All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. heroic

    heroic Komšija

    @Stevie_Ray jeste 100% Clio ali je tezi dosta, pa se ovaj TCe 90 malo muci s njim.

    @Almir Ne znam, ovih dana cu ici do salona pa cu i to istraziti. :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Joj kad vidim ove kamatne stope, povraca mi se. Sve preko 2% je previse. To jos samo nas gule sa ~5% stopama.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obicno to moze srediti majstor koji radi tapaciranje sjedista.
    Vidi usput ako ti je i poderano ili izlizano onda najbolje uzeti komplet sjediste sa pika. Mislim da ih ima od 50KM.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dok ga otplatis izgubit ces 2/3 vrijednosti auta. Bolje naci auto staro do dvije godine, uzeti kredit u banci i tako placati, izat ce te dosta jeftinije a dobit ces opet relativno novo auto (obzirom da se kod nas pod "novo" prodaju i auta sa 200k km na satu :) ). Kao sto je skoro neko uzeo Kiu Ceed, extra deal ubo.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    - i ja mislim da je bestbuy kupovina tako 2-3g ali eto pričamo malo o kupovini novog i načinu finasiranja, naročito ako neko želi da složi za sebe vozilo od motora, opreme boje itd...

    - što se tiče kamate ispod 2 teško da će ići, mislim da naše banke u centralnoj kad drže ili uzimaju kako već ide 1,5 ili tako oko 1,5...tako da o 2 teško... ne u narednih 5-10g, nisam uptodate sa kamatama mislim da je solidna ova od 3,7

    -al eto čisto me zanima kako su zamislili i koja je računica, vidim da se kod renoa može dokupiti za 500km garancija na 5g
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Novo i bestbuy nije isto, sto se kamata tice trenutno su iznad 4% za kes kredit.

    Kod ovih leasing (Renault finansiranje) akcija obicno je ta garancija na 5g gratis.

    Javim vam detalje akcije za nekih 2h, sad cu na pauzi ici oprati auto i usput malo smarati moj omiljeni autosalon dobio sam neke novice iz Slovenije :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prije bi ti stigo 911 Turbo.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Porsche je najgore prosao, u junu su imali potpuni prekid prodaje vozila po narudzbi.

    Renault finansiranje, opcija pola sad pola za godinu ILI trecina sad, trecina za godinu pa treca trecina za dvije godine je beskamatni leasing, obavezan kasko, nema popusta u tom slucaju nikakvog.

    Za opciju sa ostatkom vrijednosti cu dobiti info pa javim. :)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Salim se hehhe, bas puno cekas.
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da je auto salonima jos gore nego meni, npr Dacia sa dizel motorom se ne moze naruciti nikako, a kupaca ima. Govorim konkretno za Renault/Dacia jer najvise pratim situaciju zbog sebe, vjerujem da je i kod drugih slicno nevrijeme sudeci po vijestima koje citam o situaciji u EU.

    Ovo "novice iz Slovenije" se odnosi na to da su u Sloveniji izasli cijenovnici sa novim motorima za Megane i Kadjar, pa je za ocekivati i kod nas za koji dan, sedmicu...nekad:D
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja kad bi toliko na auto cekao, zapalio bih ga.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pozdrav sa Gamescom-a uz McLaren Senna :D

    [​IMG]
     
    Vedo, heroic, Stevie_Ray and 3 others like this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jest ružan. Ali ljudi voze pile, ove godine sam vidio pet Ferrarija 488 u par dana.
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Sto je ruzan :eek: meni izgleda kao i 90% ostalih superauta.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Njih doslovno "dizajnira" wind tunnel. Meni je najgotivniji slr Stirling Moss dok su radili sa mercerdesom..

    [​IMG]

    ..a ovi "samostalni" modeli su mi baš genericki. @heroic Pa nije bas da su svi isti:
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Taj Stirling Moss mi je bio dream car jedno vrijeme :D

    Ja nisam ljubitelj tih superauta, najbolje auto za mene sto se tih cijena i "sportskog duha" je nesto tipa S klasa coupe ili SL. Vise volim komfor i tehnologiju nego ciste performanse, a nisam ni ljubitelj pretjerano bucnih motora :D

    Ovo Renault finansiranje sa ostatkom vrijednosti mi se ne svidja nimalo, platis nekog PDV-a vise nego sto je u originalnoj cijeni (valjda i na kamate), ide preko Sparkasse leasing-a.
    Ovi drugi tipovi:
    1. platis pola sad, pola za godinu
    2.trecinu sad, trecinu za godinu, trecinu za dvije
    ...su obicni leasing, beskamatni, na taj period (godina ili dvije), obavezan kasko, nema popusta.
     
    Last edited: Aug 24, 2018
  17. anel007

    anel007 Komšija

    znaci tebi bi taman odgovaralo nesto kao sa videa ispod :D, vlasnik jednog zivi u zgradi gdje radim i redovno budi mahalu kad dolazi u gluho doba noci

     
  18. heroic

    heroic Komšija

  19. anel007

    anel007 Komšija

    jest ali za razliku od sl i pogotovo tih maybach modela, c klasa je taman za porodicnog covjeka, ovaj voza sjedalicu za bebe nazad :D:D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nista kao V8.