Android media playeri

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Zeleni, Aug 23, 2013.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Finta je sto na tabletu radi full hd, a na tom android mini pc nije htio nijedan bez probleme, a kupljn je u UE 160KM. nije ni jeftin, kada citas jede malu djecu, a u stvarnosti groblje..
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    UE tuši gomilu đubreta, a nabavili su taj "mini pc" možda za 30 dolara.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Kai, i svi u sarajevu, 90% stavri su smece da nemoze biti vece, peta klasa minimum.
     
  4. sava84

    sava84 Novi član

    Zato treba obratiti paznju na malo poznatije proizvodjace ovih spravica. Minix, Tronsmart, Kingnovel.... Minix npr za iduci mjesec planira da pusti u prodaju model z64 na koji ce moci da se instalira windows 8.1. Pokretace ga Intelov Bay-trail procesor. Sa najavljenom cijenom od 129 $ mogao bi biti jako zanimljiv izbor.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Toshiba Encore Mini će biti $99 a ima naravno i HDMI. Plus što imaš i tablet ako zatreba.
     
  6. sava84

    sava84 Novi član

    Ali mu fali ethernet port koji je jako znacajan ako se mini pc koristi kao sto je kod mene slucaj, kao samba server. Ima on wlan, ali zica je u ovom slucaju puno stabilnije rjesenje.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ethernet>USB adapter je par dolara, a opet kao što kažem imaš i tablet s istim hardverom.
     
  8. sava84

    sava84 Novi član

    Naravno, postoji i ta varijanta, samo treba biti oprezan, mnogi od ovih uredjaja s jako losi (brzina prenosa je nikakva) promijenio sam 3 ili 4, dok nisam nasao jedan pristojan.
     
  9. black

    black Komšija

    Narucen RPi Model B+ :D , imam trenutno HTPC ali hocu da ga u druge svrhe koristim.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Odakle si ga narucio?
     
  11. black

    black Komšija

    39$ na ebay-u.Skoro pa najjeftiniji, samo RPi bez kucista.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Jel se mora i onaj adapter (napajanje) uz njega naruciti?
     
  13. black

    black Komšija

    Uzmes od telefona ako imas viska jedan, treba mu 600mA ja mislim.
    Najvise mi se svidjelo sto ima HDMI CEC tako da mi ne treba dodatni daljinsli vec mogu onaj od tv-a koristiti.
    Mozda i TV ti moze napajati RPi.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam ga planirao koristi samo u tv-u kao media player i igrat se malo opcenito s njim, ali ne poznam bas previse njegove mogucnosti, da mi je jedan do 50km naruciti bilo bi extra :)
    Pokusavao jedan s ebaya naruciti, propalo, a sa njihove stranice malo mi puno davat sad preko 100km za njega, a neznam smije li onako bez case-a visit na tv-u.
     
  15. black

    black Komšija

    Nadjes neku malu kutijicu bezveze i zaljepis iza tv-a.Struju doves preko usb-a od tv-a.Router ti je vjerovatno blizu tv-a pa ga samo mreznim spojis.
    Ako malo improviziras mozes ustediti.

    Ovako nesto napravis :p http://techtalk.christian-moser.ch/wordpress/?p=427
     
  16. black

    black Komšija

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čuj 7 dana, to je odlično. Odmah sutra naručujem dva.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ma slucajno ti doslo za 7 dana, ipak je Hong Kong a svi oni salju na isti nacin, nema niko ni svoj avion ni brod :D A i nece platit express. Plus sad uz praznike ne moze doci za manje od 3 hefte.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poslao sam liku "best offer", par dolara niže, pa možda i prođe. Treba mi jedan kao dodatni HTPC, a drugi za retro emulaciju. Najbitnije mi je da 1080p24 radi korektno.
     
  20. black

    black Komšija

    Malo interface stopa ali stavis neki minalisticki skin i overclockiras ga.

    Ovaj prodavac daje i tracking number.