Asus nudi dvije HD 4770 kartice

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Apr 28, 2009.

  1. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Vezano za ovo napanjanje je li se ova grafa može staviti na FORTRONA PNF400w, iako on nema 6 pinski kabal.Moze li preko one redukcije?
    Kako to da je ova karta pofino jeftinija od 4830 iako je bolja od nje?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Moze Seade. Umjesto 6-pinskog PCIe konektora mozes iskoristiti odgovarajuci adapter sa Molexa na 6-pin.
    Kartica je jeftinija jer je proizvedena u 40nm procesu koji omogucava da se proizvede vise chipova po waferu u odnosu na 55nm, mada u prvim mjesecima yield i nije nesto dobar... Ako ti nije jasno o cemu pricam, recimo da imas tepsiju i da umjesto 10 zvrkova bureka, sada moze stati 15, a da su jednako dobri ili bolji nego prije :)
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    E da mi je 15 zvrkova bureka mjesto 10 ... :lol: :lol:
     
  4. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Hvala.I koliko ce ako ce ikako ovo 128 bita sputavati karticu?Mada sam ranije pitao, ako moze link za ovu razliku 128 i 256 bita?
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kao sto je ranije receno.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    moze li ova karta foldati isto kako i 9800 GT?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ni blizu, ima tek polovicu PPD-a.
     
  8. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Eh vala si puno pomogao, hiljade i hiljade tema i kazes pogledaj teme od prije 4 godine.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hajde sta se zalis. Imas gomilu testova na netu pa pogledaj koliko i da li je sputana ili ne.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koristenjem searcha to mozes filtrirati na 10-ak tema. :)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo 128,256 ili 512 bita jedno je sigurno,zao mi je sto moram ovo reci ali ti nikada neces kupiti grafu,jer da si je htjeo dosad bi je kupio.A sto se tice bita 128bita i ddr5 daju skoro isto sto i 256bita i ddr3!
     
  13. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Nista ja nisam htjeo, nego sam htio i uzet cu ovu grafu.I gdje sam je mogao uzeti kada se jos nije pojavila ovdje.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa otkako si regan na forumu, "kupujes" graficku.
     
  15. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Pa nismo svi iste financijske situacije.Student sam i nigdje ne radim i nisam guzonjin sin(kao neki).Btw kupio sam FORTRONA.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ne moras biti guzonjin sin (kao neki), daj guze ceskim turistima, eto para.
     
  17. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Je li to trebalo biti smjesno?
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ne obracaj paznju :)
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Stigao sapphire u genelec za 215KM :D
    A posto je taj brand najjeftiniji kod nas, u ostalim radnjama mozemo ocekivati ~230KM :D
    Iskreno sam se nadao da ce biti kao sto si rekao... ali je ponovo dobra kupovina - za 215KM performanse skoro kao 4850, uz veci oc potencijal, nize temp i potrosnju.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Posteno, mada si se mogao osvrnuti i na svoj post vezano za globalne cijene :)
    Uglavnom, problem je sto AMD trenutno raspolaze s malom kolicinom grafickih procesora u odnosu na potraznju pa je zbog male kolicine cijena nesto veca.