All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zenica Gracanica je okruglo 100km. Ne kazem da je penzionerski nego da je nizbrdo. Probaj TZ-ZE istim tempom pa vidi razliku.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa šta ti znači tih 50 ks više na 1500 kg.

    Mi ne lažiramo sve kao VW, na VW motorima i na 50°C i 100 °C kazaljka pokazuje 90°C, dokazano.
    Između 80 i 90 je radna temperatura ovog Puga, naravno stvarna uvijek, ne ona kao na VW,
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma isto je, snimit ću ti i to i navući i niže, jednom se vožiš 70 km niz dolinu Spreče, i onda ideš uzvodno uz Bosnu i obrnuto, Doboj je u sredini.
    Tuzla i Zenica su cca nadmrska visina u 50 m.
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Ko vi ?
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa cigani, brate po krvi :)
     
    Last edited: Jul 2, 2018
  6. ming

    ming Veteran foruma

  7. veki81

    veki81 Aktivista

    Hajd probaj ponovo.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma


    U ciframa znaci ovako 50KS vise - 112Nm vise - 3,9 sec brzi do 100km/h i 38kn/h veca maximalna brzina... ovo onako sa auto-data.net :D ali eto izgleda da je osjecaj brzi u 90KS :D
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Mozda na auto iste tezine. Motor istog tipa od 90KS na 1000kg ce imati malo slabije karakteristike u odnosu na 130KS na 1500kg. Nema sanse da isti motor bude 3.9s brzi na 100km/h sa tolikom razlikom u kilazi. Btw. 40KS je razlika.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    odes na auto-data.net i pogledas performanse jednog i drugog i sve ti se kaze :)
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Jednog i drugog? Ne znam o kojim modelima govoris, ja govorim generalno za toliku razliku u tezini da 40KS nista ne znaci.
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Šta velite raja za 1.6 GDI benzinac 135 KS. Imam priliku pazariti povoljno gotovo novu Ceed sa ovim motorom, pa me interesuje ima li ko kakvog iskustva ?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje ide 90KS na 1000kg nego 130KS na 1500kg. Mada taj slabiji vise pati kad je pun.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Brand Ford
    Model Mondeo
    Generation Mondeo II Hatchback
    Modification (Engine) 2.0 TDCi (130 Hp)[​IMG]
    Doors 5[​IMG]
    Power 130 hp/3800 rpm.[​IMG]
    Maximum speed 208 km/h[​IMG]
    Acceleration 0 - 100 km/h 9.8 sec[​IMG]
    Kerb Weight 1460 kg.

    Brand Peugeot
    Model 307
    Generation 307
    Modification (Engine) 2.0 HDI (90 Hp)[​IMG]
    Doors 3/5[​IMG]
    Power 90 hp/4000 rpm.[​IMG]
    Maximum speed 171 km/h[​IMG]
    Acceleration 0 - 100 km/h 13.8 sec[​IMG]
    Kerb Weight 1318 kg.

    E sad, ako je ovo bolje onda ja veze nemam...
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da je Mondeo bolji, razlika u težini je 100kg.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    @Qler, poredjenje ti je top, motori uopste nisu isti. Govorimo o istim/slicnim motorima na razlicitim tezinama, a ne poredimo ovdje ford vs peugeot :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa ja sve vrijeme pricam o mom fordu i njegovom pugu. I kako njegov leti, a moj meni spor :D
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa da. "Bolje ide" u fazonu da je startniji, ali naravno da nece imati isti max speed. Pati kad je pun jer umjesto 1000 vs 1500 to bude 1400 vs 1900, pa razlika u tezini vise nije 50% nego 35%.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa nece bas da leti 90ks na 1300kg, to ga Tale malo zadaje da vas nervira :) Dosta je startniji 1.6hdi 92ks, jos na 1100kg, sto bi Tale rek'o, leti :D (sad je da malo zadajem)

    Vozio sam sad na godisnjem novu fiestu rent-a-car, ima nesto oko 60ks (nemam pojma tacno koliko), da vidite kako vrijeme s njom sporo prolazi :D