All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma dosta je i do načina vožnje, ljudi šaltaju na 1300rpm da uštede decu i onda ubiju motor. Moj stari je nedavno tako zagušio Astru benzinca. On prelazi godišnje par hiljada, i kad vozi počeo baš da pegla.. I upalio mu se check engine... Uzeo je ja, dušu joj izvadio :) ugasi se lampica :)

    Sent from my Huawei P30
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja kada uhvatim malo brda gdje...u drugoj ga vrtim na 5 hiljada ,zvuk mi fin cak i na plinu na tim obrtajima hah
    Kod mene ne znam ni ima li ta lampica check engine hah,auto 2000. godiste ali nikada se nije palila nikakva crvena lampica


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U EU je dozvoljeno do 7% udjela, samo belaji sa njim.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Check je narandžasta :) i ako se ne pali kad daš kontakt onda je neko čačkao i ugasio. Pogotovo što je rijetkost na plinu da se ne pali.

    Inače ta lampica signalizira milion greški i najveća je glupost to uraditi, isključiti je, jer "znam da zbog plina gori"....

    Sent from my Huawei P30
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa na plinu se obično pali. Meni se nekad upali radi lambda sonde kada auto stoji desetak dana, posebno ako je vlažno. Obrišem kod i ne pali se više.
    Ne znam da li sondu da promijenim ili ostavim ovako, kontam da je do nje opet bi se upalila nakon 100km

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Opel benzinac i check engine lampica su veliki prijatelji i nemoj sad da kvariš to prijateljstvo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    A jest, vidim dosta auta svaki dan izbliza i kad god neka Astra H ili G Benz gori lampica :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma plin i check engine su prijatelji, nije do opela :)

    Sent from my Huawei P30
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Zašto mislim da haker nema ugrađen plin?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne znam znas li za sta lambda sonda uopste sluzi? Ukoliko ti ona nije ispravna, auto ne radi regeneraciju dpf kako treba. Ja sam tako brisao i ponovno mi počela izbacivati gresku sve dok je nisam zamijenio. Kad smo je promjenili, skopcali novu, bas velik procenat grama garezu bio u njoj.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znam za šta služi, kod mene je benzinac bez plina naravno.
    Ma mislim da ima još života u njoj nego se opeli izgleda takvi, laki na okidaču :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Iz iskustva ti govorim da nema i cim prve pare ja bi to zamjenio. :)

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije problem zamjeniti, ja održavam auto po ps-u. Samo vidiš kod tebe se palila lampica predpostavljam ubrzo nakon što obrišeš grešku, kod mene evo 800km je nema, a sad kako je manja vlaga u zraku pitanje je hoće li se upaliti a boschova sonda je preko 100km

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni je upalilo grešku zbog jedne neispravne sonde, ispitam je i vidim da auto ne laže :D, zamijenio i auto prodisalo.

    Ne slažem se da se plin automatski veže za check engine, samo treba platiti instalaciju dobro i odvesti nekome ko zna da radi.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ma što je najgore vrlo vjerovatno da će se opet povremeno paliti greška, opel je jako osjetljiv na tom polju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja na 2.0 HDi 66 kW ne doživih check engine.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam ni ja na golfu za više od 5.5 godina i skoro 90tkm pređenih, upalila mi se dva puta ona žuta please refuel . Uzeo ga sa skoro 300tkm pređenih. Euro 3, ali ovi noviji imaju više senzora i veću kontrolu od strane ECU-a tako da svaka sitnica pali check engine... Posebno gdje postoji dpf... Tako da uživaj dok ne zamjeniš za novije...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    1.9tdi 77kw euro 4 2007 god isto guta nase gorivo bez problema evo tri godine. Sipam u 90% slucajeva na gazpromu gdrive, nekada naspem i obicni mada nisam primjetio razliku. Od 2008 idu sa dpf-om i oni imaju problema.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene bio 74kw TDI PD
    Nema kakvo gorivo nisam točio, zadnje dvije godine Gazprom samo, par puta gdrive, ali nisam primjetio razliku pa odustao. Znači nikad nikakvih problema sa sistemom ubrizgavanja,mali servis redovno i točenje punog rezervoara svaki put... Turbina je bila original na njemu, bio je remapiran na 140KS cijelo vrijeme kod mene... Zaključak je da smo ispoštovali jedan drugog... Da me Focus ispoštuje bar pola kao Golf...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Niko nema problema sa dpf-om kome je lambda sonda ispravna, ljudi poniste gresku i nastave voziti. Auto je zbunjeno, ne može da ocita koliko je zacepljen dpf, ne radi regeneraciju kako treba i kolaps sistema.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk