All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene gubi tecnost vec dugo i prekucer drug @dino73n nadje rupu u crijevu,tu gubi ,nekada vise nekada manje.
    Cekam da dodje crijevo pa da mi zamijeni.

    Btw.
    Plin na Gasprom Tuzla kod Elektrane skliznuo jos 5 kf...1.26 KM litar...nema jeftinije u drzavi a odlican plin,auto radi kao singerica .

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja to uvijek gledam kada je hladan skroz, parkiran na istom mjestu.
    Ne znam, možda ima i neki mikro leak koji se ne primjećuje.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Može biti micro leak, a čepovi su inače takvi, zalijepi malo gumica pa se teže zna odvrnuti... Nije zabrinjavajuće sve dok mjesečno moraš dolijevati...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prvi put da mi nije bilo zlo u gužvi. GT3 RS katarske table. Koji zvuk mama mia[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    edgsi, Eldorado, Vedo and 1 other person like this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    I ja sam prije par sedmica vozio 30 kmh kroz grad iza tog istog, koja ljepota od auta. Da imam viska love bio bi on ili Huraccan, teško bi se odlučio :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  6. Almir

    Almir Komšija

    Slučjano pogleda par videa gdje prilikom zamjene ulja tj na servisu, prije nego što ispuste ulje ubace neku tečnost navodno odradi još par minuta i onda ispuste ulje.

    Sad onako me interesuje jel ovo po knjizi ili je neko uvaljivanje proizvoda, generalno šta mislite o ovome.Mislim da je upitanju liqumoly engine flush
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Korisno je, pogotovo za nove dizele gdje se zbog ekologije kontaminira ulje i zalijepi sranja unutar sistema.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja to uzmem svaki put kada se radi mali servis.
    Dodatno razrijedi ulje tako da se maksimalno izađe iz motora.
    Primjeti se baš kada se ulijeva ulje jer ide onoliko koliko je deklarisano od proizvođača.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja mislim da je to nepotrebno ko redovno mjenja ulje.ne može ni tak flush sav izaći valjda, ostane malo kada naspeš novo ulje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, ako se mjenja redovno i ako ne pocrni mnogo nema potrebe sipati, ali ako je baš prljavo i prešlo mnogo onda može pomoći da se razgrade naslage koje bi inače začepljale kanale za protok ulja. Vjerujem da su ti koji proizvode to uzeli u obzir da će jedan dio toga ostati u motoru i da ne bi smjelo biti problem. Uostalom ja sam neki sipao u jedan auto na kojem sam skidao i karter, nije na kraju ostalo ništa, ali gledam to sredstvo je isto kao i ulje, nije neki razređivač ili nešto slično. Bočica 250ml.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mislim da imaju dva tipa tih sredstava, jedno koje ide 10 minuta u leru pred samu zamjenu ulja a jedno s kojim se vozi 200km pred zamjenu.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam to old schooll uradio. Kupio jeftino ulje, provozao 1000km i eto ga engine flush :D Od tada svakako ne pređem više od 7k na jednom ulju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ovo je 15 minuta na leru pred ispuštanje.

    @Haker nekim ni to ne pomaže, mada je ok za tvoj auto, ja u svoj ne bih smio ni sipati neko jeftino ulje, jedino da naspem ono koje ga slijeduje pa da ga zamjenim kroz hiljadu.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li neko ko bi mi u Tuzli mogao popraviti mehanizam za podizanje i spustanje sjedista? Od juce samo moze da se dize sjediste a nece da spusta :). Dino mi rece da to auto elektricari rade pa moze preporuka i za elektricara ili nekog ko je vican u ovim stvarima iz Tuzle? Hvala!!!
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    može probat kod mike u gornjoj tz, al rijetko ko koće da se oko toga zeza...a imaš i firmu u srebreniku što radi custom presvlake baš ozbiljno i na skupim autima skidaju sjedišta kopče, možda ti šta mogu pomoći..
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koja firma u Srebreniku da nazovem da pitam, a ako moze broj tog majstora u GT? Moze i na PM.

    EDIT: Iz Srebrenika ova firma unique?
     
    dams82 likes this.
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    samo da napomenem da je mehanicko podizanje sjedista a ne elktricno, ako jos neko ima da zna ko bi ovo mogao raditi neka napise. Nasao sam ovaj video na yt ali tip mijenja cijeli mehanizam.

     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Što ne bi nazvao Cosmos servis pa pitao imaju li iskustva i rade li? Inače se oko tog slabo ko zeza, kolegi niko nije htio zamijeniti sajlu za obaranje sjedišta pa je na kraju uzeo i sam sebi napravio :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kosmos zara, nece da se zezaju sa popravljanjem a zamjenski dio 300KM


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    SamiRX-8 likes this.
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    to je sve od silnog testiranja
    sjedište nije moglo izdržat napetost :D :D :D