AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Novi clanak: HD 7000
    Nista od XDR2 memorije, opet se koristi GDDR5, također me iznenadila 384 bitna sabirnica kao i 3GB Vrama, cijene za HD 7950 i HD 7970 su 349 USD i 449 USD. Kartice izlaze 12-13 Januara.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja vec prodajem GTX460. :D
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedna moja GTX 570 vec sutra ide na prodaju. :mrgreen:
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Treba da prodas jedno cetiri GTX460 da bi uzeo ovu jednu 7950.. :smt005 :wink:
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma nista bolan bsn i Teo Valic - ovo mora potvrditi (Al) fudzilla :smt003
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I s ovim svim, kakve se preformanse predvidjaju naspram 69xx serije ?
    Da se spremim za upgrade ili da cekam keplera ?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    7950 nije cilj nego 7850/7870. Po mojim racunicama trebat ce dodat cca 50-100KM da se uzme nesto iz 7800 serije, mozda cak i manje. Al' valja sad na GT240 navuc dva mjeseca.

    Ako ne uzmem sad HD6850 CF za 450KM. :lol:
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Te HD 7850/70 ce biti kod nas minimum 400 do 500KM ako ne i skuplje..

    A taj HD6850 CF bi bilo los potez zbog malo VRAM per GPU..

    Ja se iskreno nadam da ce biti tako niske cijene ali vidjecemo..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    bit ce u pocetku sigurno masne cijene. Da podsjetim na proslu seriju, prva 2 mjeseca je 6970 bila oko 1000KM a 6950 oko 850KM da bi spale na 750/540
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma naravno da necu ic na CF, ono je receno u sali. :D

    Vidjet cemo za te nove kartice, pogotovo ce biti interesantno vidjeti pad cijena starih kartica.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vala mogla bi lec kakva 6950 za CF ako spadne na 200KM :D
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja takodje osjecam da ce mi se CF desiti po prvi put u zivotu,ne sad naravno al do iduce zime skoro pa sigurno,pitanje je jedino hoce li to Phenom moc izdrzat.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa pogledaj sada u kojim igrama samo nemas 60 fps-a ili vise. To je uglavnom zbog grafe a ne zbog cpu-a. Crysis, metro, BF3.... Al sta cemo pez physx-a :D
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja jos jedan PCIe x4 slot u koji bi se dala uglaviti grafa,samo je treba malo sjecnut i ubaciti.Gledao sam po netu da ljudi ubacuju u te slotove.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto ne bi moglo, kakve veze brzina ima sa fizickim stvarima slota, sta sjecnut ba? :D A u buduce valja razmisljat o kakvoj maticnoj sa minimalno 3xpcie :D i odosmo u OT :D
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moram sjec grafu jer je slot fizicki x4 znaci kratak.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja mislio ko kod mene isti ko x16 al radi na x4. Pa dje ces sjec grafu, zar bi to radilo? :D
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gledao na netu gdje je momak sjekao HD4350 i ubacio je u PCIe x1 slot i radi ko sat samo sa jadnim performansama.Nacu kakvu 8800GS i sjecem je.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa izrezi PCIe slot na maticnoj,tj onaj zadnji dio slota tako da grafa prodje kroz njega onim zadnjim dijelom sto je "visak"..