Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Po cijeni :D
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma realno svaki novi smartphone bi mogao trajati 5+ godina, samo što developeri doslovno ubiju telefon aplikacijama i novim sistemima.

    Pa ako je slušati glasine i što pišu po netu, 7S ima glass kuciste, wireless charging, dosta bolji display i pixel den, možda više rama, i neki manji chipset upgrade.

    Čekamo konferenciju da vidimo šta je ustvari od ovog istina.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako za svaki iPhone govore, pa svaki put bude isti dizajn posebno u s varijacijama. Mada sada svi spominju 8, izgleda da će s preskočiti.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neće preskočiti, ove godine najvjerovatnije izlaze čak četiri iPhone-a.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa dobro sad, moze on trajati i vise, ali aplikacije postaju teze.

    Recimo moj stari Galaxy S plus, prije dok sam se igrao sa custom romovima, na 4.2 radio predobro, sada cim instaliras viber, gotovo, preopterecenje.


    Xperia Z5 koju sad nosam, hardverski identican phone kao Nexus 6p, koji je dobio Oreo update, Z5 nije zbog retardirane navike OEMa da daju podrsku samo na dva major apdejta. A posto je Z5 dosla sa Lollipopom umjesto Marshmallowom kad je izasla, znaci da podrska staje na 7.1.1. + eventualno neki security update.

    No Sony se poboljsao na tom polju, sto se tice softvera. Sa X linijom jako brzo apdejti stizu, a evo nova Xperia XZ1 već dolazi sa Oreo out of the box.


    Ja lično sam prezadovoljan sa Nougatom, bio mi je i Marshmallow dobar, ali me nerviralo spustanje status bara, dva tri puta moras spustiti prema dole da dodjes do onih shortcuta, sto me nerviralo, sad jednom svuces i imas ih na vrhu. Multiscreen koristim neprestano, Yt i web browser kombo najvise koristim. To je to sto je meni pod must have, na ovo sam se navuko jos od vremena samsunga kad sam imao S3 kratko vrijeme.
    Dodao bih jos brzinski double tap tipke za multitasking, vrati te na prethodnu aplikaciju, i prikaz notifikacija ekstra odradjen, s Oreom je jos bolje to malo namudano.

    Sve u svemu, Xperia Z5 radi ko doksa kao od prvog dana, a dvije su godine vec ovom uredjaju. Imao sam problema sa Agramom u vezi servisiranja, bio sam blizu da poslusam Zoia i da prodam, ali telefon radi ko munja.

    Dok je Z5 bio na popravci, nosao P9 Lite, zvučnik na njemu grmi, na Z5 ni u pola nije toliko jak, kad sam vracao Z5 na servis, navodio sam da je zvuk pretih, tako je glasan bio na P9 da mi se na ovom cinilo da je bio kvar u pitanju.
    Znalo se desiti da jednostavno propustim neki poziv, ali evo nasao sam neku pjesmicu koja je glasna pa pomogne.

    Generalno, jako pozitivan dojam o Z5, da se vratim dvije godine unazad, opet bih uzeo Z5 ispred Samsunga i HTC-a, i LG-a.

    U Februaru cu morati produziti ugovor s telekomom, a posto sam dio toptima, srecom imam i popusta, pa mi je u planu Nokia 8, svakako njoj cijena nije visoka sad, Nokia kaze 599€ dok tamo skandinavski operateri nude po 10-20 € jeftinije.



    Kako vako mene nekad ponese, pa napisem i sto ne treba xD
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    jes i to u Apple temi :D

    Usput ako tko prodaje 7+ nek se javi
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Off-topic, ali vezano za ovo gore. Vidim napisao si da ti je na P9 Lite zvučnik grmi, a kod mene na tom istom telefonu slab zvučnik, pa da li bi uvazili to pri reklamaciji?
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Efektivno ni po cemu :D Malo brzi cipset, i jos poneka sitnica.
    "Osmica" ako se tako bude zvala ce vec imati razlika, OLED edge-to-edge ekran etc.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci to ce opet bit odroni sa 65% screen-t0-body odnosom.

    Iphone 8 ce valjat. Prvi koji nema tako bijedan odnos.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Pod uslovom da su glasine tacne..
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Opet cijena od 999$ je previše. Kod nas će bit vrtoglava cifra. Ja sam odustao od kupovine istog, uzimam galaxy s8.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zasto ne bi, nosi odmah.

    Prvi put kad mi je zazvonio telefon, bila neka pjesma sto huawei fura, reko wow sta je ovo.
    Takodjer p9 lite ima prejak sekundarni mikrofon, odnosno kad pricas s nekim pa ukljuci razglas.
    Bukvalno sam znao biti udaljen i 5 petara od telefona, druga strana perfektno cuje.

    Isprobaj i to isput, ja dosta ovako sa rodbinom pricam pa znam upaliti taj razglas pa svi zajedno pricamo.
    Na xperiji susta suprotnost.

    Nastavicemo na android temi.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Odnijet ću pa valjda neću bezveze biti dvije sedmice bez telefona.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prije su samo S modeli valjali, sada izgleda obrnuto. Ako ne bude ekran preko cijelog kućišta to je onda fail, to je glavna furka u 2017. LG V30 je zvjerka.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    LG V30 strasan telefon, ako ne budu digli cijenu na 1000 eura, trebali bi dobro proci.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    749 dolara

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
    adsubzero likes this.
  17. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ode se u offtopic haos...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Da se vratimo na temu - ko još namjerava kupit iPhone 8?
     
  19. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja ostajem na 7 Plus (skoro ga kupio). Eventualno predjem na 7S Plus poslije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Haj' prvo da vidimo kako izgleda :)