All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kod nas kud god da kreneš na duži put moraš naletiti na kriminalan dio puta. Kod mene Citroenka na 7.0 otkako je vozim :D i to još grada nije vodila.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    LoL, toliko ja ne potrosim sa 2.2 i 30% vise snage i momenta a ne stedim gorivo nimalo.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma troši puno, mada kad skontaš koliki je auto plus većina auto put 140+ i stalno ga potapam, vuče ova automatika da gasaš.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam evo nakon predjenih cirka 15k na 6,6-6,7. Komotno je moglo biti 6,0-6,2 da sam imalo pazio na ubrzanjima ali vrijedi pola litre razlika u cejfu.
    Vjerujem da bi neki penzic i na ispod 6 izlazio.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlična je to potrošnja za tu snagu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Manje ce u gradu trositi nego tako na autoputu na velikim brzinama. Nije toliko problem tezina koliko aerodinamika kao u trafike. A i novo vozilo nema bas nisku potrosnju dok se malo ne razradi. Poslije 20-30k se primjeti poboljsanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  7. nFare

    nFare Komšija

    Kod mene Giulietta 1.4, 120 KS, kombinovano autoput/grad = 80/20% oko 7,1 prosječno, i kad je većina po gradu bude 7,5, džaba kad na autoputu na 130Km/h troši 8-9, jedino stoju voziti iza kamiona i to da ti oni razbijaju zrak :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na autoputu obvezno stisnuti do poda, da auto prodise od gradske voznje. Valjda i kroz TK nekad prodje barem brza cesta. Kad vidim kroz kakve se vuko*ebine pravi autoput bas mi zlo dodje, sramota.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nece nikad autoput i s tim se treba pomirit. Jedino realno i jeste ova nova cesta sto se uskoro pravi. Tj. prva dionica Sicki - Djurdjevik. Bice lakse prema Sarajevu. Poslije mozda neki prikljucak na Vc, da li na Žepče ili gdje već.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    I bolje da ne bude autoput, pa da mi naplacuju kad idem testirat potrosnju :D, a moze se auto pritisnut i pri nizim brzinama ne mora biti autoput.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ga pritisnem :D ne mogu ja spustiti ispod 7 nema šanse, na magistrali može. Sad do Zagreba baš resetovao, opet 7 [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jbg za 140+ mu treba veci boost i dodjes na isto ko 2.0-2.2 motor.
    Ustedit ce na gorivu tek onaj ko vozi po ogranicenju i konstantnim brzinama bez jacih ubrzanja.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znam, ali dobra izolacija, nema razlike između 150 i 120.
    Stvarno se nisam vozio u udobnijem autu. Naletim na šaht sav se stisnem ono ništa, sitne neravnine se i ne osjete. Posljedica je ležanje u krivinama, zna se zaljuljati kao brod, na kočenju potone kao čamac.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je citroenu tradicija da je mekan i udoban.
    Za dedu je bio bas dobar izbor ali eto steta.
     
    Haker likes this.
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo benzin? Pa normalna potrosnja, 2 litra vise od dizla :D
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hajde dosta te @dmr :D
    Hajde prati me sa skodom i potrosit ces isto goriva garantujem ti.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prvo nema sanse da te pratim :D A nema sanse da potrosimo isto goriva ba :D
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mi sad preko Rogoja, trojica u koloni, samo stali kad smo sišli da se jaranu dijete ispovraća, jer nije popila tablete, ja sam poučen iskustvom svoju preventivno namirio :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dmr vozi sporije nego što je moj deda :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pricekat cu te po potrebi :D
    I sa manjim turbom (ispod 2,5k obrtaja) ti lako pobjegnem sa 6,x potrosnjom a ti skodilaku moras dusu vaditi i eto te na 6,x.