ASUS:EN8800GTX ili EAX1950XT/HTVDP/256M

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by simidi, Mar 31, 2007.

  1. simidi

    simidi Novi član

    sta vi mislite sta da uzmem od ovoga 2.ako uzmem x1950 ona nije kompaktibilna sa DX10 i za godinu dana ocu je prodat niko je nece htjeti,za razliku od 8800 koja je kompaktibilna sa DX 10 i moci cu je prodati. a razlika i nije punovelika izmedu njih u cijeni
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uzmi 8800. I kaze se kompatibilna, bez onog "K".
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Uzmi 8800
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    8800, ali GTS. GTX je puno skuplja a samo malo brza. Ako nemas veliki monitor i igrat ces na max. 1600x1200, najradije 8800GTS sa 320MB. Kosta cca 650KM.
     
  5. azzaro

    azzaro Aktivista

    Ma sve ovisi o tvom novcaniku. Obe kartice ce jos dugo biti u modi ovdje u Bosni... Nema neke pretjerane fajde od DX10 barem jos pola godine ili vise a do tad ce i ATi izbaciti svoje pulene tako da ni 1950XT nije losa solucija.

    O.k ako imas kakav veliki lcd pa bi 8800 bila bolji izbor zbog native rezolucije :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    stari, ljudi i dan danas pice sa fx-cama:D

    razlika izmedj jedne 7600GT i jedne 8800GT je samo u tome kako kod tebe na maximalnoj rezoluciji sa 2gb memorjie nece trzat neka mega strasna igra koju ces ti igrat jedno... par mjeseci :D

    a da nepricamo o tome kolike rezolucije ces koristit a koje ne.. i sl..:)


    I da,.. jos dugo ce tako da bude.. jos dugoo..
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

    Upravo ovo što je BHD rekao. I meni fakat ide na živce ova priča kako će se x1950Pro morati prodati za godinu dana a 60% ljudi na ovom forumu još uvijek furaju kartice koje se se morale prodati i prije 2-3 godine ali eto, nisu. Istina da ne mogu sa njima igrati nove igre ali opet, ko to ima ovdje toliko novca da uvijek bude u trendu kada je u pitanju IT oprema?

    Doduše, ima ovdje malih cmizdravih tatinih i maminih sinčića pa njima i nije problem imati uvijek ''trenutno'' jake grafičke i ostale komponente.

    Ali kada to moraš sam-lično zaraditi pa svoj novac keširati onda je već to druga priča.

    A najgori su mi oni savjeti tipa: ''Bolje je skupi još 200 km i kupi GTX i sl.'' Joj takvima bih tako rado podijeli po par šamara. O 200 km govori kao o ceneru.
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja inace ne razumijem ljude koji kupuju najskuplje dijelove za komjuter, ja cu kupovati mainstream bez obzira koliko novca imao, u ovom slucaju nema tog boga koji bi me natjerao da uzimam 8800GTX umjesto 8800GTS, ne zato sto sam skrt nego zato sto ne volim bacati pare
    x1950pro nebih uzeo jer nema dx10 podrsku i tacka. Ako volis ATI sacekaj njihovu dx10 karticu, ja imam osjecaj da ce Nvidia opet nesto sjebati ko sa FX karticama :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Garant si mislio na 8800GTS? 7600GT je bar 6-7 puta sporija, i na njoj je nemoguce zaigrat ista novije. Imao, prodo.

    No, za cca 350KM se ima 7900GS i X1950GT, za 450-500KM X1950XT 256MB, za 650KM 8800GTS 320MB. Jedine uistinu isplative kartice na trzistu.

    8800GTX JEST bacanje para, jer je jedna 8800GTS sa 320MB meme duplo jeftinija a cca 25-30% sporija.
     
  10. simidi

    simidi Novi član

    E ovako ljudi uzimam Asusovu EN8800GTX AquaTank/HTDP/768M
    a onaj sto je gore nesto brbljo o lovi to mi ne kupuje ni tatica ni mamica nego sam dobio lovu na takmicenju za 1. mjesto et tolko od mene
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trazio si savjet i dobio ga. Ne kenjaj sad.
     
  12. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Imaj na umu da ce ti trebati malo vise prostora za AquaTank verziju te 8800GTX od ASUS-a.

    [​IMG]
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

    a 2x8800GTS 320mb ??
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    daleko bolja investicija ;)...... u planu sam kada dodje barcelona, uzeti jedan sebi i dodati jos jednu GTS icu u nadi da cu moci zavrtiti alan wake i "farcray II" :p
     
  15. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nada zadnja umire... :smt031
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    te dvije 8800 možeš staviti u škrinju odmah pa dobiješ 30c load... ako je to isplativa investicija onda sam ja glavica zelja.

    jedna 8800gts 320mb je odlična kupovina uz uvjet dobro provjetrenog kejsa.