Assetto Corsa Competizione

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Feb 21, 2018.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Pelikan N
    Znas li slucajno koji su likovi? Cisto da vidim koji gamepad koriste radi rezolucije potenciometra.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    U pravu si, volan sam prodao 2011. Ja sam vozio GTR2 i Rfactor to je bilo nemoguće igrati na gamepadu, iskreno ne znam kako je moguće ove igre jer kontrola volana, kočnice i gasa i da budeš konkurentan na gamepadu mi nije jasno.

    Svakako nije tema. Mene zanima koji volan i koju igru. Iracing je najbolji ali tamo se sve plaća i baš skupo izađe.
    Znači po vama bolje t150 nego Logitech ?
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam probao Logi, pa ne mogu uporediti, a t150 isto ima zupcanike, ali se ne osjete puno.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Pelikan ček ti si prodavao t150? Ako si ga imao kakve su pedale, izgledaju kao najlošiji dio.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Srednja zalost. Plastika, lagane, pa sam ih morao dodatno fiksirat da ne bjeze. Moze se ono fino dozirat ali izrada nije nesto.
     
    Haker likes this.
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    @Haker ma uzmeš brate moj T300 Alcantara i vozis ko čovjek :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    T300 je i puno skuplji, to je vec ozbiljna investicija.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Vedin za šest stoja je super cijena. Nov je 800-900.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Paaaaa ne znam iskreno. 800 nov u odnosu na 600 polovan nije super. E saf, njegov je 599 koji je skuplji ali iskreno ta alcantara je još minus barem meni.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj alcantara Rim mi je puno bolji od T500 onog gumenog rima, onaj postane ljepljiv nakon 10 minuta vožnje.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma super je rim, izgleda predobro, ali se ona i izliže pa ne izgleda više predobro :D
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Igra li ko ovo aktivno ili neku drugu simulaciju ?
    Opet sam se zagrijao za volan i sjediste, sta je sad aktuelno a da nije skupo previse ?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih prije savjetovao prvu AC. Ovo je poluproizvod. Njima je trebalo nekoliko mjeseci nakon izlaska samo da igra registruje vremena po krugu. Znaci, pisalo je --,--

    I sada ima placeholder stvari. O safety sistemu se moze danima pisati. Sistem po kojem se limitira ulazak na servere. Ako tebe neko zvekne od pozadi, isto se racuna ka oda si ti nekoga izbacio sa staze. U oba slucaja dobijes kaznu i degradaciju SA sistema. Pa onda ne mozes uci na vecin uservera. A boostaš taj isti ranking ako vozis blizu nekoga (yebem ti logiku). Ako si prvi od starta, svi ce popraviti SA sistem osim tebe.

    Jbt, LFS je imala bolja pravila na demo serverima.

    Fali auta, staza, nema modova, oskudan multiplayer, fali opcija za HUD itd itd. MP totalno anticlimactic. Kao neciji mod.

    Ne igram nekih mjesec, mozdai vise. Bilo je dosada jos patcheva.Mozda je sada bolje ali su totalno razocarali. Ovo uopste nije AC konkurent. Fizika jeste super ali dosadi. Prva igra, Netcar Pro prozvana "hotlap simulator". Sad i ACC iz 2019 isti klinac.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako si bas kratak sa parama onda Logitech MOMO. Slijedeca skuplja varijanta bi bio T150 (kombinacija zubcanika i kaisa), ili ako se mozes pruziti za T300 (kais). A onda idu Fanateci pa direct-drive volani.

    Logitech G25/G27/G29 volani koriste samo zubcanike, ogroman force-feedback deadzone u sredini, meni je to uvijek bio deal-breaker.

    Imao G27, imao i T300 & T500. Razlika nebo i zemlja.
     
    Pelikan and XTRage like this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Posto bih volio i kompatibilnost sa Xbox-om ovaj TMX Pro mi se cini kao dobar deal.
    Treba i kakvo sjediste skontati, ili barem postolje.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Najimpresivniji re-shade što sam ikad vidio:




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li neko preporuku za podesavanje Microsoft wireless controlera za ACC? Najveci mi je problem sa kocenjem, odnosno preosjetljivost. Znam da je najbolje ici na volan, ali nemam prostora, a vise sam casual igrac.
    Isto tako, desi se da u krivini igra pocne da trza, kao da zadnji kraj auta poskakuje, izgubim kontrolu i zavrsim van staze :)
    Ne kontam jel do igre ili sta vec, a postavke su high/epic i prosjek je 130 fps.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Eno je klinac igra sa G29. Odlična.