All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma voze,i jesu sila za grada,kod njih grad ko od sarajeva do konjica...
    Kod nas bas i nije takva prica...
    Ne mislim gledat u marku,al u izbor bih se mjesao..pogotov sad kad je kod nas tootislo malo kvragu.. hem imas te malo kubikaze,hem ti je sad sve otislo ka gore sa cjenama....

    npr 2008 do 5008 modela poraslo za 10k po seriji,a izmedju su male razlike, pa tako krenes sa 2008 39k, pa 44 3008,pa 49 4008i tako...
    startne verzije :D
     
    dams82 likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Obično ljudima board laže da je potrošnja manja meni sad pokazuje 7.3 ja ga napunio do vrha izračunao ono 6.8 :D
    Ekstra potrošnja sa obzirom da je pun i da je bilo 300km auto puta a nema šeste noj stop je bio na 3,5-4k obrtaja, ali preći ove prevoje je stvarno pegla, još sa klimom patnja u odnosu da dedin pežo 2.0.
    Sad uzeo ovaj 1.5 baš me zanima kako će ići i nije C5 i Škoda karoq gradski suv odakle to, auta su baš velika

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni zasad board pokazuje u deci tacno, 4-5 rezervoara potrosio.
    Njemci lazu za zapreminu gepeka da nece za potrosnju na boardu :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dizel.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Manja potrosnja, obrtni moment ili neki drugi razlozi?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa sve, to je nesto teze auto, dizel ima vecu kubikazu pa je manja turbo rupa, bolji moment, nizu potrosnju, u biti sve osim ugladjenosti rada, mada je taj 1.2 benzinac troklipac, opet ljepse radi od dizela.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas na piku Leon Cupra 2.0 Tfsi 300ks 2017 god., 40k KM :D
    Salu na stranu, trenutno od novih auta kod nas mislim da je najbolja ponuda Toyota Corola 1.6 benzin 132ks, Luna oprema za 33k KM, mislim da je to sasvim dovoljno za svaki dan.
    https://www.olx.ba/artikal/33292766/toyota-corolla-1-6-valvematic-luna-tss-akcija/

    https://www.olx.ba/artikal/33100703/toyota-corolla-2020/

    Ili ako se mozes zadovoljiti sa polovnom, nije puno presla
    https://www.olx.ba/artikal/38728840/toyota-corolla-1-6-benzin-2017-30-000km-jedan-vlasnik/
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesi li vozio skoro nekog atmosferca 1.6 u 1200-1300kg autu?
    Bilo 90ks ili 140ks nebitno auto je mrtva krava. Das gas i nista. Ima brzinu na autoputu kad se zaleti i to je to.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Haker likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    I voli benzin

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jesam ja:) al svejedno benzinca hocu 1.6 sasvim solidno za moje potrebe :) voli bih recimo 2.0 karavana benz al nema :(

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas nema bolje ponude za te novce. Golf 1.5tsi nov je 45k KM, 2.0turbo da ne pricam.

    A ova Corola ide 0-100 za 10s, sto je sasvim pristojno, nece na trke sa njim, a sigurno ce trajati duze od 1.0 turbo benzinaca. Drugo je sto smo svi navikli na turbo i obrtni moment dizela.

    Edit:
    @bhd
    Imas i Octaviu 1.4tsi 150ks za 31k KM, oborili cijenu za 10k KM
    https://www.olx.ba/artikal/38137885/skoda-octavia-ambition-1-4-tsi-dsg-novo/
     
    Last edited: Jul 6, 2020
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nisu ti benzinci ni dugotrajni, relativno brzo počnu trošiti ulje... Iako ne gotivim benzince prije bih uzeo manji turbo nego veći atmosferac... Bar bi manje trošio i imao bi bolji obrtni moment...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ma uzima covjek novo, boli ga briga je li dugotrajno, nece vozit 10 godina :D @bhd ako ces 1.5 TSI mozda onda t-roc/karoq da pogledas ako ti ima dovoljno mjesta.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne valja 1.5 TSI, previse nekih glupih problema.

    To je posve novi motor i treba par godina da sazrije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znamo koliko će vozit niti znamo da li će ga bacit na kraju ili prodat pa želi da traje, ali Reventon je napisao da su dugotrajni pa sam njemu odgovorio...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Kakvih problema? Pa tu je vec 4+ godine. Koliko treba da sazrije, 10?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam onda, godinama su bili neki problemi sa softverom, trebalo bi da je rijeseno proljetos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ono max je 30k. Pref bi megana, focusa. Gledao sam i polovne al nema brate nista 2016 i mladje. Totota mi nak al ako ne bude u naredna tri mozda i ona padne. Vidjet cemo.

    Neki dan gledamnu.munich se prodaje insignia 2.2 benzinjara 180ks (nesto tako) full oprema 2018 14.999€ sa 37k km. Eh da je za te pare ovdje naci :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto si ti to pobrkao, 2018 Insignia sa 2.2 benzincem i 180KS? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Last edited: Jul 6, 2020