All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da vidis patnje do Pule i nazad :D Fabia 1.2 HTP :D jos je sanjam...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    To je taj nivo. Preticanje na malo prometnijem autoputu zaboravi, osim ako nisi uzeo zaleta jedno 20 kilometara jer kad predje 100km/h za svakih sljedecih 10km/h joj treba minut :D
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Idem Gorskim kotarom, prolazim tablu 110km/h ogranicenje :) i kontam da mi je do 100km/h doci :D
     
    Aldiin likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Natjerao sam ja fiestu do 150, samo sto je dugo trajalo :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moze i golf 2 toliko da natjera, samo moras imati dovoljnu duzinu autoputa i slobodnog vremena. :D
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

     
    veki81 likes this.
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro, to svakako, u golfu 2 je vecinom jaci (ili iste jacine) motor od ovog u fiesti (45kW ako se ne varam). Samo je manje rizika tjerati je do max jer je novo vozilo.

    A za ovaj video, auto samo ima oblik golfa i to je to :D
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

    Ovaj golf je 2.0l 16v vw motor. E sad turbine i ubrizgvanje :D.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas vidjoh novog Seat Leon Cupra 300, strane table, vozi ga covjek 40kmh po magistrali. Zalutao ocito :)
    [​IMG]
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni skoro dolazi drug sa novim focusom rs. Jedva čekam da isprobam :D
     
  12. veki81

    veki81 Aktivista

    I ja ga neki dan vidio na prvi pogled kontam neka bijesna honda, fkt. mocan izgled.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisu ni auta iste klase, mondeo je d segment, a 307 je c segment.
    Pa dobro za tog forda je to normalna snaga, isto kao što je za 407 najslabiji motor onaj od 110 konja. Pa meni auto od 90 ks leti na našim cestama, vozao sam i jača auta, ne vidim problem na našim cestama bilo kakve radnje izvoditi na navedenim autima,
    Što se tiče autocesta, pa i tamo je max dozvoljeno 130 km/h što je opet ništa za auto od 90 ks.
    Šta fali recimo ovoj octaviji sa 1400 kg i 1.9 tdi motorom
    https://www.auto-data.net/en/skoda-octavia-ii-facelift-2009-1.9-tdi-105hp-14187
    Kolega ima Puga 307 sa 100 kw 2.0 HDi, i šta mu to znači u BiH, pa ništa.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Puno znači, pogotovo u BiH gdje na toj famoznoj Karauli imaš tri mjesta da pretekneš u dužini od 50m... E tu znači itekako...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ili kad natrpas auto sa 5 ljudi i jos ukljucis klimu. Onda osjetis svaku ks.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Na ta tri mjesta, da imaš ferari, rizikuješ da pogineš, ako mislis preticati one kamione.
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Manje rizikujes kad je jaci motor.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znaš kako ja opuštenije vozim npr svog Forda nego prije službenog sa 115KS, a išao sam i na Džajića buk sa 530xd... Isto vremenski ali puno opušteniji kad ti i ne osjetiš da pretičeš kamion na nekih 60-70km/h

    To je razlika. Ne idem ja u prosjeku ništa brže ni sa njim ni sa svojom starom fiestom od 75KS, ali puno sam sigurniji sa 130KS

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo sto je qler napisao je ziva istina ...i ja sam se vozio sa bmw trica mislim ,nije nesto jak ali ima nisko teziste,osjetis da se auto lijepi za pod i povuce odmah,dok kod mog fiata 1.6 16v,povuce ako si u trecoj ali ako u cetvrtoj pretices,onda treba zaleta ,to znaci treba i vremena i onda nije to to
    vise je bolje uvijek :D
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Opet mijesas zabe i babe. To sto vi pricate za lagano preticanje, bitan je obrtni moment, tj da je sto je veci na nizim obrtajima..
    Imam na poslu 1.6 mpi 77 kw, i 1.9 tdi sa 77 kw.
    Ovaj benzin tako sporo ide, moras ga saltati stalno, uz rostovo crkava, dok tdi uzleti uz rostovo lagano u petoj.


    Porediti 3.0d sa 500 Nm na 1750 rpm, sa drugim motorima je smijesno. Ali ooet kazem nisam osjetio ja problem bilo sta uraditi na nasim cestama sa 90 ks. Od preticanja do normalne voznje.