AMD Phenom II X6 1090T AM3 BOX ili INTEL CORE i7-2600

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by harisgh, Feb 23, 2011.

  1. harisgh

    harisgh Novi član

    Ovako,imam budjet do 4000km. pa me sad zanima koliko mi je pametno staviti intel-ov procesor.s obzirom na sandi bridge problem.
    prilagodio sam plocu intelu.ali opet kad skontam dali ce mi to praviti kasnije probleme.
    unaprijed hvala na odgovorima.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne kontam, ako si vec kupio plocu za intel, onda ti je amd visak izbor, a opet ako si kupio plocu sa sandy bridge, koliko sam ja upoznat, nemas bas puno izbora oko procesora...
     
  3. harisgh

    harisgh Novi član

    nisam jos nista kupio.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa za te pare, vise-manje mozes uzeti sta hoces. Ja bi isao na AMD, ali opet, to sam ja. Sto bi rekli cesi, a boga mi i svedjani, intel sad ima bolji odnos performance-per-clock, a AMD performance-per-buck. E posto meni 5fps u igrama ne vrijedi 300KM, ja idem na AMD.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ako ides na Intel opciju, moras sacekati da se za mjesec-dva pojave revizije LGA 1155 maticnih ploca. Do tada, imas opciju za spomenuti AMD ili Intel LGA 1156 (tipa Core i7-860/70 + P55).
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Najbolje ti je ici na Core- i5 2600 i kakvu plocu 1155, kad vec uzimas i planiras veliku cifru onda uzmi postenu masinu.
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Šta god da uzmeš AMD ili Intel prijateljski savjet, obavezno dva ssd u raid 0 polje i to Sand Force po mogućnosti.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To nikako, jer se ostaje bez TRIM-a.
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Istovremeno ce i pasti cijene trenutno solidnih SSD-ova.
     
  11. harisgh

    harisgh Novi član

    Momci nisam stucnjak necu da se pravim ovdje pametan kad nisam. pocetkom iduce sedmice bi to trebalo da bude kod mene u stanu.
    Ako ko od vas ima vremena da mi sklopi kakvu masinu u plus.ba na njihovoj stranici, i da mi posalje na e-mail(u HTML-u),3500km do 4000km.
    [email protected]
    obavezno mi je 8GB rama(1333 ili 1600) i DOBAR GPU.
    kao da sebi sklapate komp,od tastature do ploce,ups-a,napojne,procesora,sve......(eto mis mi ne treba jer nemaju Razer Epic)
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Jedno je pomoci na forumu, a drugo je odgovarati na zahtjeve mailom. Imas onu temu tamo sto si otvorio za novu konfu, napisao sam ti okvirno sta da ganjas. Trazi tamo preporuke za konkretne modele iz plusa i dobices odgovor sigurno. U svakom slucaju napisali smo ti tamo da moras sacekati nove revizije maticnih ploca sa socketom 1155 ako hoces intel opciju (i7 2600). Tako da ako planiras kupit kompjuter uskoro, "kad striko dodje", onda ces morati ici na amd opciju.
     
  13. harisgh

    harisgh Novi član

    jedno je odgovoriti na forumu a drugo ma mail u pravu si tu slazem se.
    a sad mi reci dali je lakse i brze slopiti kofiguraciju na plus.ba stranici sacuvati je i poslati mi to kao attachment na email,ili sve pojedinacno stavljati na forum.mislim da ces se morati sloziti sto se tice togga,napisao sam to jer bi ja to za nekog uradio sta mi fali sad odojiti 20 minuta.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Evo poslao sam ti ja na mail najbolju moguću konfiguraciju za te pare.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Malo je bezveze traziti od nekoga da ti radi tvoj posao. Ovdje ti ljudi daju savjete, predlazu, ti bi trebao sam traziti komponente. Usput, narucio sam proc, sutra dolazi, AMD (AMG :D) Phenom II x6 1055T
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Jesi konacno sve sklopio? :D
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ne znam sta svi imaju brigu oko problema kod intelovih maticnih samo u kombinaciji sata 2 i 3, kad ce svi korisnici dobiti besplatnu zamjenu ploce...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Valja rastaviti komplet racunar, cekati zamjenu, te ponovno sastaviti. Ne bih to nazvao bezbolnim.

    OK za one koji su kupili P67 plocu prije nego sto se znalo za problem jer nemaju izbora, ali sad nije.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako znam npr Ingel je zvanicno rekao cim dodju nove ploce, proces zamjene koji ce oni obaviti traje 24h a kupac moze i sam obaviti.
     
  20. becke

    becke Aktivista

    Slao sam im i ja mail, rekli su da ce postupiti u skladu sa preporukama proizvodjaca maticnih ploca cim dobiju nove P67 i H67 ploce.