All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da, normalno se zove policija, napravi zabiljesku i to sve ide preko osiguranja. Oni ti pokriju sve troskove.
     
  2. kio

    kio Komšija

    Smije li se auto pomjeriti ili uslikati.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoda Octavia 1.6TDI 2016-17 godiste, ne znam tacno, novi model, full kasko, ukradena, vlasniku isplaceno oko 16000KM.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U biti ne smije se pomjerati auto, iako ce ti policija insistirati. Boli njih briga sto ces ti imati problema sa osiguranjem. Uslikati i popuniti evropski izvjestaj detaljno, pa tek onda pomjeriti. Obavezno traziti policijski izvjestaj, placa se oko 100KM.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Koje osiguranje? Je li bila full polica ili uz ucesce? U firmi nam je prije 2-3 godine ukradena Octavia 2014 godiste, mislim da smo dobili oko 24k, a eto iste starosti su bile.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Central osiguranje, full kasko. Jos su mu izasli u susret jer je saobracajna bila u autu, inace neka osiguranja u tom slucaju ne priznaju nista.
    Neznam vise detalja, ali za iznos sam 100% siguran. Eh sad, uvijek se mozes zaliti na iznos, ici na sud itd.

    Hocu da kazem da nisi ni sa kaskom pokriven 100%, u slucaju kradje na debelom si gubitku, pogotovo starije auto.
    Zato osigurat sa mehanickom i elektronskom zastitom da si rahat barem od sitnijih lopova.
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa obično je kod novijih auta uslov za kasko da se ugradi neka zaštita ako je nema.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Postoje više 'verzija' fula, i iza tog fulla se mnogo detalja sakrije, u biti piše sve ali je to fino umotano...
    Neko ko je preživio pokušaj krađe kako u Tz tako i u Sa mogu dati par konkretnih savjeta, alarm meta, custom odb, guardian volan, nije jeftino ali to je to. Ni jedno auto nisu uspjeli 'dići' šteta koja je kasnije nastala sanirana kroz kasko.Najzamornije je zaključavanje volana jel auta su keyless tako da ovaj keyles gubi smisao ali šta je tu je.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zanima me gdje kupovati dijelove za mali servis vw? Koji brand je kvalitetan sto se tice filtera, castrol ulje inace uzimam.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Filteri grupacije Mann+Hummel i Sogefi su najkvalitetniji i najviše se proizvode kao OE filteri... E sad ti malo zaguglaj da vidiš koji su to brendovi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ok a gdje u Sarajevu kupovati ?
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja znam da motorex drži Coopersfiaam (sogefi) I znam da imaju i OE filtere za vw. Za ostale firme ne znam za Sarajevo... Pitaj svog mehaničara ako ga imaš, treba da poznaje tržište dijelova ako ima iskustva...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    hvala lepi.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Obiđi i Unitrade, više ljudi dolaze zbog guma, ali kod njih možeš dobiti i dijelove i uslugu na licu mjesta.
     
    Aldiin likes this.
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Iz iskustva ja nebi pomjerao nista. Kad sam imao "saobracajku" scooterom jos prije 10tak godina najveca greska bila sto sam pomjerio stvari da druga auta mogu proci. Pijani biciklista izletio sa jedne strane 'seoske ulicice' na moju stranu i zveknem ga. On ustao otisao cugati, mada sam ja vec zvao i policiju i hitnu. Bio dobro pijan ali kako bi drugi mogli prolaziti ja pomjerim i skuter i njegov biciklo i papuce u stranu. Dosla policija poslikala, par godina kasnije poziv na sud i ja ispao kriv jer je on "zavrsio na strani ceste" i ja bio na pogresnoj strani isto tj njegovoj. Pokusao objasniti ali uvijdjaj je napravljen i to je to. On trazio od suda novac, dobio 300 KM od nas sto smo se privatno dogovorili, a ja dobio bodove iako nije bila moja greska.

    Tako napraviti slike prvo ako ima imalo sumnje da bi nesto moglo poci po zlu.
     
    kio likes this.
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne mogu da dobijem ove iz Bihamka, imam ono premium članstvo. Trenutno sam u Beču, crkla mi baterija izgleda. Zamjena baterije na mom autu zahtijeva skidanje vozačevog sjedišta, jer je locirana ispod. Na netu čitam da im treba 2h da zamjene bateriju, 120€ je ovdje radni sat u Audiju.

    Našao sam novu Varta 110 AH/ 920A za 135€, pa kontam da je kupim.

    Da li je uključeno u moje Bihamk članstvo zamjena baterije, i kako to fercera? Platim ja Austrijancima pa mi Bihamk refundira ili Bihamk to direktno sa njima reguliše?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U biti prvo bi trebalo da kontaktiras Bihamk i da oni pokusaju obezbjediti popravku preko svojih partnera gdje se nalazis u inostranstvu.

    Tek u slucaju da oni ne mogu organizovati popravku, onda ti mozes sam potraziti najblizi ovlasteni servis da ti to urade. Zahtjev za povrat novca se podnosi kad dodjes u BiH, na racunu mora biti navedeno tvoje ime odnosno clana Bihamka.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tako je, oni moraju da organizuju.
    Eh sada sta tacno pokriva, napisano je negdje sitnim slovima. Oni nude pomoc na cesti, znaci ako nije u voznom stanju, treba slepa, ne moze se koristiti...u tvom slucaju, mogu ti startati auto drugom baterijom i ti si spreman da ides nazad u bih, jes da ne smijes gasiti auto, ali.. ili do najblizeg servisa. I da ti se u bih pokvarilo, pomognu ti da dodjes do servisa, ne plate servis.
    Iz mog iskustva, uvijek gledaju da prodju sto jeftinije.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    treba ti acu koji podrzava start/stop u bih je u ovlastenom oko 6 do 7 stoja acu sa rukama zamjena, tamo bi trebalo da je vise...
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da bi mu trebali pokriti troskove servisa. Nije u BiH pa da ga samo startuju i cao, valja doci do BiH.