Asus DRW-1608P dao vitre?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Reznor, Jun 23, 2008.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Palim ja ujutro svoj komp kao i obicno, medjutim ovoga puta da bih reinstallirao OS. Stavljam CD od XP MCE kad se lampica samo zakucala i stoji tako osvjetljena. Nema nigdje press any key to boot from CD...Sinoc je krenula bila instalacija XP MCE i nakon restarta izbacio je neki error i nije htjelo nastaviti. Zatim pokusam obicni XP SP2. Cak se i ne pojavi Press any key... kao da nema CD-a. Ubacim Vistu koju je uvijek bez problema snimio. Ne cita ni Vistu. Opet stoji zakucana zelena lampica i kaze Busy. Pokusam onda Vista Betu koju sam davno kupio. Ni ona cak, ni openSuSe DVD i nijedan DVD koji sam stavio. Onda ubacim Kubuntu x64 8.04 i ucita i snimi sve bez problema bez ijedne greske i zastajkivanja. Firmware je zadnji 1.59.
    Imam iznad njega jos jedan stari Compaq CD ROM koji ne cita bogznasto, i sluzi samo tek radi dekoracije. Zelim napomenuti da ovaj XP MCE je uredno snimljen na starom Compaqu Deskpro EN 733 MHz 512MB RAM-a s Toshiba XM-6302B CD-romom koji je 1997 proizveden. Postoji li ikakav nacin da se ovaj DVD-RW vrati u zivot? Trenutno koristim Kubuntu i probao sam jos jednom ubaciti Vistu ali nije ocitao, iako je lampica prestala svjetliti kao da je zavrsio?

    Da dodam kako sam ubacio u stari Compaq Presario 1200US laptop obje Viste i on ih je bez problema ocitao.
    Ima li nade za DVD RW?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    45km nov dvd rw pa se zajebaji sa tim.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa drugi put opet uzmi Asusa. Pisac baci u smece i uzmi novi.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovaj sam platio tada preko 100, pokusao sam s ciscenjem lasera kozmetickim alkoholom, na srecu nije se pogorsalo ali se nista nije promijenilo. Nego citao sam kako DVD RW crkavaju: u toku przenja. Posjeduju dva lasera: za CD i DVD, i meni je DVD laser crkao i nema mu povratka a i CD je pri kraju, ne przi uopce. Nista, hvala na odgovorima, odoh otvoriti temu o prijedlogu za novi przac.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nebitno koliko si ga platio. Platio si Asus. Dovoljno.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Dva lasera? :lol:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Previdih to - buraz, razlicite valne duzine su u pitanju a ne dva lasera. :lol:
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Na ovom forumu se svaka tema mora us**ti.
    Moze LOCK.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam odakle vam tako losa iskustva sa Asus DVD snimacima ja sam koristio dva komada naprzio kamion medija i dan danas veselo rade kod kolege, ali zato su mi tri pioneera opalila nakon 50 medija tako da to sve vise nema veze sa firmom jer je to postalo isto smece nego iskljucivo sa srecom.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sa dva ili tri snimaca ne mozes suditi o brandu. Hiljade ljudi širom weba su imali loša iskustva sa Asusom, pa se u ovom slučaju loša iskustva ne odnose samo na vlastita. Sto se optike tice, Asus je sirom svijeta stekao reputaciju kao najgori proizvodjac i to se vise ne popravlja. Pionir je takodjer imao par loših serija (109-112) tako da tvoje iskustvo uopste ne iznenadjuje.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Zato i kazem da je to sve stvar srece, sta ti uleti, koja serija i kako su kinezi rukovali sa time. Sada gulim ovoga samsunga i lg-a i sad zasada rade odlicno, a dokada ce neznam mada me nije ni briga sa ovim cijenama snimaca.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kada sam ga kupio, u VIDI je bio best buy. Nebitno. Probao sam i s DVRUpdate, u izboru uredjaja stoji prazno, a imam flash fileove. Takodjer s DVRflash javlja da ne moze otvoriti fajl.
    Uglavnom problem u ovoj temi nije bio koji je DVD RW bolji, to sam postavio u odgovarajucoj temi, vec moze li se ikako popraviti, jer trenutno nemam novca za novi, pa cu se neko vrijeme morati slepati s ovim Compaq CD-romom koji nista nije bolji od ovog RW-a (u stanju kakvom je trenutno). Imam jos i laptop medjutim on nema LAN, a dial up modem je izgorio unutra, tako da moram koristiti ovaj racunar radi interneta.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma bilo je takvih pitanja barem 10ak puta. Sve se svodi na ciscenje lece, i ako ne radi u kantu s njim.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ok Dog_Father hvala tebi i ostalima na odgovorima. Oprostite na mojem prenagljivanju, ali potrebno mi je da znam ima li ista od njega. Nista, valja novi uzeti.
    EDIT: nakon sto ovo napisah desio se kratki spoj, sve trznu nakratko i ja opet upalih komp, i nestade prvo rw a zatim cd rom iz my computera. To mi se vec desavalo, i nakon restarta oni se opet pojave.
     
  15. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    vala ... ja kolko znam da je asus njvise hvaljen ... jer nem problema kod zapisanog medija .. naime kod ostalih pisaca zna se desiti da drugi cdrom/dvd-e nemoze ucitati

    izgleda da je tvoj IDE dvdrw .. a zna se desavati kod SATA dvdrw da namoze bootati

    moj asus evo jos frcera nakon +/- 800 medija ... jes da malo trza u zadnje vrijeme .. al kad mu istisnem dudsu tad ga i mjenjat
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    NOT. Ne siri dezinformacije, neko ce te i poslusati. :!:
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije mi problem za SATA. Osim toga moj ASUS uopce ne moze bootati :lol: