ja to i kraj price? Kod ovog sam isao danas drugi put da reklamiram i naplatio je jos taj regulator pritiska.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Auto vergla zbog anlasera a majstor rekao da ga ne mijenja dok je ispravan... Hau jes no... Mijenjaj anlaser i majstora.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa jbg i ti se odluči, kažeš, nećeš karavane već mali auto sa 5 vrata i onda postaš dva modela sa 3 vrata, moja preporuka da 3 vrata batališ ako imaš djecu ili ih planiraš imati.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I dalje ti kažem kao i prvi puta što sam ti rekao.
    Pumpa visokog pritiska ti je otišla i džaba sve to što radiš, vidjet ćeš kad padnu temperature.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. efo

    efo Komšija

    Nemam djecu brate, 4 vrata su pozeljna, ne i neophodna.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Efo, 'oces 206icu, 2000 god, 1.1, 160k presao, klima, el. retrovizori, podizaci stakala, klinac palac :mrgreen: :mrgreen:
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma