ATI 9800pro built by ATI vs Albatron 6600gt

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by L3v, May 10, 2005.

  1. L3v

    L3v Novi član

    Eh evo ljudi dosao sam u dilemu pa bih zamolio za vasu pomoc i misljenje sta uzeti.
    Hvala ;)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ako je to ona Albatronka sato ja mislim da jest onda od buke necesh moci zivjeti.

    BTW ovako izgleda stanje:

    6600GT
    8 pipelines
    3 vertex units
    Shader model 3.0
    128 bit bus

    9800 pro
    8 pipelines
    4 vertex units
    Shader model 2.0
    256 bit bus


    Eh jedna mana 9800 pro kartica je dodatno napajanje sto koristi i ogromno zagrijavanje dok ovu 6600 muci 128 bitni bus i manaj vertex jedinca.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako ti nije stalo do PS 3.0 onda uzmi 9800 Pro jer mislim da bi se mogla naci za manje love, eh sad je pitanje koliko ta 256 bitna magistrala vadi ovoga radeona protiv frekvencija 6600 GT kartice. Ja sam licno za ATi, skoro nadjoh 9700 Non Pro i napravih od nje malo jace od 9700 Pro i ja sam prezadovoljan. I jedna i druga kartica ima svoje prednosti, koju god da uzmes neces se pokajati.
    6600 GT 500/1000 128bit
    9800 Pro 380/680 256bit
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Pa ja bih uzeo 6600GT radi brze memorije i podrske za DX9.0C shadere, nekako mi se ta kartica cini kao bolji zalog za buducnost
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Usput nVidijina 6000 serija ima hardverski MPEG4 decoder tako uz plug-ine moze sh veoma brzo vrshiti kompresovanje (Adobe anyone?).
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako vise volim ATI, isao bi na Albatron 6600GT. Sasvim solidna kartica i ne vjerujem da ce ti igre trzati ako ih uopce i igras. Mada bih ja uzeo PS2. :mrgreen: :mrgreen: Evo necu vise o PS2... :mrgreen:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nemojjjj :mrgreen:
     
  8. L3v

    L3v Novi član

    heheh mah radi se o tome da ja vec imam ovu navedenu ATI 9800pro built by ATI, pa sam naisHao na mogucnost da zamijenim svoju za ovu albatron besplatno pa me zanima da li to raditi ili ne :)
     
  9. postal dude

    postal dude Aktivista

    mogo bi.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja bih u svakom slucaju.
     
  11. djambo

    djambo Aktivista

    nikad
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ostavi ti 9800Pro, ocigledo ima prednosti cim je neko trazi u zamjenu za 6600GT. Stavis frekvencije 9800XT, ja mislim da to moze 425/750 a to je vise nego dovoljno da oderes tu 6600GT :) A PS 3.0 je vec druga stvar :)
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    A temperatura? Ja sam imao to termalno cudoviste u kompu. 75° keine problem.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i onda kazu sto ce nam toliki ventilatori, kad se unutra nalazi omanja termoelektrana. ja ipak bih to zamijenio. pogledaj benchmarke na http://www.digit-life.com
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Evo je u mene 55°. 8)

    Od sad uvijek opipat kad kupujesh
    ako pali jagodice ''ma vooozdra'' :mrgreen:
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    moja karta je i modana i nabrijana i sa novim hladnjakom se uopce ne grije ko luda niti buci,po senzoru koji imam izmedju 50 i 60
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    nividia 4 teh win !!!!
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Matrox G400 20° nije lose a... a Supermario nimalo ne trza! :) Inace na testovima (Anandtech) pokazuje da 6600GT sisa u "mnogim" stvarima za nekih 10-20 slikica, pa ne znam.. i ja poletio da je kupim (6600) :|
     
  19. Red

    Red Novi član

    Po meni najbolji izbor ti je da uzmes 6200TD, vrlo malo pare a jako velike performanse, stavis joj bio od 6600, ne poznajem jos nikoga kome to nije uspjelo, mislim malo je labija od gore navedenih kartica ali zbog toga i vise nego duplo jeftinija, to je moje misljenje, ili ako hoces bas graficku, uzmi 9800 Pro R360 čipom, tj. čip od 9800XT, i sa njom ces postizati velike performanse, a obicna 9800 Pro, hmm, mislim da samo sa podizanjem frequencija neces dostici nivo od XT, jer ima razlike ipak.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    6200 - Noooooo :eek: