1. syss

    syss Veteran foruma

    @pauk... zato što zarađujem i govorim ovo sve, misliš da sam ja lap kupio za keš... jes afkors :wink:

    @iskusni... razliku između 35 (ili 25, ne sjećam se) i 60fps-a ti jednostavno ne vidiš, tu je sad pitanje tromosti oka i sl. stvari, ali da se ne upuštam u to - uglavnom imaš krive informacije.

    @sleep... koliko od tih 80% nisu mašine za igranje? mislim ne kupuju svi komp radi igranja.
     
  2. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Situacija je uvijek ista , danas high end a sutra low end . Nikada ne bih kupovo one ultra skupe kartice (6800Ultra) jer se lahko od mainstream kartuše dobiju iste performanse (overclockiranjem, naravno). Naj bolji primjer za to predstavlja Gainward Ultra/2100LE , odključavanjem svih 16 cjevovoda dobijem grafičku koja je više nego dobra za te pare , a neznam kome bih trebalo nešto jače.
     
  3. Spider

    Spider Aktivista

    sys nismo se "sporazumili" ali nema veze :wink: . 4 ever bro¨s 8)

    @ eXp mijenjaj nick na iskusni :lol:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma skužio sam ja tebe, al sam malo krivo formulirao odgovor... bilo kako bilo kad više mama i tata ne daju za komp komponente onda ćeš 2 puta razmislit da li ćeš bacat novac na stvari koje si uzimao zdravo za gotovo.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    @ syss :
    60 FPS-a ili više samo žele eXtremni gameri i u te ne spadam :D .Razliku između 35 i 60 FPS-ova primjetim u Far Cry-u gdje se neprijatelji kreću često tamo vamo i onda nemam dovoljno snage sa 35 FPS-a da dovoljno brzo pratim.Shvataš!!!
    Neću više o tome da raspravljam.Što sam naveo to je tačno.Shavti to :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ovo je lol stoljeća... "razliku između 35 i 60 primjećujem..." :D

    ajmo osnove elektronike... televizor ti ima 25fpsa konstantno (kad moram to tako reć), pa mi reci da li imaš "dovoljno snage" da gledaš film bez trzaja? :D

    radi tromosti oka sve što ima više od 25fpsa čovjek (ti i svaki drugi na planeti) "vidi" kao fluidan pokret, tako ja nemam šta tebe shvaćat.

    p.s. sad usporedi ovo što sam ti rekao sa svojom izjavom da ti vidiš razliku između 35 i 60 fps (sličica u sekundi) :wink:
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Pričaj šta hoćeš sramoti me šta me briga ALI ja tu razliku (iako malo) PRIMIJETIM :x
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    hehe :D
     
  9. Esh

    Esh HWB

    eh, imamo supermena na forumu :mrgreen:

    jos malo literature: http://scanline.ca/deinterlacing/framerate.pdf

    usput, shvatamo syss i ja sta si ti htio reci, no definitivno si se pogresno izrazio i jos to onako temeljno potvrdio 8)
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    A kako sam trebao :evil:
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Josh jedan mit strushen (3th time)
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Razlika se može primjetiti. Ali samo ako je drastična.
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ovaj eXmAn posta tako paradoksalno da to uopste nije normalno!!:smt104
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija


    RAZLIKA JE DRASTIČNA SAMO AKO IMAŠ SKOK OD 20 NA 120 FPS-OVA :smt021
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Šta je tebi jebote.Kakvi mitovi.Šta ba 3-ći put.De samo reci da nije tačno ovo što sam napisao :idea:
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    RAZLIKA JE DRASTIČNA SAMO AKO IMAŠ SKOK OD 20 NA 120 FPS-OVA :smt021[/quote]

    :smt104
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    evo da i ja kazem koju. dok sam igrao igre na racunaru razlika se fakat nije mogla primijetiti pa bilo to 40 ili 100 fps-a. sad imam PS2 - i razlika izmedju 30fps (San Andreas) i 60fps (Burnout 3) se prilicno primijeti (iako se obje igre fluidno izvode). ne znam jel' do interlacinga ili PAL60 formata ali cak i neiskusan igrac bi to primijetio. ko ne vjeruje savjetujem nek isproba prije nego sto kaze da je nemoguce. :smt001
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    :smt104[/quote]


    Pa jest drastična i nije malo :p
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ee, ljudi ja sam novi na ovom forumu, samo da kazem da sam pravo razocaran u ATI 9200SE, pa moja graficka koja je iz doba grcke ima skoro iste performanse! Naravno nema nekih efekata dodatnih (npr. motion blur u NFSU2) ali na mojoj konf. NFSU2 ide na 1024x768 sa skoro svim detaljima (koje ima) na max! 8)
     
  20. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    pa sta ocekujesh od kartice sa 64bitnim PCB-om