Anti Virusi

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Rejden, Jan 29, 2005.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam pravo dugo koristio nortona, sve kontam, dobar je. Koliko sam se ja bio zahebo :) sad koristim kaspersky i ne mogu vjerovati koliko mi racunar lakse radi, ono govno od nortona pojede mi i ono malo rama sto imam, a ovaj kaspersky nista, i ne osjeti se kad ga pokrece! Cudo jedno, jos da mi je naci ako ima kakav slican "vatrozid" koji je dobar a jede manje ram-a od zonealarm pro bilo bi extra 8) :D

    Kakav je onaj kasperskijev firewall? :roll: :roll:
     
  2. agent007

    agent007 Novi član

    Ma Avast 4.5 home edition
    Besplatan je a odličan je . Kako samo NAV 2004 usporaje računare, neznam da li NAV 2005 al vjerovatno. Avast uopšte ne pravi probleme.
     
  3. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Firewall radi OK. Bas sam imao priliku da ga stavim i oprobam na nekoliko razlicitih racunara. Jasniji je i laksi od Zone Alarma... uzto toplo preporucjume SpySweeper 3.5 sa svojom bazom od 55800 definicija... uzmemo li u obzir da danas gotovo 80% problema uzrokuju spyware/adware i slicne napasti koje antivirus ne otkriva. Upravo sam evo zavrsio od ciscenja sa jednom masinom... da Bog sacuva.. mala puna buha i vaski :)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ja sad koristim pored kaspersky-a ZoneAlarm pro (5.?? ne znam tacno koja je verzija, al je medju zadnja dva ili tri update-a) i Ad-aware pro 1.04 (necu da skinem 1.05SE, cekam da nabavim opet pro)

    Skonto sam da je kaspersky bolji od nortona, i sad njega koristim.
    Sad mi evo hamza kaze da je dobar i kaspersky firewall, to cu da probam cim prije.

    e sad jos mi ostaje ad-aware, koji po meni je MNOGO bolji od onog Spyboot Search&Destroy! Spy sweeper je kazes dobar, ima li jos koji slicaN?

    A sta kazes na komp na kojem je ad-aware SE nasao 235 buha i vaski?!? 8) :shock:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    spysweeper sam koristio i deinstaliro nakon para dana jer ima dosta nedostataka... ad-watch je puno učinkovitiji u real-time "rezanju" + spysweeper nije sve spyeve nalazio kako treba.

    da sad kažem svima ponovo... skinite neki program sa http://www.phazeddl.com (znači search, upišite ime programa i pratite link)... ako nakon toga na kompu imate IJEDAN spy ili virus koji nisu bili zaustavljeni prije ulaska na komp, kombinacija programa vam ne valja, tj. nije učinkovita.
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ta ti je dobra... ili na srranicu andr.net... nema racunara a da nije zarazen sa nekim trojancem.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    nije mi ta dobra, nego ja nemam poslije ništa na sistemu... sve je u startu blokirano (a blokira mali milijon stvari).

    di ćeš bolji test.
     
  8. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ma Ma Avast 4.5 home edition nista ne jede kao ono sranje od nortona ja sam se odlucio za avast
     
  9. Darkman

    Darkman Aktivista

    MAKAR SE U NECEMU slazemo......
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    pa i kod mene je avast i smatram da je jako dobar.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    u mene je kaspersky koji pojede avasta (nalazi baje i u zipovima neotpakovanim)
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    skeniranje zipanih fajlova je pomalo default, zar ne? :D

    kažem ti testiraj kako sam ti gore napisao, ako ništa ne prođe uzimam ga u obzir, ako prođe... bok-đenja.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    probaj
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    nemam baš vremena, ali zadužit ću nekog da proba za mene :D

    moram imat funkcionalan komp, a naravno da sam skeptičan prema svemu novome.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    zar niko ne koristi nod32?
    ja imam spybnot, nod32 v2, zonealarm 5.1...., adaware
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija


    debelo potpisujem.
    Evo lista Antivirusa koji će ti dobro doći a nejedu resurse previše:
    Mcafee Antivirus 9, Kaspersky,Avast Home/Pro edition,zonealarm,bit defender.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja instaliro ovaj ruski Kasparov... nešta tako. Ne primjetim ništa bolje ni gore.
     
  18. Darkman

    Darkman Aktivista

    Mah ruska Gov,,,,,na :mrgreen: (kad je ista valjalo a da je njihovo ) :mrgreen:
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Valjalo je mnogo toga, ali ih Ameri šišaju već odavno. Rekoh, koji god AntiVirus instaliram ne zadrži se puno, ne pomogne mi nikad jer nema šta radit, ne hvatam viruse.
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    Rusi kad bi imali razvijeniju industriju vjerujem da bi pravili bolje stvari od amera,sta ces,nemaju para za jak hardware pa optimiziraju software