AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Nije što si pogriješio, to je udure i desi se svakome, ali nije mi jasno, kako si bolani mogao zamijeniti "i" sa "a" na tastaturi!? :mrgreen:
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa jednostavno, nije pogrijesio.
     
  3. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Mah , izvinite .. stvar navike .. Aspravio sam ^^
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuuu, mocno brate. Samo ovo mi vise izgleda kao inzenjerski prototip, a manje kao kartica u serijskoj proizvodnji.

    Pogotovo se niko nije proslavio sa 2xHD6850 dizajnom.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prekrsi i ja obecanje i zbavi jednog Radeona :mrgreen: . Uradit cu neki mini review u sljedecih par dana.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mogao si makar napisati kojeg. :D
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma nema se tu sta obecavat,dobra grafa je dobra grafa bez obzira ko ju napravi,crvena ili zelena i ako je dobra ce uvijek biti moj izbor.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Radeon HD 6950 1GB.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobra je i to karta, a sta bi sa gtx 570 sli? Morat ces mijenjati sliku avatara. XD
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam ja jos i GTX 570 SLI, i on ostaje, ova je vise prolazna, bit ce neko vrijeme kod mene, pa ode na prodaju, jer je ova HD 6950 dobivena za onu UD7 plocu sto mi je vrisnula.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo umetno Radeon HD 6950 1GB, u pitanju je gigabyte OC model i stvarno sto se tice temp i buke mogu rec wow, grafa je u full loadu bila 58C, dok je zvuk prakticki isti i u idle-u i u loadu.
    Evo jedan 3d mark11, u pitanju su stock clockovi.
    ORB
    Nikakvi tweakovi nisu radjeni u driverima.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel to ona vrsta sa windforce 3 hladnjakom?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aha, cini se da zasad nema onih problema sto si ti imao, malo sam je clocknuo i dalje je 58C full load.
    Samo jedina mana, sto voltazu ne mogu dizat, ali skontat cu nesh.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Postavi sliku i link za konkretan model kartice..
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I taj hladnjak je evoluirao,u mene je windforce 2.

    Jos jedino kad bi bio pricvrscen sa 8 sarafa za PCB bio bi odlican,4 na gpu i 4 na krajeve PCB-a to bi bilo ekstra.OVako se vremenom od tezine i grafa deformise i cooler odvoji od GPU-a i ne lezi ravnomjerno. Doduse mozda je do sad vec tako i uradjeno,bas baci jedan pogled izbliza :D
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj bas sutra bacim pogled na ovo.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nikad vise Radeon grafa nece na moju plocu kunem se svim sto imam, ova je posljednja bila.
    Nek kreteni nauce da naprave driver koji se moze normalno izbrisat.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Daj ba Sena opet si zapjenio,pa ja imao 5870 pa ubacio GTX260 pa sad opet 5870 i nisam nijednom dizao sistem ponovo a svako driver se instalirao i obrisao kako treba.Opet ja to radi sugurnosti odradim ciscenje iz safe moda i to je to.