Apple Mac OSX Tiger v10.4.10 x86 na AMD PC

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by tex-rec, Apr 1, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. tex-rec

    tex-rec Novi član

    Pozdravljam prijatelji, javljam se ko uvijek da mi rijesite jedan problem..
    Nacito sam se hrpu stvari na googlanju i po kojekakvim forumima da odredjeni PC ili Laptopi podrzavaju i MAC Systeme na sebi.
    Tako da sam odlucio, cak i dowloadiro jednu verziju koja bi trebala da radi kod mene na laptopu fino..
    Medjutim to nije tako..Imam odmah problem na pokretanju instalaciju u Boot'u..

    Evo ovako uradio sam mali info laptopa da bi vam lakse bilo..

    Laptop je: HP Pavilion dv9000 (dv9000 mi pise na okolniici ekrana)
    A ponegje na system canu i tako tim zezancijama pise da je HP Pavilion dv9815nr.

    Evo par slicisa scanirano sa CPU-Z;

    CPU

    [​IMG]

    MAINBOARD

    [​IMG]

    CACHE

    [​IMG]

    SPD

    [​IMG]

    MEMORY

    [​IMG]


    Dakle, kada Bootujem Instalacioni DVD od ovog MAC Systema.Sve je ok, udje, pocne da izlistava neke podatke i onda mi izlista totalno jakom brzinom par stotina puta slijedecu poruku: Unknown SIGSEGV code 0
    I tu dobijam Frezze. Mogu sada da ukucavam commande , al koje ja neznam,rapsitivao sam se dalje i niko nije imao ovaj slucaj, tacnije sa ovom installacijom.

    Bilo bi stvarno cool ako je ko spreman i ima iskustva sa ovom radnjom pokretanja MAC Systema na PC ili Laptope bazirane na AMD..

    Respect i veliki pozdrav: Nadam se za HELP!
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Nemoguce je instalirati MAC OS normalnim putem na PC. Noviji MAC-ovi imaju intel procesore pa se i moze Windows na njih instalirati,dok to nije slucaj u drugom pravcu...
     
  3. tex-rec

    tex-rec Novi član

    Sumnjam i ja da je nemoguce. al sa foruma odakle sam downloadiro ovaj Apple Mac OSX Tiger v10.4.10 x86, dosta ih je pohvalilo system, i da im radi savrseno cak i bolje od XP.a a instalirali su na totalno normalnim PCima kao i Laptopima sto u ovom slucaju sam vidjeo da ih je bilo i par sa DV9000 serijama..

    Postojili koji drugi put da se ovo ubaci, jer mene pravo zanima kako bi to kod mene radilo!
     
  4. Esh

    Esh HWB

    tex-rec, rado bi ti pomogli, medjutim postoji problem s tvojom porukom, odnosno zahtjevom. Naime, on je baziran na warezu, odnosno crackovanoj verziji Tigera koja je modifikovana i za pokretanje na AMD procesorima.

    Da, to je moguce izvesti sa mnogo muke i modifikacija (laksa je metoda sa virtualnom mashinom), nesto lakse je sa Intel procesorom (ili jos bolje sa komponentama koje se nalaze u iMacu), medjutim takva rasprava je zabranjena pravilima foruma.
     
Thread Status:
Not open for further replies.