Ati i nvidia u jednom kompu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Mar 18, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li bi to islo. Recimo ubacim 4870 za grafiku a 8800gts za fiziku :). Naravno uz dobro napajanje. :D
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    nop
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Na odredjenim buildovima Windows 7 je islo, na XP-u bi mogao foldati sa obje kartice ali ne mozes rasporediti da radi ova fiziku.
     
  4. kako ja znam totalno drugacija konstrukcija i nacina rada kartica....ne tolerisu se definitivno...
     
  5. GW

    GW Moderator

    Čak i da naštimaš, postavlja se pitanje u kojim bi situacijama profitirao od tog setupa. Physx (ili kako se već piše) u današnjim igrama se svodi na koji efekat tu i tamo. Sve to može sama grafička odraditi.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali ati ne moze odraditi fiziku? Ili sam nesto propustio u zadnje vrijeme dok sam bio na nvidiji?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Može fiziku, ali ne može PhysX. :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa svejedno ti rece "Physx (ili kako se već piše) u današnjim igrama se svodi na koji efekat tu i tamo. Sve to može sama grafička odraditi." :D
     
  9. GW

    GW Moderator

    Pa ne baš svaka grafička. :lol:
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa u tom i jest kvaka :) Znam da se mogu 2 razlicite nvidia kartice staviti i jednoj zadati da radi samo fiziku, ali nisam siguran da li se moze mijesati ati i nvidia.
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koje fix ideje, pa to je cisti marketing. Cak i ako to nastimas, imao bi koristi samo u 3DMarku.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne bas. Sta je sa igrama koje podrzavaju physics, jest da ih je malo. Ali eto ako u ME ukljucis physics na ATI dobijes slide show.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    A i kad na nvidiji ukljucis dobijes smanjen FPS i povremene trzaje, sve da bi vidio kako se leprsa neka plahta sto visi.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da na samoj 8800gts al ovako bi ona bila samo za fiziku. I nije samo plahta ima i ono kad pucas u stakla a ona se lome na hiljade komadica :mrgreen:
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probao sam i instaliram oba drivera sve ok ali nikako da prevarim Physx da je samo nvidia u kompu :D, ma mora da ima neka fora. A steta lijepo izgledaju zajedno :mrgreen: . A fino i chief drzi obje grafe :D

    [​IMG]
     
  17. Code-R

    Code-R Aktivista

    Prvi Cross-Sli na svijetu.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pretjera ga, ali jest prvi na HWB-u. :D
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije ni to, ja sam prije probao 8800GTX + HD4850 :)
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Ossx je ovo probao 2003.