All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Mujka

    Mujka Komšija

    Dobra stvar recimo ako neko prelazi 15k godišnje i auto mu troši prosjek 6.666
    100KM se uštedi hehe

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja već duže vrijeme točim na Gazprom, 90% vremena je diesel bio najjeftiniji u gradu bez popusta na karticu tako da teorija da su veliki najskuplji ne pije vodu. Mislim da je Radius od malih definitivno najskuplji kod nas... Za plin ne znam, mi kuhamo na struju

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene zanima koliko ima istine ono skuplje i jeftinije gorivo... Jel to porez na budale ili šta. Znači iz provjerenog izvora, znam da nema euro 4 dizela više nikako ni uvesti, znači sve je euro 5, a i par ljudi mi je reklo da je bukvalno isto gorivo samo ga drugačije nazovu.

    I još šta mi je sumnjivo na EP danas i obični i taj uber class dizel 1.66 ista cijena..

    Sent from my Huawei P30
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Ne znam za dizel al imaš na YouTube project farm gdje cojk testira razne benzine ... Na kraju rezultat nema nikakve razlike hehe

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma zanima me kod ovih naših hoštaplera

    Sent from my Huawei P30
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Znam da na Gazprom ima obični euro 5 i
    G-drive euro 5 s tim da ovaj drugi sadrži aditive i skuplji je. Vozio sam na oba i nisam primjetio razliku ni u snazi ni u potrošnji, a više puta sam točio oba(uvijek točim pun). Tako da u zadnje vrijeme točim ovaj jeftiniji... Iako su u našoj državi slabi zakoni tačnije slabo se provode i vjerujem da ako se gorivo klasira da ćemo mi dobiti lošiju klasu ipak nema toliko ni problema sa performansama auta zbog goriva... Neki koji putuju po Evropi kažu da osjete razliku kad toče gore, neki ne osjete, možda je i placebo, ko bi znao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ljudi moji ne postoje euro norme za gorivo, samo u bosni nekim cudom.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam napisao onako kako piše na pumpi. Kako je u eu? Ili imaju samo jedno gorivo? Ili je udio sumpora bitan, ono 10ppm npr.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod nas je to oznaka za 10 i 50ppm. Malo marketinga :)
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima EN 590 standard koji se poostrava svako par godina, i po onom starom nakon toga ne mozes vise prodavati.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I u EU ima regularno i aditivirano. Uglavnom prije par mjeseci sam isao kod frenda u Dojč i dosao do kraja Austrije s našim gorivom Gdrive i naspem pun kod njih. Nisam osjetio nikakvu razliku, doduše nasuo sam običnog dizela na običnoj pumpi. Možda bi neki shell v power pokazao zube na cesti, u novčaniku znam da bi :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sebi aditiviram sam sa liqui-em :D
     
    Stevie_Ray likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    NAILS likes this.
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imas i za dizel liqui moly

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moze link? (dizel liqui moly)
     
    Last edited: Apr 11, 2020
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na izmjenicnim dosipanjima goriva "Super Diesel Additiv" i "Diesel Partikelfilter Schutz" (jednom jedan, drugi put drugi pa u krug, moze i malo rjedje ali ja sam tako, kupio veca pakovanja pa nije neki trosak).
    Jednom godisnje "Diesel System Reiniger".
     
    dino73n and NAILS like this.
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod @NAILS je benzinac jel, pa mu ne vrijedi to za dizela :D

    Sipao sam neki aditiv od cenera za benzin, ali evo vidim i ovaj Liqui je samo marku skuplji.

    Što se tiče goriva, u mom slučaju LPG-a nisam primijetio razliku između Gilje gas, Gazproma ili EP-a. Ljeto sam nasuo negdje u Mostaru daleko ispod cijene, opet nikakve razlike. Kako bi se to odrazilo na filter i duže staze je drugo pitanje :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, benzinac je kod mene. 1.8l. Znam da se to treba češće sipati ali eto, nisam. Malo gledao kako cisti dizne, ljudi snimali onim "sonda" kamerama i stvarno ima efekta pa reko red je da i ja naspem.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U Gračanici 95 1.54km dizel 1.71. A priča se da će i dizel dole.

    Nikad jefrinije gorivo i nikad auto da mi manje troši a lanac mi oko vrata. Samo se otvore putevi teško da ce mo ko zaustaviti :)

    Presao 76x km a nisam ni pola rezervoara potrošio. [​IMG]


    U medjuvremenu na glavnoj cesti u gradu neki šampion tražio limit...i nasao ga naravno.






    [​IMG]


    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro