Asus Extreme Rampage II /////LOCKED!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by phys1cx, Sep 22, 2009.

  1. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Dakle kupio sam si novu maticnu tj. Asus Extreme Rampage II te uz nju novi CPU tj. i7 950. Te dvije komponente sam slozio sa nekim svojim prethidnim komponentama kao sto su 2x ASUS Ati HD 4879 X2 (sa Accelero Extrememom..), DDR3 2x2GB OCZ Platinum 2000MHz(OCZ3P20004G) te ostalim komponentama...

    Problem je sjledeci! Uz ovu plocu dode LCD Poster(koji obavjestava ako je doslo do pogresnog overclockiranja ili nekih hardware problema...). I dakle nakons to sam slozio sve ove komponente upalim racunar i sve krene u funkciju sve radi ali ja slike na monitoru nemam a na tom malom LCD-u mi ispise LOCKED i zatim DET DRAM (sto u brosuri znaci detecting dram). I sad me brine dali je do tog rama....dali trebam ram mijenjati (nov je i radi na drugim konfiguracijama).... sta da radim???


    U brosuriod maticne sam gledao i pise da podrzava 2 modula po 2GB bez problema...samo ako se pravilno stave u slotove sto sma i uradio. Cak u listi Memorija koje su ''preporucene" od strane proiyvodaca maticne pise da je podrzan model RAM-a OCZ3p20002GK(Kit of 2). Dakle taj podrzani model memorije se razlikuje samo u jednoj znamenci od moga ovoga, dali je to mozda problem???

    Stvarno molim za pomoc, hitno trebam osposobiri racunar...trenutno sam se spojio prek PS3 sam da pomoc zatrazim, ako se ne da ovo rijesiti onda bar koja ce mi memorija zasigurno funkcionirati...

    Pokusavao sam i izvaditi obadva slota memorije..i na tom LCD Posteru mi vise ne pise DET DRAM..vec samo sotane LOCKED.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Za pocetak, stavi samo jedan stap memorije i resetuj cmos. Takodje, stavi samo jednu graficku a ne odmah CF...
     
  3. phys1cx

    phys1cx Novi član

    pokusao sma sa jednom memorijom....pa cak i u svim slotovima i ne ide, a izvadio sam i graficke i jednu i obje..i dalje problem...
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Kazem ti spojio sam se na net preko PS3 ...tesko mi je surfat..mal prek playstationa..rado bi ja///...uh ja sam ti peh samo taki..
    A pvaj link sam procitao i uzduz i poprijeko vec..al hvala ipak.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  7. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Nisam nsita clockirao...samo zelim da mi se pc upali sve je default, i jesam cmos resetovao i rucno i putem gumba na ploci.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Kako moze nesto raditi ako ne prodje post/boot?
    Moguce je da postoji problema sa kompatibilnoscu memorijskih modula i aktuelnog BIOS-a na ploci pa ti predlazem da posudis od nekog neke jeftinije DDR3-1333 module samo da bootas, nadogradis na novi BIOS te probas ponovo sa svojom memorijom.
     
  9. phys1cx

    phys1cx Novi član

    da to sam i razmisljao... samo me bunilo ovo LOCKED, koje stoji i nakon sto izvadim ram plocice..
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidim na netu dosta ljudi sa tim problemima, izgleda da je do rama.
     
  11. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Nadam se...buni me tos to ni slike nema...
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedino pokušaj još jednom resetovati cmos, znaš kako ide, izvadi bateriju malo duže i premosti jumpere.
    BTW Biće slike, biće. :lol:
     
  13. phys1cx

    phys1cx Novi član

    probao sam to davno i prije neg sto cu post napisati..nist...
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ništa, ostaje ti samo ono što ti je Enis napisao.
     
  15. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Da to cu probati...hvala momci...nadam se da cu sutra nekog uloviti da mi posudi ddr3 na sekund.... mada su svi jos na ddr2

    ..al onda se javlja pitanje na koju verziju bios updajtati..zadnju..imal neki web il nest...da ne lutam okolo.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=W ... templete=2
     
  17. GV

    GV Komšija

    Negdje pročitah da mnoge matične ploče za i7 procesore neće da se probude osim ako im se slotovi za memoriju ne krenu popunjavati od onog koji je najdalji od procesora
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    a ja imao dva slucaja gdje se ASUS ploca i OCZ ram nisu volili. Pa provjeri i to / probaj sa nekim drugim ramom
     
  19. phys1cx

    phys1cx Novi član

    probao sam sa zadnjim slotom i nece...e sad da mi se jos dokopati nekakvog drugog ddr3-a...
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Poneses PC sa sobom, odes u radnju koja ga ima, kazes ak bude njihov ram radio da ces ga odmah i kupit. Sumnjam da ce te iko odbiti ;)