Android media playeri

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Zeleni, Aug 23, 2013.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Fak, onda cu i ja uradit to. Šteta bas se veselio rasberi pi-u.

    Znaci sve si to radio na paypalu nista na ebayu?
     
  2. sava84

    sava84 Novi član

    Pozdrav, vidim zanimljiva tema, pa da se malo ukljucim :) Trenutno imam treci po redu anroid media player. Volim da se igram sa njima pa ih otprilike godisnje mijenjam. Prvo su bila 2 stick-a MK802, MK808 pa sada i pravi box K-R42. Recimo da sam sa svakim bio izuzetno zadovoljan. Sa ovim posljednjim mogu bez problema da skidam i radim seed na nekoliko torrent fajlova i gledam hd materijal. Podesio sam i samba server, koji radi odlicno, streamujem najcesce sd materijal (posebno crtane za cerkicu) i u isto vrrijeme ide sa HDD-a na 2 racunara bez problema, xbmc je sredjen posebno za ovaj model, dolazi u sklopu roma i radi stvarno dobro, gledam iskljucivo hd materijal preko icefilms-a, gotv-a, go-moviesa.... Bitno je odabrati uredjaj sa kvalitetnom podrskom zajednice ( gdje cete imati i nesluzbeni rom) jer kinezi nisu bas azurni sa update-om androida. Postoji nekoliko dosta dobrih foruma gdje imate raspravu, ali i korisni download za ove igracke, kao sto su Freaktab forum, Xda, Minix. Trenutno Minix vazi za kvalitetniji uredjaj, ali su i skuplji ( oko 150 USD za quadcore amlogic varijantu i oko 100 USD za RK3188 varijantu) Plus jos naravno ovi nasi na carini koliko ga procijene :) Varijante sa istim hardwerom kao minix, ali povoljnijom cijenom su Tronsmart, Beelink ako trazite Amlogic ili ovaj moj Kingnovel K-R42 sa Rockchip varijantom. Novi su oko 100 USD. Toliko za sad od mene :)
     
  3. kio

    kio Komšija

    Sta je bolje, u startu uzeti smart televizor, ili ici na opciju none smart + android box...
     
  4. sava84

    sava84 Novi član

    Ne znam bas za mogucnosti novih modela smart-tv, ja imam plazmu iz 2011, ali ovdje sa android media playerom imas mogucnost pustanja audio, video fajlova sa diska, dlna, samba, cifs, torrent (dodajes torente iz mreze na android preko ftp servera) xbmc, google play. Ne vjerujem da bas smart tv moze sve to. Da ne spominjem cijenu jedne i druge varijante.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

  6. JVC

    JVC Overclocker

    Imao sam neko smece sa dual core procesorom, i hiljadu nekih cudesa, ali nije moga da pusti posten film od 720p. a full. da nepricamo, dok mi to na tabletu sve radi pdlicno, na kraju se rijesio bijede, i kupio mede8er 500x2 preporodio se...
     
  7. sava84

    sava84 Novi član

    Upravo zato je potrebno malo informisanja prije kupovine da se ne bace pare. Otprilike vidis koji uredjaj je najpopularniji na forumima i pregledas eventualne bugove, pa onda uzimas. A mislim da sa androidom ipak mozes dosta vise nego sa ,,klasicnim,, media playerom. Npr, iptv lista koju samo ucitas i ona radi, xbmc...
     
  8. black

    black Komšija

    Ko ima para moze Amazon FireTV uzeti.Procesor je Snapdragon 800 , vrti XBMC bez ikakvih problema.
     
  9. sava84

    sava84 Novi član

    Pregledao sam malo sta nudi fire. Hardver je odlican, ali mislim da je vise orjentisana na USA. Podrska za Netflix, Hulu, nema playstore, vec amazonove servise. Prilicno zatvorena varijanta. Vise sam ipak zbog mogucnosti za android platformu. Kome je primarni xbmc treba da gleda amlogic procesore, a i dosta rockchip varijanti vrti hd na xbmc-u jako dobro.
     
  10. black

    black Komšija

    Mozes opet prebacivati aplikacije na Fire , posaljes mu apk preko mreze.
     
  11. sava84

    sava84 Novi član

    Onda bi to moglo biti zanimljivo rjesenje, ali valja pricekati jos dok ga malo vise ljudi isproba i napise misljenje. Nije bas ni lak za nabaviti ovdje, ali cijenom je ok za ono sta nudi. Koliko sam vidio oko 100$
     
  12. black

    black Komšija

  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa nije bas samo ubacis 4GB RAM-a. Treba tu i napajanje, disk, nekakvo kuciste, periferija, pa to ispadne 500KM
     
  14. sava84

    sava84 Novi član

    A tu su i problemi velicine toga svega, onda buke ventilatora, potrosnje struje.... Zato volim ove mini pc varijante, nisu bas jake kao htpc kad bi slagao, ali su maleni, necujni, ostavim ga iza tv-a i stalno drzim ukljucenog. Trosi zajedno sa hdd-om 5-10 w struje, a radi mi seed torenata( po 5 komada bez problema, uz download 2 ili 3 video playback ide bez problema) na njemu je samba i ftp server, tako da video sa diska mogu da strimujem preko lana na ostale racunare i na mobilni. Sve u svemu prezadovoljan sam. Ovo mi je treci po redu mini pc, mijenjam ih jednom godisnje kako izadje novi model kod kineza, dok procitam koji je dobar.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko ima neku rodbinu u Njemačkoj nek' se registruje besplatno za mjesec dana Amazon Prime usluge, i može kupiti FireTV za smiješno malih 49€.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Nikad vise nebih kupio to android smece sve da kosta 10KM. toliko sam se razocarao, dual core 1,5GHz, 1G rama, i sl. a film 720p zapinje, zvuk sada hoce dts, sada nece, svi moguci playeri isprobani, XBMC vise neradi nego sto radi, a sve to isto na tabletu rastura, tako sam lijepo zapakovao smece (zali boze 160KM.) i kupio mede8er 500x2 netreba mi bolji medija centar u zivotu, a ovi sto vole android samo naprijed, trosite svoje zivce na poluproizvode...
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam 720p gledao na prvom Galaxy S prije 4 godine. Ko zna kakvo si ti smeće kupio i očekivao da radi.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovisi i koji je bitrate. A i zvuk poput dts-a je tezi nego neki video. Pored svega, moze imati veliku ulogu je li CPU ima hw akceleraciju za video ili ne.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A i VLC Player radi k'o sat... Doduse na Nexus 7 2013 tabletu
     
  20. black

    black Komšija

    Kod mene galaxy tab 3 7.0 otvara sve osim jednog bd remux-a od 20GB.Sve do 10GB radi super.