All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dino73n Nije ni svacijih 10k u godini istih, znam prevaliti 6 hiljada u 6 mjeseci a od tih 6 hiljada bude 4 hiljade u 7 dana, 1,5 hiljada za jos dva malo duza puta i ostalih 500 lokala po 10-15km u razbacanim intervalima.

    Uvijek biciklom idem na posao ali za ove 1000km rute u jednom danu mi bas ne pomaze :D
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Imao sam i ja Peugeot 301 1.6HDI, znao ga spustit na 3.1-3.3 Tuzla Živinice i nazad. I onda drugi dan 5.5l kad ga forsiram. Jest trošio malo generalno, prosjek 4-4.5 na 25-30k godisnje. A kad je bila vecinom gradska onda 5.5 prosjek godišnji. Ali otkako ne vozim na posao autom, a i godisnji idem autom samo do Sa ili Bg, ne prelazim preko 10k, tako da mi je svejedno je li 5-6-7-8 litara, zanemarivo.

    @Haker, ako kome ne treba auto to si ti. Barem po tvojoj prici. Zena ima dijete, sigurno joj je trebalo auto pa makar dok je bilo dijete manje, ne mozes nigdje bez auta. Ti sjedi na bicikl i mozes i do Sa. Rentaj za Hr i taman. Nasao ti nju prozivat, jos joj doda i za kilazu da je prozove. Nagovorio joj se za zivota. Tačno kad se naklatis na neku vrstu ljudi, nema im odmora.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Realno, i za tebe je renta 10x isplativija, jer koristis auto ispade 15 dana u godini. Ostale te lokale mozes javnim prevozom jer zivis vani koliko se sjecam. Ako si samac. Ako nisi, sve pada u vodu

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad ne znam nikad tacno koliko i kad ce mi trebati, spominjao sam gore 2021. 25k, ove nece preci 12k a iduce ko zna hoce li biti 10 ili 25.

    Renta 7 dana i 4k kilometara bi me opalila po usima da ne znam gdje sam :D

    Jednostavno nista ne moze nadmasiti prakticnost i fleksibilnost vlastitog auta, isao sam i vozom i svakako ali auto je auto. A i nisam samac :D
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Naravno da ne moze nadmašiti. Pogotovo ako vozas djecu, starije, nepokretne itd. Bez auta bi se patio ko Isus. Zato mi nije jasno ovo Dinino kao za 10k je bicikl.

    Nije mi jasno ni kako Dino nabere 100km dnevno u prosjeku ako radi jos uvijek kod kuce? :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Testira Dino potrosnju poslije posla ko @dmr
    Damiru treba potrosnju racunati po koeficijentu X2 jer kruzi bezveze :D

    Bez auta mogu domicilni evropljani u vecim gradovima i bez familije razbacane po pola evrope.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne otkrivaj mi identitet :D
     
    Haker likes this.
  8. selvin

    selvin Moderator

    @dmr predje samo onoliko koliko testira potrošnju. Koja je ono mjera bila, 10km u jednom smjeru? :D

    A posto testira svaki dan lako je izračunati. 20km * 365. Za njeg je neki 4.0 benzinac da ga proba natjerat na 5 litara.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene 8-10 normalna potrosnja...ujutro gradska 12-13 a obicni 1.6 benzinjara :D
    O cemu vi pisete jbte...o neka 3-4 litra...pa toliko mi trosi ono zimi kada ga upalim pa da se zagrije,u leru :D
    Ali ima caka...ja vozim na ekolosko i najjeftinije trenutno gorivo :D
    Pa u parama izadje tu negdje kao i kod vas sa 4 litra :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ma voze se puno na labudici pa i to broje u potrošnju

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mečka je mečka.
    Slažem se sa Selvinom, meni je trebao prostor, pouzdanost i da ne bude skupo održavanje.
    Što bi rekao Rimac da nema subjektivnosti onda bi svi vozili Skode Octavie. Svaki auto ima svoj čar i svako ga gleda drugačije.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma kakva mecka, skoda je mjera :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Nisam ja nalozen na mecku, samo mi je bio zelja cla koji nije bio nerealna zelja. Imam jos želja koje ce vjerovatno ostat neispunjene :D A sljedece vozilo vjerovatno škoda. Ne smijem pisat koja skoda, dzaba cemo se posvadjat opet.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Napiši slobodno Kodiaq

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Naravno, priznaju to i Šebalj i Mate na 14:16

     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Necu

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupi onu octaviu pauka [​IMG]
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    selvin and dmr like this.
  19. selvin

    selvin Moderator

  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista