AMD Ryzen 5 & RX 580 konfiguracija sa monitorom do 2.000 KM (2019.)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by iPlay, Jan 17, 2019.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Jesi update prvi post sa ovim sto si kupio ili je ovo u prvom postu sto si prvobitno planirao? Sve je super, samo bih ja radije uzeo 32" AOC vec spominjan na drugim temama radi vece radne povrsine (2k). Uglavnom, da se nazaradjujes para sa novom konfom :D
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Editovao sam prvi post, to je to što sam kupio po tim cijenama. Instaliram stvari, testiram, za sada sve 5. Što se tiče monitora, sjedim blizu, tamam mi je.
    A hvala na željama, Amin i aBd. :D
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Evo finala...
    [​IMG]
     
    zippoo and Esh like this.
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Fali ti samo extended podloga da izgleda vrh vrhova.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Cable management MI nikad nije bio jača strana :) [​IMG][​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Neso likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na ovo sve rx 570 4GB GPU, igram 70% vremena starcraft, I nesto malo civ6, cities skylines, aoe3, I poneka auta, crew, nfs...

    Mislim da će gurati to i na 27'' 2k monitoru... Jesam li u pravu?

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gurati ce nego sta

    btw.moj cable manegement :D
    [​IMG]
     
    EL NINO CFC likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih ipak isao na RX 580 za tu rezoluciju ako nije velika razlika u novcu.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma imam 24'' fullhd ako je puno 2k :) a vise/manje ovo mi je sta mogu uzeti.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne postavi nikad slike sklopljene konfiguracije, ovako to izgleda na kraju. :)

    [​IMG]
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Inače kod većine kućišta sa 3 ventilatora naprijed, a jednim nazad, postoji problem sa protokom zraka. Kod mene su bile dosta veće temperature unutar kućišta sa tom postavkom. Uzeo sam one mirišljave dimne štapiće u DM-u, i sa njima provjerio protok zraka unutar kućišta.

    Prebacio sam dva ventilatora naprijed i dva nazd te je sada protok dosta normalniji. Temperature (posebno CPU-a) su niže i do 10°C. CPU ne ide preko 65°C, dok GPU ide max. do 75°C.

    [​IMG] [​IMG]
     
    Last edited: Mar 18, 2019
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Evo jedan Screenshot Battlefield-a V na UltraWide monitoru rezolucije 2560 x 1080px. FPS je limitiran na 74 frame-a zbog uključenog FreeSync-a.

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 18, 2019
    Vedo likes this.