All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ne postoji pogodan trenutak za neplanirani trošak, ali eto... Nek se na ovom završi, zna nekad zaredat pa ne znaš odakle iskaču problemi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ko, gdje? Radio bih i ja na proljece.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima momak u ul. 6 Bosanska, poslat cu ti br na pm
     
    selvin likes this.
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nasuo invivo prvi put :D Na prvu eksplozivniji motor, ko lijepi vise, ostrije radi, ali bruji cudno na 2000 obrtaja ko da udje u neku rezonancu :D Sad valja testirat potrosnju :D
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nadam se da nisi nasuo pun rezervoar, u slucaju belaja da mozes dosuti kvalitetno gorivo. I pripremi novi filter goriva :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma kakav cijeli nisam lud :D, 10 litara, spreman sam da dolijem qmax u svakom trenutku :D Al fakat auto djeluje produvanije nekako :D Nasuo neki kao euro 4 a imaju cak i euro 5 kaze pumpadzija :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neka auta progutaju njihova goriva, a znam neke koji su morali mijenjati filter goriva sutra dan.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ne mogu da vjerujem ba da su im takva goriva, pa ima li igdje na netu da neko to pise o njima, moralo bi se to znati? Pa i cijena im nije nesto povoljna ba, 1,91KM je litar :D
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je 15-20 feninga jeftinije od konkurencije, nije to malo.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa i nije, recimo na petrolu je 2,06, sa onim popustom dodje 2KM litar, znaci qmax samo 0,9 feninga skuplji a jos kao euro 6 :D. Na invivu je ovaj skuplji sa aditivima 1,96KM, znaci qmax skuplji samo 0,4 feninga.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa što bezveze rizikuješ za manje od 2KM uštede na cijeli rezervoar? Tačnije, ti dok odeš do invivo, ti si u minusu. Barem si 10km od nje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ne rizikujem, ja ovo ne vidim ko rizik, hocu jednostavno da probam sva goriva :D
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ojjj koji otac, nasuo 10 litara goriva i misli da ce nesto zakljuciti o_O
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    A u rezervoaru mu bilo toliko nekog drugog goriva, mozda koji litar manje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije ba ja to sceram na 2 litra :D ostane range 40-50km sa potrosnjom oko 5l/100km. Onda provozam jedan dan, predjem jedno 50km i onda ide test na potrosnju :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ma svejedno ti taj range slaze jer ima ljudi koji misle da treba sipat kad dodje do nule, pa moras imat zalihu za takve. A eto i ti si blizu. :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U mene na range-u 0km ima u rezervoaru jos 11-12L.
    Na 2L tesko da spustis, na 5 mozda.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo kako bilo ti nisi svjestan sta radis kad vozis auto na par litara goriva. Vrlo brzo ces sjebat sistem za ubrizgavanje. I to ne prljavstinom nego temperaturom.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imate brate u onim mojim videima kad sam sa inom 3 puta napravio potrosnju 3,8-3,9 i nakon istog ovakvog sipanja qmaxa i nakon 50km potrosnja 3,4. Po meni je to dovoljan dokaz da ovaj sistem fercera, pa makar se i pomijesalo sa malo prethodnog goriva. Eto sad sam odmah nakon 5km poslije doljevanja inviva osjetio to brujanje na 2000 obrtaja, kojeg definitivno prije nije bilo.