AMD priprema brži Radeon HD 5670

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, May 17, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: https://hardwarebase.net/novosti.php?akc ... st_id=2439
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Takva kartica je bliza HD5750 nego HD5670. :D

    IMHO jedino je HD5450-HD5550 (HD5550 je slabija verzija HD5570) prevelika razlika.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma džaba ja ne bi više na 128bit taman da je u pola cijene :D
     
  4. efo

    efo Komšija

    Znaci ti bi prije uzeo recimo HD2900XT (512bitna memorija) nego recimo HD5770 (128bitna) :D

    Ova druga je jedno 3 puta jaca
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ne bi ali bi za približno iste ili čak manje pare uzeo 4870 koja daje veći fps zar ne? uostalom ko još mari za dx11 kada igrica za to i gotovo i nema a kad ih bude dovoljno dotad ću matičnu i procesor skroz zamjeniti. i ne govorimo o 5770 nego o 5670 ipak ima osjetne razlike.
     
  6. efo

    efo Komšija

    Ma ok je, znam ja da ti znas :) samo si se pogresno izrazio u predzadnjem postu :)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemaju svi adekvatnu napojnu da kvalitetno upogone HD4870 dok ce ova frizirana 5670 raditi i na kinoberu od "400"w uz ne pretjerano slabije performanse.
     
  8. efo

    efo Komšija

    deep shit^^
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Pa dobro.....HD4870....dosta jebenije zvuci a to nisam uzeo u razmatranje....5770 i 4870 su skoro pa iste po performansama,5770 je cak brza u novijim naslovima jedino ne kod igara koje su osjetljive na memorijsku propusnost crysis npr.A nova 5670 je skoro pa kao 5750 znaci da nije daleko od 5770 i onda 4870 nije pretjerano jaca a kad pogledas da joj je potrosnja struje vise nego duplo manja cini se kao pametniji izbor pogotovo za igrace sa manjim monitorima.

    Imao sam i 4850 i 4870 i 4890 ii sve su to odlicne kartice samo sto bih napomenuo da razlika u cijeni i potrosnji ne opravdava razliku u performansama,da nisam igrao sa ukljucenim frapsom tesko da bi primjetio neku razliku,jedino u crysisu mozda :D .Jasno je da 5670 nije kartica za entuzijaste ali ponavljam cini odlican izbor za vracanje u zivot starijih racunara.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    fakat nisam znao da su 5770 i 4870 tu negdje po fpsovima a s obzirom na manju potrošnju ove novije i kao što dino kaže da je i brža u novim naslovima onda je sigurno bolja kupovina.
    usput jedno ot pitanje u vezi 4870, je li fortron 400pnf dovoljan da je pogoni uz intelov c2d? znam da traži nekakvo posebno napajanje onaj kabel al nije mi to baš najjasnije. bolje mi je ganjat onda 4850 jer kako vrijeme odmiče sve manje i manje igram isključivo cod4 i 2, ponekad pes al eto fpsa nikad dosta.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    4870 trazi 2 x 6-pinsko napajanje. Ja sam je kratko vozio na nekoj napojnoj ISO 420W i radila je, ali nisam siguran do kad bi to sve izdrzalo. Ne znam na kojem monitoru igras, al 4850 je skroz dobra kartica.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Fortron 400W pnf bez znoja tjera 4870 samo sto kao sto kolega rece trazi 2x6pin pcie konektora a pnf nema ni jedan,ako koristis one standardne 2xmolex to 6pin pcie kenvertore ostaces bez ijednog molexa koji ti mozda trebaju za optiku ili neki stariji HDD.Uz sapphire atijevke su dolazili konvertori 1molex to 6pin pa nije bilo problema oko slobodnih molexa.Ako se odlucis za 4850 onda gledaj da izbjegnes karticu sa referentnim hladjenjem jer je stvarno lose.Sapphire dual slot model sa "intelovim box" hladnjakom je cudo od kartice.U idle je 30c i necujna a u loadu nikad preko 60c uz prihvatljivi nivo buke.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Samo da se nadovezem da sam za staro napajanje kupovao te molex to 6-pin i imali su n asebi jos produzetak za dodatni molex, tako da ne ostanes uskracen molexe sa napajanja

    [​IMG]
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    OT: prodat ću ovu 4670 za 100-120KM dodat još stoju i od pcshoopa uzet novu 4850, ipak je novo novo samo ne znam kakva su hlađenja.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod PCshooopa su 4870 bile po 220km samo tesko da ces svoju prodat za 120km,skoro sam negdje na oglasu vidio da je covjek daje za 70km ima i koji mjesec garancije.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma imam već mušteriju za karticu a od shoopa cu uzet fakat dobar deal, od njega sam nedavno uzeo matičnu i sve 5.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Imas u Plusu 4850 od XFX-a za 214 KM. Ako nista duza je garancija nego kod PcShoopa, a cini mi se da je neko custom hladjenje. Znam da ima VGA, DVI i HDMI izlaz.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    evo riješio sam aBd uzimam tu grafu do kraja mjeseca. hvala na preporuci :D
     
  19. efo

    efo Komšija

    za 10 KM vise moes uzeti i ECS GTS 250 (preimenovana 9800 GTX+), manje trosi (40nm) sa istim performansama kao i 4850, cak malo i boljim
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mene interesuje samo što bolji fps dx 11-0 bodova, naravno i potrošnja je bitna pošto imam fortron 400pnf nije bogzna šta jako napajanje tako da uzimam i ovo u obzir kolega, hvala.