AMD Athlon 64 3200+ ili Pentium 4 3,2 GHZ

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by agent007, Dec 16, 2004.

  1. Fozgen

    Fozgen Novi član

    Ma dobro heb ga mislim da se i ovdje radi samo o navici sve mi se cini i tvrdoglavosti :)
    nebi niko popustio da je neznam ti sta u pitanju.
    Znas ono meni je najbitnije da comp sa onim raspolozivim gura ono sto treba.

    Slazem se za cjenu intela malo jest poskupo al ipak :)

    Usput zna li ko kolika je garancija na AMD?
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    najvjerovatnije godinu-dvije
     
  3. Fozgen

    Fozgen Novi član

    Dali se za tri godine garancije INTEL-a isplati dati nesto vise novca onda?
    Ono koliko sam ja skontao kupci se vecinom zbog cijene odlucuju na malo jeftinije komponente (ne kazem da zbog tog su i losije).
    Ne zelim nametati svoje misljenje ali ja mislim da isplati.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    SVIM NEZNALICAMA (ISKUSNI U PRVOM REDU) GARANCIJA JE TRI GODINE
     
  5. Fozgen

    Fozgen Novi član

    hmmmm moguce, ali iskreno govoreci nisam usao niti u jedan shop i da si mi rekli da je 3 god na AMD.
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    i na moj hard je garncija 3god. pa kod ovih nasih dobijesh samo godinu(to mi je uvijek bilo blesavo :smt078 )
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    svi proizvodjaci hardwera koji drze do sebe daju garanciju od tri godine
    to je fabricka garancija koja je razlicita od ove kad se kupuju komponente i
    intela kad kupish dobijesh jednu godinu (ne izmishljaj toplu vodu)

    -treba se uracunat koliko prodje od proizvodnje pa do prodaje neki proizvodi stoje na lageru i po godinu dana tako da te tri godine dodju na jednu
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    da ti sad imaš te pare koje si ulupao u ovaj intel sistem (da ne spominjem oc mogućnosti intelove ploče) i kupiš amd based sistem, dobio bi osjetno bolju pilu. garancija... who cares, pitat ću te za 3 godine da li imaš 2.8ghz proc u kanti :wink:

    pouka: ne se izvalčit na gluposti tipa garancija i to, pa nije proc bosch pumpa. intel je skuplji i teško da ćeš naić na imalo boljeg poznavatelja hardveraja koji ima intela (na ovim područjima).

    da ne misliš sad kako sam neka zadrta budala koja samo tupi svoje, ali ipak nisam ja pare na cesti našao. nije bez razloga moj frend uzeo p4 3.0 preskota jer mu je "prijatelj" iz dućana tako savjetovao... ali mu je malo prešutio ubi-bože(tm) matičnu i 9550 grafiku ko-to-proizvodi(tm) marke.
     
  9. Fozgen

    Fozgen Novi član

    :) Deloren zavisi od shopa do shopa ja pouzdano znam gdje se na WD hdd na Viking ram i Intel proizvode daju po tri godine garancije (neovisno od skladistenja).
    Ujj syss ja perll nebi dao za neznam ti sta :) .
    Ne radi se o tom kakav ce ovo biti racunar za godinu ili dvije (vec i sad je poslab) nego o tome koliko je koja komponenta pouzdana.
    Nasi dileri koji daju godinu ili dvije garancije na hard. imaju dobar razlog sto daju samo toliko (upitajte se o njihovoj nabaci pojedinih komponenti)!
    A sad poznavaoci harda na nasim prostorima heh ima raznoraznih ukusa ako se radi o MB neko se kune u MSI neko u ASUS i bla bla nemoze ih covjek nabrojat (mada se sve mogu svrstati skoro pa u tri grupe :p).
    Ne potcjenjujem AMD bez daljnjeg (nemam prava na to) niti preferiram bas toliko intel (mada mi je fav.)
    Ali to je ipak samo njihova veliiiiiika igra o kojoj mi ruku na srce blage nemamo to vec spada i u ekonomiju i sta ja znam oblasti koje se ja malo slabije razumijem.
    Pogledam neke stvari pa mi bude, muka uzimas intelov procesor bez coolera i hladnjaka??????? To mislim ide samo kod nas.
    Mnogo vise stvari igra ovdje ulogu od samih preformasni pojedinih komponenti i "rivaliteta" pojedinih proizvodjaca.
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija


    jest vraga.zavisi od shopa do shopa zato šuti.


    PS. nemoj mi govoriti da sam neznalica :evil:
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    drug moj otidji na internet i vidjet ces na kutiji da pishe 3 YEAR WARRANTY
    i nije to do shopa vec do proizvodjaca nece prodavac davat vecu garanciju od proizvodjaca


    -nazvao sam te neznalicom zato sto si poletio da spamash odgovarash ''godinu dvije'' al nisi siguran samo lupsah u prazno
     
  12. Fozgen

    Fozgen Novi član

    ma nece prodavac davati vecu garanciju od proizvodjaca al hoce manju :p. To je ono o cemu se radi.
    Znam vecinom kako ti dobavljaci rade (haj u tom sam poslu) i znam kako ko daje garanciju.
    Ako je on rekao godinu dvije (eXperienced) nije bas pogrjesio nije loopao proizvodjaci daju po tri ali nasi prodavaci godinu eventualno dvije.
     
  13. monK

    monK Komšija

    ja bogami znam i neke koje daju tri godine garancije
    ali samo na određene segmente

    a inače ne vjerujem u garanciju. to je vrlo relativna stvar...
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Moj komp. Niti jednmoj se nije srusio! Toliko o tome da je AMD/nF2 nestabilna kombinacija.
     
  15. djambo

    djambo Aktivista

    kakva garancija sve je to marketing,fozgen bi znaci prije uzeo Quadro televizor sa 3 godine garancijom naspram recimo L.G. ili Metz koji daju godinu dana,na garanciju bas i negledam previse jer to nije slika kolko je neki uredjaj ili dio kvalitetan nego navlacenje magarca na tanki led,ionako pola toga ne priznaju a imo sam kolegu koji kupi grafu,radi 5 dana,vrati na servis a servis vrati njemu sa napomenom da mu je otiso neki pin radi overclockiranja i ne priznaju mu garanciju a ovaj mene pita sta je to overclock,tolko o garanciji na informaticke komponente
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ovaj moj monitor recimo je imao 2god garancije, i sta sam ja trebao uzeti ADI koji je imao 3god. e pa ne ide to tako. :mrgreen:
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    imash i lg f720b 3 godine garancije a da vidish kako dishe kako treba
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    i moj hansol ima 3 god i sad ga (nažalost) prodajem, inače monitor je zvjer. samsungu ne bi pomoglo ni desetljeće garancije jer može zadovoljit samo osnovnu funkciju (on/off)... on diše valjda dok je na stand-byu (ne odnosi se na nf model).
     
  19. Fozgen

    Fozgen Novi član

    Mah vecina od nas kupuje ime (mozebit i da je ispravno) .
    Ja znam da ja primjera radi nebi uzeo ni jedan LG studioworks (ili nedaj boze mjenjao) za bilo koji Hansol monitor. Takodje nebi nikad barkno ni LG cd rom niti jedan.
    Opet vam kaze mu svemu tome druge stvari igraju mnogo vecu ulogu od same komponente i njenog kvaliteta.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma od samsung/lg ergele jedino bi u obzir nakon ovog hansola došao samsung nf (kojeg je praktički nemoguće nabavit).

    sad prodajem hansola za tričavih 1000kn, još 2 god. garancije.

    p.s. sig je updated... kao što rekoh, sve po protokolu :D