All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koje god auto ukucas u google vidjeces probleme. Imaju ljudi problema sa svim volzilima,cak i sa toyotama. Skoro sam radio kocnice na jednoj insigniji bas 4x4 2.0 125kw i to ona stara. 380k km na satu. Covjek vozi Njemacka-BiH nonstop.

    Navozat ce se neko ove Insignije ali ako je bude vozio,ako bude pravio 5k godisnje naravno da nece vidjet 250k
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma dobro i ja malo naginjem ovim lokalnim navikama da je auto sa 250k zrelo za smeca, cijena ruku mehanicara ga time efektivno i cini.

    Ali generalno primjetim da je opel sklon debilnim problemima zbog manjka kvaliteta.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jasta. Zato ovaj kolega sto hoće merca da voza 99% po gradu, nek mu je sa srećom. Kod nas ljudi kupuju dizele sa euro 6 da voze par km po gradu.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Može se kad je ugasiti dpf, egr i scr ko reći dobar dan.
    I meni bi se tako isplatilo voziti do 400-500k, ovako 250 i udaraj se nogom u guzicu.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nikad mi nece biti jasno kako ta auta prodju tehnicki. Vozis euro 5/6 a ustvari je euro 3 u najboljem slucaju, smrdi iza njega za oci ujeda.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Čade mnogi i više (gotovo nivo gnjolfa 2/3) jer sistem nije predvidjen za to ili su im dizne u kvaru (jos i katalizator izvade), cetvorka i petica sto su fabricki bez dpf-a su pjesma za takve.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma jaran imao Insigniu full oprema, 120k presao, dizel. Pa lakse je reci sa cime nije imao problem, i to sve nevezano. Odron od auta. Kad je tek uzeo mi se divili. Auto prostrano, lijepo iz vana, unutra milion nekih dodataka. Zadnji put kad je imao probleme, dao par hiljada na popravke, prodao ga i covjek koji je kupio mu se javi drugi dan da ima neki kvar. Covjek se preporodio kako ga se rijesio.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo za vjenčani u i prodaju, jaran preko godinu dana prodavao Passat b6 karavan, 2.0 tdi onaj bolji motor, Jel 8V, ne znam...

    U glavnom, auto kupljeno ovdje mala kilometraža za godine, ali u trenutku kad ga je prodavao skoro 200 ih na piku bilo... Valja se njegov istaći tu. Ko traži Passat ima izbora ko drva, ko traži insigniu ima ih malo i lakše je prodati...
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma



    Kemo pretjeruješ, ovakvih koliko hoćeš. Ovi mercedesi iz uvoza većina ih ima 500k + sa dpf i svima originalnim na autu i jos idu.

    To sto zapadna evropa nameće eko agendu tj korumpirani političari koji su potplaceni od par moćnika i nameću maloumne zakone pomoću kojih se pokušavaju riješiti savršeno ispravnih auta je druga stvar. To će im se svakako odbiti o glavu.
    A i lizing igra ulogu veliku, mjenjaj svako pet godina i boli te dupe za bilo sta jer svaki će ići pet godina pa.i sa intervalima zamjene ulja od 30k

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nema fizicki sanse da je dpf u njemu na 500k, tj. ima ako je zamijenio filter na 300-350k i dizne nekim cudom jos ne baguju ili su zamijenjene.
    Sam pepeo ga napuni i da ne crkne nista dotad.

    A to su svakako izuzeci dugoprugasi koji se rijetko gase, pricam o autima u privatnom vlasnistvu prosjecne familije, 12-15 godina, 250-300k i nema racuna vise se ganjati.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dihtung glave 2000 eura.
    Zamajac i set kvacila 1500 eura.
    Vadjenje, ciscenje i vracanje dpf-a 1000 eura (jer ima posla oko (de)montaze kod vecine auta).
    Zajebancije oko dizni 1000-2000 eura.
    Zajebancije oko turba 1000-2000 eura.

    Jedna-dvije od tih stavki za auto koje vrijedi max 5k eura i nosi ga pod presu ili daj za siću u afriku ili istocnu evropu.

    Svabo vecinom na 180k vec misli ovome je kraj :D
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Zar tad opelov dizel nije u osnovi Fiatov multijet?
    Znam da u Alfi taj od 140 ks od poznatih problema ima taj sa curenjem egr hladnjaka i to je to, pričamo o dijelu vrijednom 100€ + ruke.
    Imamo u firmi dva službena sa 1.5 dizelom u suštini je auto radnji konj, vozi ko stigne i kako hoće, i ja sam istraživao kako preći maksimalnu brzinu kad puše vjetar u leđa, ide 7 km/h više od deklarisane :D

    U suštini ono što je problem kod opela je to što se već odavno on kao brend prebacuje iz ruke u ruku, motori raznih proizvođača se kombinuju sa opet petim desetim mjenjačima, djelovi zbrda zdola... I na kraju kako te zapadne, nekad sve super bez i jednog kvara, nekad klimavo...
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    U Njemackoj iole renomiraniji auto dealer nece prodati auto sa preko 170k fizickom licu, znaci ta auta idu samo pravnim subjektima ili export.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ispada po ovom da nema se nekom ko putuje 10ak k km godišnje ne isplati ista uzimat da nije malo i benzinac da je. Po mobile.de ima w204 dosta komada koji imaju oko 100k na satu za 10god. To uopće nije veliko auto, može možda sa jbnim golfom u kategoriju po veličini, samo nije vw


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jeste po konstrukciji ali nije iz fiatove fabrike,opel ga pravi svojom rukom i ne koristi iste materijale. Kad u crknutu insigniju ubacis fiatovu/alfinu radilicu auto predje jos 200-300k km i ne pokvari se. Znaci nije problem u nekoj famoznoj gumici o kokoj svi pricaju nego o kvaliteta materijala od kojeg je izradjena radilica.
     
    Haker and nFare like this.
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Opel je nekad bio gigant i za bmw a sad jebiga francuz diriguje.



    Ovo je jedini kanal kojeg pratim redovno lik je najjaci na balkanu.
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I nema opela vise, i malo r&d-a sto su imali je zatvoreno, vecina modela je sa traka u francuskoj i jedan-dva se samo sastavljaju u njemackoj od francuskih komponenti.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Borko je čudo jedno. Jedini kojeg vrijedi gledati na ovim prostorima.
     
    EL NINO CFC likes this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bas, ne znam mogu li nabrojati na prste jedne ruke nase jutjubere koje pratim.

    borka sam poceo kad i svi, i uzivam naprosto u svakom njegovom videu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja evo napunih klimu. U unitrade odradio baš sam stajao pored mašine svo vrijeme, 475gr ide čini mi se da je bilo 350 u sistemu, ja nisam 5-6 godina punio a iskreno sumnjam da je i prijašnji vlasnik ikako, tako ako je sistem ispravan bacanje para je svako druge godine.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk