Asus nudi dvije HD 4770 kartice

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Apr 28, 2009.

  1. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Pa kada je mozemo ocekivati kod nas?
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sto se tice cijene u bosni, nekih 230KM je realno za ocekivati. U njemackoj samo neke firme imaju ove karte ispod 95e, a znamo dobro da je kod nas dosta skuplje.
    Zaboravio sam dodati da je tesko pricati o best buy jer trenutno na newegg recimo, gts250 ima da se pazari za 10$ vise, sto je po meni bolja kupovina. 4770 je trebalo da ide za 99$, mislim da je ovo pokusaj da se izmuze nesto love zbog relativno velikog zanimanja.
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    http://www.vidovitadzemila.com

    Vjerovatno već kod sljedećih narudžbi lokalnih distributera ATI grafičkih kartica.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Kartica ce biti u prodaji ispod 200KM, imam potvrdjene informacije od AMD-a, vendora i lokalnog distributera. Eh sad, ko bude htio uzimat lopatom, nemojte tu kupiti i to je to.
     
  5. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    "Eh sad, ko bude htio uzimat lopatom, nemojte tu kupiti i to je to."
    Sta je pisac htio ovim da kaze?
    Ali sve u svemu dobra vijest....
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To ce biti onda jedina kartica koja ce imati normalnu cijenu u Bosni.
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Best buy definitivno
    Odlicne performanse, prihvatljiva cijena. ATi polako ubija nVidiu ovakvim potezima...
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    fail
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Sta u praksi znaci ova 128 bitna sabirnica?I kola je razlika izmedu 128 i 256 bita?
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne bi skodilo pregledati teme od prije 4-5 godina.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Steta je sto kartica zahtjeva 6-pinski konektor za napajanje, mada je tesko to naglasiti kao neki ozbiljan nedostatak.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Vjerovatno da izbjegnu nebuloze koje nastanu kada ploca ima kvazi x16 2.0 podrsku
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samo da dodam da je cijela amerika imala potvrdjene informacije od amd-a, vendora i recimo newegga- da ce cijena biti 99$ :smt003 Kad eno u prodaji za 109

    Sto se tice potrosnje, ogroman bi rizik bio izostaviti konektor a karta trosi knap koliko joj utor pruza. Mora tu da bude rezerve. Kao sto rekoh, ja sam ocekivao nizu idle potrosnju, koji je u rangu 9800gt, zbog sitnijeg procesa i relativno niskog idle kloka.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    To je iskljucivo radi cinjenice da kartica nema dovoljno te da tradicionalno u prve dvije sedmice prodaje cijena je veca za nekih 10-20 dolara. Za vecinu kartica je inace ponudjen i mail-in rebate od tih 10 dolara...
     
  15. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Moze li mi neko dati link za ovu razliku izmedu 128 i 256 bita.
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    malo me iznenadjuje cinjenica da recimo HD 4830 trosi manje od HD 4770, uprkos tome sto je proces izrade ove 4770 40 nm
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Odakle ti to? To samo pise na techpowerup testu. Svi ostali kazu da trosi manje. Uostalom, karta radi na taktu skoro za 200mhz visem nego 4830 uz isti broj shadera.

    @enis To sa cijenom, zivi bili pa vidjeli. Eno na newegg sapphire 4850 Mail-In Rebate :N82E16814102824 $20.00
    Price after rebateN82E16814102824(s):$99.99
    dok je najjeftinija 4770 isto toliko poslije MIR-a.
     
  18. zalizani

    zalizani Aktivista

    [​IMG]
    Njemacka,Munchen
     
  19. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Upravo tamo idem za 2 mjeseca. :D
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije to samo u munchen-u, k&m elektronik imas po citavoj njemackoj. Nisu bas najjeftiniji ali imaju dobru ponudu za ovu karticu iako je nemaju trenutno na stanju (wird erwartet am 8.5.2009). Uostalom, za njemacku nije problem, za 2-3 dana stigne iz kojeg god hoces shop-a. Trenutno, po cijeni od 83.89e, jedino na stanju je ima hardwareversand.de ali je svejedno ako ides tek za 2 mjeseca :smt003