AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    [​IMG]
    Ako bude kao sto najavljuju 6GB za 250$, radeon is no more...
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tačno mi je muka od nvidie i njihovog škrtarenja na memoriji, kao da zlatne poluge stavljaju a ne memorijske čipove.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    6GB bi trebalo biti i vise nego dosta za 1080p.

    Svi ti chartovi, grafici i benchmarci su u biti DX11. Mene samo DX12 zanima, ovo je vec sve odavno poznato.
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    3GB je malo ali verzija od 6gb GTX1060 je bolja od 4gb kod RX480
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Koliko će to biti u eurima? 250-300?!
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce ona 500KM, garant. RX480 ce past na ~450KM.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ograniceni su konfiguracijom cipa, ali 6gb je dovoljno, po meni i ne trebaju izbacivati 3gb verziju. gtx970 u msi armor izvedbi kosta 265$ i sada izbaciti kartu brzu 10% a skuplju sa manje memorije mislim da nece piti vode, mozda grijesim...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo 0.5GB manje. :smt003 :smt003 :smt003
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Oni su od gtx 500 serije ograničeni sa memorijom. Uvijek su na tome škrtarili. Nadam se da će custom verzije AMD karti ispraviti ove neke sitnice, a sumnjam da će gtx 1060 biti blizu rx 480 sa performance/money omjerom. Kako god, slab napredak s obzirom da su preskočili jedan proizvodni proces.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Istina, ali i to je uhar :p

    Ne znam fkt, nista mi nije jasno u vezi amd-a, kao da nemaju quality assurance, preko stele zaposljavaju :D

    @zoi, ne slazem se jer njihov highend chip - titan je uvijek imao dovoljno memorije :smt003 to sto mu nema konkurencije pa kosta 1000$ to je drugi par opanaka :smt005
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: RE: Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Pa ne znam ni sta ima da ima neka sad punokrvna dx12 igra, prva koja mi pada na pamet je bf1.

    Ako gtx1060 bude tu sa cijenom do 300dolara, kao sto rece mobstrec nema nista od rx480. Radije bih se i nekako protegao za jos 100kermi pa uzeo nvidiu.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Ni BF1 nije cisti DX12, ima dx11 podrsku. Mozda tek od 2017te da vidimo dx12 only naslove kao npr. Cyberpunk 2077.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema to nista veze, sad imamo neke kvazi-DX12 igre pa je u njima Polaris opet brzi od GTX980Ti i gotovo u rangu GTX1070.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa vec imamo dx12 only igre, forza, quantum, gow ultimate. U forzi i quantumu haman moja 280x ista ili bolja od 970.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    GOW je radjen na UE3, tako da je taj dx12 sklepan naknadno. Forza je port sa xboxa gdje je igra radila na dx11. Jedino Quantum bi mogao biti full dx12 igra, ali je neopravdano zahtjevna igra.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako god vrte se samo u dx12 i samim tim su dx12 only :D. Pritom forza izgleda bolje od bilo koje pc voznje i ide ko podmazana na 280x sa 8xmsaa.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Koje to igre, dvije rx480 brze kao 1080 u aots, tako da tesko da jedna parira 1070
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    8GB verzija preko 600 KM na olx.ba.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve preskupo, i 480-tka i 1070-tke.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    po ovoj cijeni (iako bi samo budala uzeo),opet dvije 480-ke izadju 400+km jeftinije nego jedna gtx 1080.