AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E jest ti dobar razlog, hajde objasni zasto se nemoze izbrisati driver?
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ili sam ja corav ili sta ali nemogu nac da izbrisem display driver. Nesto sam petljo i dobio bsod vezan za drivere, molim vas pomoc gdje da izbrisem drivere.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sena udjes u add/remove i nadjes AMD Catalyst install manager i sa njime positis sve sto je vezano za radeon.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj odoh probat.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uradio medjutim sad nece da mi instalira display driver, kaze fali neki INF file.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Idi u Control Panel pa u Device Manageru nadji Display Adapters..

    Dvoklik na HD6xxx i onda na Rollback to previous version of driver..
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Grey out je. Nego za ono INF cini se da je tu kriv driver sweeper.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probaj desni klik na HD6xxx pa onda na properties..

    Takodjer u device manageru gore na tabu imas malu "button" ikonu sa povecalom,tj to je za detekciju eventualnih promjena u hardveru,probaj kliknuti na to..

    Ako to ne upali onda napravi Sistem restore,izaberi restore point prije deinstalacije ATI drivera ili cak prije instalacije ATI kartice..

    Cini mi se da u Safe Modu se ne moze dienstalirati/instalirati nijedan program,ako slucajno pokusavas to..
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne radim nista u safe modu, samo driver sweeper, a system restore nemam jer sam ga iskljucio da ustedim prostor na ssd. Sad cu probat to sa device manager.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ga, u device menageru sam uspio da instaliram drivere, prije nije htio da prihvati overclockovane postavke ali sad je ok.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Za ubuduće, ako ne znaš. I ja mjenjao nvidia ati na jednom sistemu i nikad problema. Prvo izbriši amd catalyst preko control panela. Resetuj pc digni safe mode, pokreni driver sweeper obriši amd/nvidia display driver. Resetuj pc i instaliraj nove drivere. Ja ovako radim i sve ok, na ovom sistemu dosad sam bar 5-6 različitih drajvera zamjenio.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ovako nije bilo kad sam imao HD 5970, zato me zbunilo. Ali hvala za ubuduce. Grafa ide na prodaju poslije bajrama.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uvijek je tako bilo..

    1.Deinstaliras Catalyst Manager u Add/Remove Programs..

    2.Reboot u Safe Mode i ocistis ATI display driver sa DriverSweeperom

    3.Boot u Windows i instaliras nove drivere..


    Fazon je sto ti nisi deinstalirao drivere kako treba a onda si ih pobrisao sa DriverSweeperom u Safe Modu sto ti je onemogucilo pravilnu instalaciju novih drivera..
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kad sam imao HD 5970 nije bilo nikakakvog Catalyst Managera, a kad sam imao HD 5970 promjenio sam najmanje pet puta drivere bez problema. Razlog za sto sam opce brisao drivere je jer opste nije prihvatao overclocked postavke, niti it AMD overdrive niti iz MSI AB. I onda sam obrisao Catalyst Manager, i nisam radio safe mode nego sam instalirao odmah, tek kad sam kao sto je forzamilan rekao u safe modu sve obrisao onda je tek moglo. I tada samo iz device managera, i sad opste nemam Catalyst Manager.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kad sam imao HD 5970 nije bilo nikakakvog Catalyst Managera, a kad sam imao HD 5970 promjenio sam najmanje pet puta drivere bez problema. Razlog za sto sam opce brisao drivere je jer opste nije prihvatao overclocked postavke, niti it AMD overdrive niti iz MSI AB. I onda sam obrisao Catalyst Manager, i nisam radio safe mode nego sam instalirao odmah, tek kad sam kao sto je forzamilan rekao u safe modu sve obrisao onda je tek moglo. I tada samo iz device managera, i sad opste nemam Catalyst Manager.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto gdje je problem sto te ne ide sa crvenim.Nije ti user frendly.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma brate na Nvidiji nema ovih zaebancija, cak i nemoras raditi u safe modu.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ne mora se ni na radeonu al to je pozeljno radi čistoće nove instalacije. U driver sveaperu imas opciju da zakacis ili ATI ili Nvidia :D
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma uradim ja to i na nvidij za svaki slucaj. Ali eto nanerviro sam se bio pravo.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne mogu vjerovat da jos uvijek ne znas izbrisat drivere, a kazes izmijenjao toliko grafa :D