1. reni90

    reni90 Aktivista

    ljudi cuo sam da se moze koristiti takozvani hardwer hack
    kako da to iskoristim na moju karticu radeon 9200 sa 256 mb
    ne mora hardverski moze i neki softverski da je poboljsam? :roll:
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Možeš li pojasnit? Jel misliš na graph bios :?:
     
  3. djambo

    djambo Aktivista

    nemoras se ni trudit pogotovo hardwerski mod jel mozes unistit karticu koja je ionako preslaba pogotovo sa tih 256mb koje nemoze ni iskoristit jedini spas ti je overclock
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. reni90

    reni90 Aktivista

    EnisDonKing,

    ne znam kako mi se otvaraju 2 iste teme ja cliknem dalje i onda mi stane odjednom internet explorer. pa opet kliknem. obrati cu paznju.

    a za ono sto djambo kaze
    djambo,
    kako da to ucinim taj overclock :?:
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    skini ati tool sa hardware base stranice ili rage3d tweak ima malo vise mogucnosti od ati toola.ati tool ima prednost sto se odmah vidi da li si digo previse pa pocni stim.zapamti frekve pa instaliraj rage3d tweak i tu ti se otvaraju mogucnosti za tweaking same kartice
     
  7. reni90

    reni90 Aktivista

    hvala puno instalirao sam rage3dtweak
    i sada mi puno bolje radi :smt002
     
  8. reni90

    reni90 Aktivista

    :( :( :(
    9ove promjene se nesto jako ne osjecaju pretrayio sam cijeli net ali nisam nasao za moju karticu kako da overklokujem nasao sam ya radeon 9200 SE mislim nisam siguran pise da je radeon 9200 sa 256mb ali kada otvorim komp i uporedim moju graficku sa onom koju sam nasao na toj stranici)ya overklok= nisu iste graficke ono mora da nije
    SAPPHIRE RADEON 9200 ATLANTIS. pa ako neko zna kako da overklukujem
    SAPPHIRE RADEON 9200 ATLANTIS molim ga da mi kaze :!: please :cry:
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    klokati ?
    treba ti RADlinker
     
  10. djambo

    djambo Aktivista

    nemora te zbunjivati sto kartice nisu iste saphire zbunjuje kupce sa drukcijim verzijama istih imena(drukcije frekve) tvoja se vjerijatno nemoze dizat sa normalnim driverima skini omega drivere i dobices i radlinker ako skines cijeli paket
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Upravo :idea:
     
  12. reni90

    reni90 Aktivista

    skinuo sam omega drivers ali ne moze da se instalira
    na njemackom je jeziku mozda je do toga :roll:
    ali bih ja najradije da to moze na hardverski nacin :|
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    uhh gdje nadje njemacki
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako ces na hardverski nacin sta raditi, moras imati polu-profi alat da bi bilo sta radio, a sve moras raditi blizu jezgre gdje su tranzistori siroki nekih 2mm, pa razmisli opet.
     
  15. reni90

    reni90 Aktivista

    ma necu ja raditi znam jednog covjeka koji te poslove obavlja aali ne zna on za svaku graficku kako se overclockuje ja trebam samo da saznam kako i on ce mi to uraditi :p
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    kao su vec rekli moddat se ne moze.
    ali iz 9200 nemozes ocekivati ni narocit oc.........pogotovo ako je sa pasivnim hladenjem
    pametnije bi ti bilo prodati to xxxxxx i uzet si 9550(potrazi na forumu,vec sam objasnio iskusnom).
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Daj ba zovi me eXp a ne iskusni.Što ja tebe ne zovem spavač :x
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    koliko me memoriza sluzi ne zovesh me nikako :p
    bash si dijete,znash.prvo morash steci kamaru exp. pa da te stvarno mogu tako zvati.
    i nadam se da nisi jedan od onih sa slabim stomakom.svi smo ovde da razmjenimo iskustva i misljenja,pa ko koga jelt'e!
    shala,al fakat respekt morash zaraditi(a ne ocekivati da cu te zvati eXperienced zato sto ti je to nick).
    a sto se tice mog spavanje nema mi ravna(24h u komadu,deloren mi je svjedok)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    meni je 16h plafon bio :|
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    blago vama ja nemogu ni 6 sati u komadu