All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. black

    black Komšija

    Cistio danas intercooler na Peugeota 308 1.6HDi, unutra nije bilo ulja ali je sa vana bio kriza, ulje i prasina ga skroz zacepili. Isprao ga benzinom i unutra i vani. Je li normalno da bude masan?

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  2. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ko ti odrzava P308? Imas li nekog dobrog majstora za njega?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. black

    black Komšija

    Odrzavam ga sam haha, nista mi se ne kvari. Odvucem ponekad majstoru da malo pogleda je li sta otislo, ulje mijenjam svakih 10000km.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sam ti skinuo prednju karambolku i skinuo interkuler?
     
  5. black

    black Komšija

    Jes, ima posla onako. Bile mi ispucale gumice na ventilatoru pa tandrko kad klimu upalim, najvise sam zbog toga skidao.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Dje nece, u usk kantonu ih najvise ima

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    U Bihaću haman svaka ulica ima kameru.
    Prije 3 godine sam tako prošao izaćić, prođem dvije padnem na trećoj pri brzini od 57km/h u 3h ujutru.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svaka cast. Znam da ima posla oko toga, pogotovo sam kad radis. Ja se jos nisam usudio tako neke malo vece poslove uraditi. Znam zamijeniti ulje i filtere, al bas karambolku, to bi mi neko morao pomoci.
    Jedno je i skinuti al hajd vrati da ne ostane viska dijelova :)
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Here maps navigacija ima upisane sve kamere u Bihacu tako da mene nikada nisu uhvatili, a vozio pet puta.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma


    Neki dan otac i ja na porodičnom autu (koristimo ga obojica) zamjenuli oba blatobrana na Renault Scenic. E da sam znao da ima toliko posla nisam siguran da bih radio :D Po blatobranu 11 šarafa koji su naravno zavučeni na teško dostupnim mjestima. Moraš čitav dan za tako nešto odvojiti. Žao mi je što nemamo kanala, pa te manje zahvate tipa mijenjanje ulja ne možemo raditi jer nam se ipak previše teško podvlačiti pod auto na betonu.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovaj belaj kod mene i nije bas onako bezazlen kako sam ja mislio. Osim maglenke i udarenih vrata (izgubljene lajsne), polomio se i nosac fara, nosaci branika, blatobran se skroz pomjerio nazad tako da sad zapinje za vrata. Sta cu jos naci kad skinem karambolku bog zna.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li ono Xsara Picasso kod tebe ?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  14. lolak

    lolak Aktivista

    U ZDK ove sezone je hit mobilni radar koji se postavlja po principu bilo kad - bilo gdje :D
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Posto je bilo price na temu "zasto raditi mali servis u ovlastenom servisu", interesuje me da li ima neko preporuku gdje da odradim mali servis za Citroen C5 2008 u Sarajevu? Prvobitno sam planirao mali i veliki servis u jednom navratu ali kako stvari stoje za 2-3 sedmice cu odraditi mali servis pa onda kroz par mjeseci veliki... imam jos fore do 180k.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    GumaM znaju biti povoljni. Meni su na Renou tražili 135 KM za sve filtere, ulje i ruke. Nisam siguran da bi mi garaža majstori uzeli nešto manje od toga. Jedino možda onaj Eli što radi samo renoa na stupu. Tako da bih ja prvo na takvim mjestima telefonski ispitao cijenu pa onda dalje išao.
     
    Last edited: Sep 5, 2017
  17. Almir

    Almir Komšija

    tražim neko auto tako cijenom 5-7 hiljada nešto manje polo,corsa,fabija,207 ako neko prodaje i da je ok neka mi se javi lokacija tuzla i okolina, ovo što sam do sada pogledao katastrofa.
     
    zhady100 likes this.
  18. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Clan porodice trazi Peugeot 207, po mogucnosti 2009-2011, dizel i da nema astronomsku kilometrazu. Ako neko ima info, ping me.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cijena malog servisa ti je cijena dijelova u prodavnici (Motorex npr)+ 30 do 50KM za ruke. Pored toga ti usput pregledaju auto za druge probleme, a ako si dobar sa njima i operu ga komplet gratis :)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam otkud to, jedino ako ti i ne urade servis a kazu da su uradili. Svugdje su ovlasteni osjetno skuplji nego sto dijelovi kostaju, i to bas OEM dijelovi, a oni su jos skuplji od zamjenskih, kakve ces uzet u Motorexu.

    Sent from my C6603 using Tapatalk