AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. nikolamo

    nikolamo Novi član

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma kakav WinWin, varalice su to prave.
     
  3. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Uzimao kod njih više konfiguracija za firmu i nije bilo problema, ali to je bilo možda prije godinu i pol. Zašto su varalice?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne poštuju narudžbe niti obavještavaju kupce ukoliko ima problema sa nabavkom, ne odgovaraju na mail-ove, često se ne javljaju na telefon, a u više navrata je radnja bila zaključana u toku radnog vremena. I ja sam nekoliko puta uzeo kod njih neke sitnice, ali sumnjam da ću više jer je ovo malo reći neozbiljno i neprofesionalno.
     
  5. Bishop

    Bishop Novi član

    @Neo Bahamut Zero

    Ja sam ove godine imao nekoliko narudžbi i prošlo je bez problema.
    Svaki put npr. naručim ove sedmice a dođe u radnju iduće i zovnu me na mobitel kada stigne.
    Prošle godine sam uzeo par Fractal kućišta i jedno TT Suppressor, također bez problema.
    Nažalost, ti si očito imao loše iskustvo.
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Deus Ex: Mankind Divided DX12 multi-GPU Tested - RX 480 vs GTX 1060

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Vise nego 100% boost na 1440p, scaling bolesno dobar. Zar je uopste moguce imati vise od 100%, haha.

    [​IMG]
     
  8. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Sigurno neka greška bug na AMD gpu, a šta reći za gtx 1060 nema podršku za multi-GPU ni za asihroni kompute i sve te nedostatke pokušavaju da kompenzuju sa bolesno velikim klokovima.
     
  9. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  10. black

    black Komšija

    RX 470 za 430 KM ili GTX 1050Ti za 375 KM?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    RX470, naravno. To je samo mrvicu slabija kartica od RX480.
     
  12. black

    black Komšija

    Imam neku psiholosku granicu na 400 KM :D
    Pitam jer vidim da se Neo zali na los frame pacing kod RX480. Mislio sam kupiti najjeftiniju RX 470 , jer ima blower cooler. Navodno je bolji blower u ITX kucistima.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Toplije mi je (itx) kućište bilo sa RX480 (blower) nego sada sa 1060 (nereferentna).
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Toplije mi je (itx) kućište bilo sa RX480 (blower) nego sada sa 1060 (nereferentna).
     
  15. black

    black Komšija

    A ako montiram neki shroud da usmjerava zrak tako da kartica vece samo hladan zrak? Prodao sam R9 280X jer mi je vracala vruc vazduh na front intake vent.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Društvo,

    Pregledao sam malo ove naše stranice (Plus, UE, WinWin, Imtec i sl.) u potrazi za novom grafičkom i vidim da ova Sapphir Radeon RX 460 2GB (u WinWin-u) u suštini nudi najbolji odnos cijene/performanse. Budžet mi je nekih 250-260 KM. Za polovnu baš i nisam zainteresovan.
    Međutim, tu je i Sapphir Nitro Radeon RX460 4GB. Po nekim recenzijama sa YouTube-a izgleda da su slične (u par FPS-ova). Ono što igram najviše je BF4 (i BF1 u budućnosti) i F1 2015 i 2016.

    Pošto se malo više razumite od mene, isplati li se dati više 50 KM za ovu Nitro 4GB verziju? Hvala.
     
  17. efo

    efo Komšija

    Ja bih rekao da ne isplati.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja bih isao na 4GB verziju, 2GB je vec postalo "knap", 4GB je sasvim OK za mainstream gaming.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ta 460-ka je ni na nebu ni na zemlji, bas su ogromnu rupu oba tabora ostavila izmedju 460-ke i 470-ke te 1050-ke i 1060-ke.