All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod nas na poslu su Dacie Logan 1.0, ne smijes je voziti preko 120 na autoputu, popije gorivo. Mislim da su i one 60KS, ni za sta to nije.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma to nije za ozbiljne voznje. Ja sam sa rent-a-car Fabia 1.2 HajTiPolako do Pule i nazad, potrosio boga oca goriva, a nisam preko 130 ja mislim presao na auto putu... vozis i gledas kako pada gorivo :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da sam pisao vec ovdje, rodjak kupio ganc novog Forda Ecosport (mali suv radjen na bazi Fieste) sa 1.0 ecoboost motorom i 125KS, popije oko 7.8 litara normalne voznje, 30% grad, ostalo autoput po 110-120km/h.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A mene ispamete kako 1.0-1.2 shitboxi trose "cetr' litre b'Raz".
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa koji mozak moras bit da uzmes takvo auto i takav motor ako voziš toliko po autoputu. Logicno da ce trosit. Isto tako moras biti mozak da uzmes prejako auto ako vozis samo po gradu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  6. nivla

    nivla Komšija

    ma nije to neka nepodnosljiva potrosnja, benzinac 3 cilindra 125KS, naravno da ce trositi, ali opet je to nesto sto se moze trpiti, a ne ko hajtipolahko 10-12 l/100km kako god da je vozis a nema ni 90 konja
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne bi bila da imas nekog komfora i da te nece taj motor dugorocno kostati vise.
    Sami proizvodjaci im ne racunaju vise od 150k km zivota, a i ako izdrze postaju bezvrijedni u daljnjoj prodaji.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ma nije nepodnosljiva potrosnja, ali 1.0 ecoboost a vozis autoput 70% vremena... Za te pare se ima svasta uzeti, da je barem jeftin :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ga ne bih nikad jer je glupo suv govno. Naravno ne bih ni taj motor.

    Al eto rodjo gleda samo suvove, za njega ne postoji nista drugo.

    Naravno bio sam pametan, ne ulazeci u rasprave, kupi sebi sta hoces za svoje pare.
     
    Last edited: Jul 6, 2020
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na zalost to su sada motori koji se prave, VW u manje SUV ubacuje 1.0tsi u T-Roc i T-Cross, rijetkost je 1.5tsi. Realno to su motori za Polo ili Up klasu, sve zbog proklete euro norme.
    Da hoce elektromotori zazivjeti sto prije.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa posaljem upit gumam,javi se frajko totalno ne zainteresovan.
    Reko hocu Megan 1.6 ili 2.0 benzin grand tour, da li mozete planirati, nabaviti,vidjeti, upisati.

    Kaze ladno frajko...

    vidi,sto imamo to je :)

    ko na pijaci :)
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    kupi daciju sa tim motorom xDD
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta ce mi ?
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ti ko da si u fabriku usao, a ne kod profinjenog svercera :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Moguce da ne mogu sad ni naruciti. Mada, mogao je to profesionalnije reci ako je to razlog :) Je li ti to jedina opcija, bas hoces benzin i karavan? Imas u toj "klasi" i novi Focus Wagon ili Astru Sports Tourer.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa bi ja i focus wagon, al mora biti 1.6 ili 1.8 ili 2.0 :) benzin, a diesel nije u opciji :)

    daj mi sa pika to sto si vidio, ja nisam
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Steta sto nema 1.8 Corolla u Bosni.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    eno gore slika,sve 1.0 :D he,focus 1.0 :D
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Opel Grandland 1.2 turbo benzin ili 1.5 dizel, oba po 130 ks?
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Gledam sila Engleza ih vozi, rade remap na 160 konja...
    Zvuči smiješno, ali i to se vozi...
    Šteta što nisu bar štedljivi, izgleda samo su uspjeli postići euro normu tim downsizing-om, a potrošnja i nije neka sreća...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk