AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije baš po ovoj cijeni, ali opet mi je kolega sa foruma izašao u susret pa je izašlo povoljnije nego u drugim radnjama. Inače u EU je model KU6072 ekvivalent američkom KU6300 modelu. KU6172 je identičan samo zakrivljen, ali je ~150KM skuplji. Sad je problem što će RX480 biti preslab.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Titan X Pascal je sto tebi treba. :mrgreen: :mrgreen:
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To ako nađem na nekom aerodromu pa da uradim povrat pdv-a. Barem mogu Diablo 3 da igram u 4K60 sa ovim. :)
    I još mi nije jasno što tu graficku ne nazvaše Titan XP.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ni meni haha, ja sam nasao semu u autriji, bez carina i sranja, busom ce mi poslati.
    Samo sto cu sada moci kupiti samo titane, cpu i jos nekih sitnica, pa kasnije ostatak, jbg DBS me poremetio.

    A auta su bila dio ocd, blesave ideje, barem sam to prevladao, hehe.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije problem naći nekoga da pošalje busom al' ne daju mi se tolike pare. Odavno sam stavio limit za pojedine komponente i držim se toga. :)
    Kada se cijene normalizuju, uzeću jednu 1080-tku ili sačekati Ti model. 4K30 mi je dovoljno za sporije igre, a za sve ostalo može 1080p60.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja, ali eto ja to kupujem da se koliko toliko razveselim u ovim mracnim danima, hvala Bogu pa mogu to priustiti.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Titan vlada, to je vazno, hahahhaha.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Salio sam se gore, sada se sve vidi, nazalost ne mogu cekati vega gpu, daleko je to jos, a ja aBd sljedeci mjesec kupujem novi pc.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    [​IMG]
    http://techreport.com/review/30639/exam ... -divided/3
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    AMD GCN arhitektura, native DX12 podrska, bulit ahead of it's time, bla bla bla ...

    AMD prodaje maglu vec deceniju kao Bake pred izbore :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ocito neki problem. Znaci kad to poprave, framerate bude jos veci. :)
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jel ovo Nvidia malo manje od pola sekunde brza na nekom testu? Pa to vrijedi bar 200KM :)

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Što ga i ti uleti klizeci:

    " In total, both of the red teams' cards spend half a second working on frames that take more than 50 ms to render, and that means an unpleasantly rough gameplay experience while DirectX 12 is enabled. "
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    AMD-ov frame pacing je loš u gotovo svim modernim igrama, bez obzira na verziju DX-a. Bitnije je to nego avg. framerate.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg neki ljude nece da prihvate istinu. Prosla su vremena kad san favoriziro brand, ali iskreno za istinski high end, nvidia je jedini izbor.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo sam odmah primjetio, igra ide preko 60 fpsa a osjecaj kao da je ispod 30. Medjutim igra je bila u borderless fullscreen, prebacivanjem u exclusive fullscreen puno se poboljsa situacija.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje jeste na taj način, ali opet jako slabo. Hardver je odličan, ali moraju drivere napraviti od nule za ovu i narednu generaciju.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno je i tim smanjen kad su odustali od one priče sa mjesečnim izdanjima..