asus v9180 magic jel valja?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by tec-o-man, Nov 14, 2003.

  1. tec-o-man

    tec-o-man Novi član

    vidim ima ovdje pametnih ljudi pa reko da me neko malo posavjetuje.
    razmislja sam uzet graficku asus v9180 magic pa me interesuje da li ta kartica ista valja? i da li se isplati za nekih 100km?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    koji je to gpu?
     
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Pinky

    Pinky Aktivista

    Ipak mislim da je za tu lovu extra kartica.

    GF4MX440 8X, 64MBDDR

    Slobodno je uzmi, neces se pokajati (ako ti je to finansijski plafon za graf. kart.)
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Zavisi sta hoces da radis/igras. Apsolutno nikakve sanse nema da ti bilo koja MX-ica dobro posluzi za igranje. To ti je isto kao da si prije dvije godine kupio TNT2.
    S druge strane, ako mislis samo pisati/surfati/izivljavati se, bice ti dovoljna bilo kakva kartica.
    Medjutim, posto si pitao kakva je, sigurno se planiras igrati, a ta se kartica ne isplati cak ni za tu cijenu jer ces sigurno vrlo brzo pozeljeti da nabavis nesto drugo - bilo je puno rijeci o GF3, pa ako nisi dubokog dzepa, a hoces da se igras, onda potrazi nju.
     
  6. tec-o-man

    tec-o-man Novi član

    nisam bas neki strastven igrac ali dosta radim na AUTOCAD-u i 3D MAX-u
    te mi je radi toga potrebna neka graficka jaca od trenutne nvidia riva tnt 32 mb
    moze li mi neko preporuciti neku graficku (ne preko 200km) koja bi se lezerno nosila sa gore navedenim programima ? i ako zna gdje je se ima kupiti :?:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    uf, gf4mx pa za 3dmax... teško.

    za 200km jedino riješenje bi ti bilo gf3 ili ti4200.
     
  8. tec-o-man

    tec-o-man Novi član

    hmmm nesto kontam ako je ASUS V9280/TD/P/128MB/A GF4 Ti4200-8x=264km vpc (logosoft) i ASUS V-9520/Magic/T/P/128MB/A=159km vpc (ista firma) i ako su performanse te dvije graficke kartice iste zar nije isplatnija druga navedena kartica ?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    v9280 je ti4200 gpu i to je odlična kartica, a ova druga je fx5200 gpu, koja je blago rečeno sranje. rađe uzmi ti4200, ali ne mora bit od asusa jer je on kao firma dosta skup, potraži malo gainward, msi...
     
  10. Xan

    Xan Aktivista

    ma uzmi ti lijepo Radeon 8500 ako negdje možeš nabaviti :wink:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    8500 (9100) ak možeš nabavit za dobru cijenu, al ak ti ti4200 nije preskup, to ti je bolji izbor.