Apple iPad

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jan 27, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Teško je porediti nešto što ima dosta različite arhitekture.
    Lako je primjetiti da će svaki od njih imati izrazite mane i izrazite vrline.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako nista mozes na ovom HP-u instalirati Office, pa napraviti koji dokument povremeno, i jos instalirati stosta dok je iPad zatvoren sistem samo za zajebanciju.
     
  5. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    ode 500$ na zajebanciju,ima se moze se :|

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XGUppxoJUVg&feature=player_embedded[/youtube]
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa ako cemo o prosječnim platama amerikanaca i nas bosanca taj iPad bi kod nas kostao oko 125KM

    :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo sto kod nas obicno neki Apple proizvod kosta oko 80% vise nego sto ga plate amerikanci. Sto ti je reci standard. :mrgreen:
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako pogledamo prve stranice Iphone teme vidjet ćemo da su se iste ovakve slike bacale filmići i mane, a zanimljivo je da sad svi ti likovi (sa foruma) imaju Iphone :lol:
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Kriva je konkurencija a ne korisnici. Samo kaskaju za Apple-om a u stanju su da ih ih pregaze boljim proizvodima, cifre prodanih uredjaja su nabolji dokaz da ih Apple redovno tuce. Najvise me frustrira to sto se stalno pojavljuju novi produkti na trzistu koji razvale Apple-ov uredjaj u jednom domenu a ukake stvar na ostalim, nikako da sastave "dobitnu kombinaciju".
    Da 3GS podrzava 3g frekvencije mog provajdera, najvjerovatnije bih ga i ja uzeo. Srecom sam sacekao i naletio na dobar deal za HTC Leo.

    Usput, poredio sam ucinak Safari 4 youtube na HTML5 vs. Flash plug-in na Firefox 3.6. Safari proces ne prelazi 30% CPU usage a Firefox redovno sisa 50%.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    iPhone OS je daleko najbitniji u cijeloj prici oko konkurencije, iako je i sam uredjaj beton. 90% mana koje su nadjene iPhone-u su u medjuvremenu rjesene software-ski.

    Samo ne treba zaboraviti i one najbitnije razloge za vecinu proizvodjaca, a to su uvijek ekonomski. Ko je to do sad izbacio perfektan uredjaj i sahranio sam sebe. Mora svaki uredjaj imati falinki, kako bi se ostavilo lufta za buducnost i za nas koji ser..o po forumima :)
     
  12. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Mogu oni komotno sastaviti stroj i da "ostave" dovoljno falinki da navuku nas forumase na iduce diskusije i musterije na buduce produkte. Fora je u tome sto ne reaguju na Apple-ove poteze dok se ovi sire i zatezu omcu oko vrata. Ovaj usr... patent sistem im je dopustio uzasne patente. Kad bi mogli prste bi ti odsjekli ako si istovremeno stavio dva prsta na ekran koji oni nisu napravili. Sad su tuzili HTC zbog izgleda i funkcionalnosti media player-a. U junu HTC lansira Supersonic CDMA verziju, valjda ce Adobe izbaciti flash 10.1 na vrijeme. I to ce biti prvi uredjaj koji je u stanju da naskodi Steve-u Karadzicu.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Nisu ocekivali :)
     
  14. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Esh

    Esh HWB

    Kao sto se ima obicaj reci "nekad i sad" :)



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  17. Esh

    Esh HWB

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    sad slusam vijesti u Njemackoj, kaze da je u redovima cekalo stotine hiljada (tako rekose :shock: ) ljudi citavu noc, cak im prodavaci djelili flase vode, sto ti je Zapad :)
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Meni je ovo neshvatljivo. Zar nije jednostavnije pricekati koji dan i kupiti?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Pa ne ulaze Apple silan novac u marketing bez razloga.