All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

1. Haker

Haker Veteran foruma

Pa kod nas kud god da kreneš na duži put moraš naletiti na kriminalan dio puta. Kod mene Citroenka na 7.0 otkako je vozim :D i to još grada nije vodila.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

2. XTRage

XTRage Veteran foruma

LoL, toliko ja ne potrosim sa 2.2 i 30% vise snage i momenta a ne stedim gorivo nimalo.

3. Haker

Haker Veteran foruma

Ma troši puno, mada kad skontaš koliki je auto plus većina auto put 140+ i stalno ga potapam, vuče ova automatika da gasaš.

4. XTRage

XTRage Veteran foruma

Ja sam evo nakon predjenih cirka 15k na 6,6-6,7. Komotno je moglo biti 6,0-6,2 da sam imalo pazio na ubrzanjima ali vrijedi pola litre razlika u cejfu.
    Vjerujem da bi neki penzic i na ispod 6 izlazio.

5. Haker

Haker Veteran foruma

Odlična je to potrošnja za tu snagu.

6. dino73n

dino73n Veteran foruma

Manje ce u gradu trositi nego tako na autoputu na velikim brzinama. Nije toliko problem tezina koliko aerodinamika kao u trafike. A i novo vozilo nema bas nisku potrosnju dok se malo ne razradi. Poslije 20-30k se primjeti poboljsanje.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Haker likes this.
  7. nFare

nFare Komšija

Kod mene Giulietta 1.4, 120 KS, kombinovano autoput/grad = 80/20% oko 7,1 prosječno, i kad je većina po gradu bude 7,5, džaba kad na autoputu na 130Km/h troši 8-9, jedino stoju voziti iza kamiona i to da ti oni razbijaju zrak :D

8. Reventon

Reventon Veteran foruma

Na autoputu obvezno stisnuti do poda, da auto prodise od gradske voznje. Valjda i kroz TK nekad prodje barem brza cesta. Kad vidim kroz kakve se vuko*ebine pravi autoput bas mi zlo dodje, sramota.

9. selvin

selvin Moderator

Nece nikad autoput i s tim se treba pomirit. Jedino realno i jeste ova nova cesta sto se uskoro pravi. Tj. prva dionica Sicki - Djurdjevik. Bice lakse prema Sarajevu. Poslije mozda neki prikljucak na Vc, da li na Žepče ili gdje već.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

10. dmr

dmr Veteran foruma

I bolje da ne bude autoput, pa da mi naplacuju kad idem testirat potrosnju :D, a moze se auto pritisnut i pri nizim brzinama ne mora biti autoput.

11. Haker

Haker Veteran foruma

Ja ga pritisnem :D ne mogu ja spustiti ispod 7 nema šanse, na magistrali može. Sad do Zagreba baš resetovao, opet 7 [​IMG][​IMG]

12. XTRage

XTRage Veteran foruma

Jbg za 140+ mu treba veci boost i dodjes na isto ko 2.0-2.2 motor.
    Ustedit ce na gorivu tek onaj ko vozi po ogranicenju i konstantnim brzinama bez jacih ubrzanja.

13. Haker

Haker Veteran foruma

Znam, ali dobra izolacija, nema razlike između 150 i 120.
    Stvarno se nisam vozio u udobnijem autu. Naletim na šaht sav se stisnem ono ništa, sitne neravnine se i ne osjete. Posljedica je ležanje u krivinama, zna se zaljuljati kao brod, na kočenju potone kao čamac.

14. XTRage

XTRage Veteran foruma

To je citroenu tradicija da je mekan i udoban.
    Za dedu je bio bas dobar izbor ali eto steta.

Haker likes this.
  15. dmr

dmr Veteran foruma

Ovo benzin? Pa normalna potrosnja, 2 litra vise od dizla :D

16. XTRage

XTRage Veteran foruma

Hajde dosta te @dmr :D
    Hajde prati me sa skodom i potrosit ces isto goriva garantujem ti.

17. dmr

dmr Veteran foruma

Prvo nema sanse da te pratim :D A nema sanse da potrosimo isto goriva ba :D

18. Qler

Qler Veteran foruma

Mi sad preko Rogoja, trojica u koloni, samo stali kad smo sišli da se jaranu dijete ispovraća, jer nije popila tablete, ja sam poučen iskustvom svoju preventivno namirio :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

19. Haker

Haker Veteran foruma

Dmr vozi sporije nego što je moj deda :D

20. XTRage

XTRage Veteran foruma

Pricekat cu te po potrebi :D
    I sa manjim turbom (ispod 2,5k obrtaja) ti lako pobjegnem sa 6,x potrosnjom a ti skodilaku moras dusu vaditi i eto te na 6,x.